Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2019, 11:13

autor: Aquma

Darmowa polska gra pozwala stoczyć bitwę o Winterfell z Gry o Tron

W sieci pojawiła się ciekawa gra przeglądarkowa, która pozwala graczom odtworzyć bitwę o Winterfell z ósmego sezonu serialu Gra o Tron. Autorem produkcji jest polski twórca niezależny Arek Rebacz (Rarykos).

Czy tym razem Dothrakowie przeżyją? - Darmowa polska gra pozwala stoczyć bitwę o Winterfell z Gry o Tron - wiadomość - 2019-07-31
Czy tym razem Dothrakowie przeżyją?

Jeśli bitwa o Winterfell z ósmego sezonu Gry o Tron pozostawiła Was z uczuciem rozczarowania lub niedosytu, to mamy dobre wieści. W serwisie Newgrounds pojawiła się gra przeglądarkowa Winter Falling, która pozwala graczom rozegrać to kultowe starcie po swojemu. Autorem omawianej produkcji jest polski twórca niezależny Arek Rebacz (Rarykos).

Byłem tak rozczarowany hollywoodzkim przedstawieniem tej bitwy, że zrobiłem swój własny mały symulator bitewny. Czy jesteś mądrzejszy od hollywoodzkiego scenarzysty? - pyta deweloper.

Zasady rządzące zabawą są dość proste - stając po stronie obrońców staramy się odeprzeć armię nieumarłych. Możemy zdecydować o ustawieniu oddziałów oraz okopów i podejmujemy kilka ważnych wyborów - możemy np. zrezygnować z dodatkowych fortyfikacji i zamiast tego kazać żołnierzom odpoczywać, określić jednostki wsparcia oraz rolę cywilów w czasie bitwy (podpowiedź: nie ukrywajcie ich w krypcie). Decyzje podejmujemy też w czasie samej bitwy, wykorzystując do tego celu kilka przycisków widocznych z boku ekranu (odpowiadają np. za podpalenie okopów czy użycie smoczego oddechu).

Relatywna prostota rozgrywki nie oznacza bynajmniej, że gra nie rzuca nam wyzwania. Wręcz przeciwnie - o szczęśliwe zakończenie nie jest tutaj łatwo. Zresztą, najlepiej po prostu sprawdźcie Winter Falling sami.

Darmowa polska gra pozwala stoczyć bitwę o Winterfell z Gry o Tron - ilustracja #2
Darmowa polska gra pozwala stoczyć bitwę o Winterfell z Gry o Tron - ilustracja #3
Winter Falling - screeny.
Winter Falling - screeny.
  1. Gra o Tron – HBO GO
  2. Winter Falling - Newgrounds