Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2015, 11:10

autor: Góral

America's Army: Proving Grounds - darmowy FPS zadebiutował na rynku

Po ponad dwóch latach beta testów strzelanki America's Army: Proving Grounds, produkcja współtworzona przez amerykańską armię zadebiutowała na rynku w pełnej wersji. Gra dostępna jest za darmo na komputerach PC.

W sierpniu 2013 roku wystartowały beta testy gry America's Army: Proving Grounds – darmowej sieciowej strzelanki, współfinansowanej przez amerykańską armię. Po ponad dwóch latach produkcja wyszła z fazy beta i dostępna jest na Steamie w pełnej wersji. W opublikowanym komunikacie wyjawiono nowości, które pojawiły się w najnowszej wersji tytułu. Wprowadzono nowy system rozwoju postaci, w którym zaczynamy jako Rekrut, by skończyć na Starszym Sierżancie (Sergeant Major). Ponadto ulepszono udźwiękowienie, które jest teraz bardziej realistyczne. Udostępniono także kilka konfiguracji wyposażenia dla każdej roli oraz rozmaite kamuflaże. Nie zabrakło również zmian w menu i interfejsie użytkownika, przeciwnikom dostarczono nowe rodzaje broni, dodano możliwość zapisywania potyczek na serwerach i ulepszono edytor map.

Przy okazji wypuszczenia pełnej wersji, deweloperzy pochwalili się, że podczas beta testów utworzono 920 tys. kont graczy, którzy spędzili na zabawie 7,7 milionów godzin. Warto także zauważyć, że produkcja zebrała pozytywne oceny od steamowej społeczności, więc z pewnością warto dać jej szansę.

America's Army: Proving Grounds - America's Army: Proving Grounds - darmowy FPS zadebiutował na rynku - wiadomość - 2015-10-02
America's Army: Proving Grounds
America's Army: Proving Grounds w skrócie:
  • Gatunek: sieciowy FPS
  • Deweloper: U.S. Army
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 1 października 2015 roku
  • Inne: gra dostępna za darmo

W America's Army: Proving Grounds wcielamy się oczywiście w żołnierzy amerykańskiej armii, którymi walczymy w różnych trybach i misjach. Deweloperzy zatroszczyli się o dwie główne formy rozgrywki – jedna przeznaczona jest dla hardkorowców (włączony friendly fire, brak odradzania się itd.), a druga oferuje bardziej przystępne podejście do zabawy. Wśród dostępnych opcji zabawy znajdziemy m.in. C4 (podkładanie i obrona ładunków wybuchowych) oraz Take and Hold (aktywacja i bronienie wyznaczonych obiektów).

Podczas rozgrywki liczy się przede wszystkim współpraca i komunikacja pomiędzy graczami, a dodatkową atrakcją jest edytor misji / map. Dzięki niemu w Steam Workshop nie brakuje dodatkowej zawartości.