Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2016, 11:04

autor: Adrian Werner

American Truck Simulator sprzedało się w ponad 200 tys. kopii

Wszystko wskazuje na to, że American Truck Simulator okaże się kolejnym przebojem w dorobku studia SCS Software. Według najnowszych danych z serwisu Steam Spy, sprzedaż przekroczyła już 200 tysięcy egzemplarzy.

American Truck Simulator cieszy się dużym wzięciem. - American Truck Simulator sprzedało się w ponad 200 tys. egzemplarzy - wiadomość - 2016-02-23
American Truck Simulator cieszy się dużym wzięciem.

Czeskie studio SCS Software ma powody do zadowolenia. Według serwisu Steamspy sprzedaż American Truck Simulator przekroczyła 200 tysięcy egzemplarzy. W przypadku tej gry aktywacja w usłudze Steam jest wymagana do zabawy, więc dane powinny być całkiem dokładne. Wynik ten udało się uzyskać w ciągu trzech tygodni, jakie upłynęły od premiery. Wszystko wskazuje więc na to, że autorzy opracowali kolejną popularną produkcję, a patrząc po ich wcześniejszych dokonaniach, możemy się spodziewać, że tytuł będzie się sprzedawał dobrze przez najbliższych kilka lat.

SCS Software specjalizuje się w symulatorach ciężarówek, ale przez pierwszą dekadę działalności produkcje studia funkcjonowały w niszy, która wystarczała, aby utrzymać firmę przy życiu, ale o przebojach nie mogło być nowy. Sytuacja ta uległa zmianie w 2012 roku, wraz z premierą Euro Truck Simulator 2. Gra okazała się wielkim sukcesem i do końca zeszłego roku jej sprzedaż przekroczyła 3,5 mln egzemplarzy.

Jednym z powodów sukcesu Euro Truck Simulator 2 okazało się długoterminowe wspieranie projektu za pomocą aktualizacji i dodatków DLC. Niedawno autorzy obiecali, że gra będzie rozwijana jeszcze przez 4-5 lat. Ta metoda sprawdziła się tak dobrze, że spodziewamy się zastosowania jej także w przypadku American Truck Simulator. Imponujące wyniki sprzedaży gry w pierwszych tygodniach na rynku powinny dać twórcom sporo motywacji w tej kwestii.

Przypomnijmy, że American Truck Simulator zadebiutowało 2 lutego. Gra dostępna jest wyłącznie na pecety. Zgodnie z tytułem, produkcja pozwala zakosztować życia kierowcy potężnych osiemnastokołowców przewożących towary przez terytoria Ameryki Północnej. W wersji premierowej udostępniono dwa stany – Kalifornię oraz Nevadę. Kolejne pojawią się w dodatkach.

  1. Recenzja gry American Truck Simulator - ETS 2 może przejść na emeryturę
  2. American Truck Simulator – oficjalna strona gry