Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2021, 17:04

Aliens: Fireteam Elite z dobrym startem na Steam

Aliens: Fireteam Elite spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy na Steamie. Widać to zarówno po ich opiniach, jak i aktywności.

W SKRÓCIE:
  • Aliens: Fireteam Elite spotkało się z pozytywnym przyjęciem ze strony graczy.
  • 84% recenzji tytułu na Steamie jest pozytywnych.
  • Produkcja może pochwalić się także przyzwoitą liczbą aktywnych graczy.

Niejednomyślne recenzje krytyków najwyraźniej nie zaszkodziły Aliens: Fireteam Elite. Produkcja Cold Iron Studios spotkała się bowiem z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy na Steamie. Aktualnie 84% opinii użytkowników jest pozytywnych, co śmiało uznać można za przyzwoity wynik. Większość autorów komentarzy, które znaleźć możemy na platformie Valve, chwali tytuł za rozgrywkę przypominającą specyficzne połączenie Left 4 Dead z Killing Floor.

Sukces tytułu mierzyć możemy także liczbą aktywnych graczy. Według serwisu SteamDB, w szczytowym momencie w Aliens: Fireteam Elite grało 14 665 osób. Aktualnie jest to mniej więcej 9 tysięcy użytkowników. Kooperacyjna strzelanka amerykańskich deweloperów przyciągnęła więc do siebie więcej graczy niż debiutujące w tym samym czasie Psychonauts 2 oraz King's Bounty II. Warto też wspomnieć, że Aliens cieszy się dużym zainteresowaniem na Twitchu. W dniu premiery transmisje z gry oglądało prawie 200 tysięcy osób.

Wygląda więc na to, że twórcy z Cold Iron Studios mogą być zadowoleni z tego, jak przebiegła premiera ich debiutanckiego dzieła. Pozostaje jedynie zadać sobie pytanie, jak długo będzie trwało zaciekawienie tytułem. Aktualnie liczba aktywnych graczy jest jednak stabilna i nie zwiastuje nagłych spadków.