Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2013, 09:27

autor: luckie

Alien Rage na PC już w sprzedaży

Studio CI Games wypuściło swój nowy produkt – pierwszoosobową strzelaninę Alien Rage. Dystrybucja gry odbywa się drogą cyfrową, na razie tylko na PC. Premiera wersji konsolowych odbędzie się w przyszłym miesiącu. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak wypada najnowsza produkcja polskiego studia, zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

Od wczorajszego wieczora pecetowcy mogą zagrywać się w Alien Rage, najnowszą propozycję rodzimego studia CI Games dla miłośników FPS-ów. Grę da sie nabyć drogą cyfrową w niewygórowanej, jak na tytuł premierowy, cenie – na Steamie kosztuje ona 19,99 euro, czyli około 84 zł. Wśród dostępnych wersji językowych nie zabrakło polskiej (napisy). Z okazji premiery przygotowano widowiskowy zwiastun produkcji.

Alien Rage czerpie garściami z takich FPS-ów jak Bulletstorm (system skillshotów) i Unreal Tournament (głos z offu komentujący zabójstwa). W przeciwieństwie do wydanego na początku roku Sniper: Ghost Warrior 2, najnowsza produkcja CI Games oferuje bardzo szybkie tempo akcji w małych przestrzeniach. Staromodny klimat podkreśla też to, że bohater ma na podorędziu cały arsenał różnorodnej broni, a większość pukawek posiada tryb alternatywnego strzału. Jest to swego rodzaju ukłon w stronę oldskulowych strzelanin, ale gra nie odcina się całkiem od nowoczesnych rozwiązań (np. odnawialny pasek życia). Kampania dla pojedynczego gracza zapewnia jakieś 6-7 godzin zabawy, a oprócz tego wersja pecetowa posiada tryb multiplayer. Całość napędza technologia Unreal Engine 3.

Skillshoty to coś, co Alien Rage pożycza od Bulletstorma - Alien Rage na PC już w sprzedaży - wiadomość - 2013-09-25
Skillshoty to coś, co Alien Rage pożycza od Bulletstorma

Do zalet Alien Rage nasz recenzent zaliczył intuicyjny i satysfakcjonujący model strzelania. Z drugiej strony męczyć może niezbyt lotna sztuczna inteligencja oraz ogólna monotonia. Więcej na ten temat znajdziecie w recenzji autorstwa g40sta:

  1. Recenzja gry Alien Rage - CI Games śladami starej szkoły strzelanek

Wersje na Xboksa 360 i PlayStation 3 ukażą się nieco później, niż planowano – w październiku. Edycje konsolowe będą kosztowały 14,99 euro (ok. 63 zł), ale zostaną pozbawione trybu wieloosobowego.

  1. Oficjalna strona gry Alien Rage