Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2013, 09:16

Guild Wars 2 – zapowiedziano kolejną aktualizację oraz darmowy tydzień z grą

1 października studio ArenaNet wypuści kolejną aktualizację do Guild Wars 2, zatytułowaną Twilight Assault. Znajdziemy w niej m.in. nowe przygody i przedmioty. Ponadto od 27 września do 4 października będzie trwał darmowy tydzień z omawianą grą.

Zgodnie z tradycją, w ciągu dwóch tygodni od wypuszczenia Tequatl Rising studio ArenaNet przygotuje dla posiadaczy Guild Wars 2 kolejną aktualizację. Nosi ona nazwę Twilight Assault i zostanie udostępniona 1 października. Wprowadza ona nowe wyzwania dla wysokopoziomowych postaci, jak również niedostępne wcześniej przedmioty do zdobycia. Co więcej, deweloper zapowiedział darmowy tydzień ze swoją grą. Potrwa on od 27 września do 4 października.

Fabuła aktualizacji zabierze nas do lokacji Twilight Arbor. Połączymy tam siły z należącą do rasy sylvari bohaterką Caithe, która bada złowrogą aktywność ugrupowania Nightmare Court i jej przywódczyni, Scarlet. Czeka nas infiltracja ukrytej w gęstwinie i strzeżonej przez wymyślne pułapki siedziby organizacji, zakończona starciem z groźnym potworem, skrywanym w sercu budowli.

Oprócz tej głównej przygody, Twilight Assault będzie zawierało szereg wyzwań na terenie Twilight Arbor przeznaczonych dla postaci na 80. poziomie doświadczenia. Na śmiałków czekają także wyjątkowe nagrody. Ukończenie głównego wątku aktualizacji zaowocuje otrzymaniem przedmiotu Slickpack, zakładanego na plecy postaci (możecie go obejrzeć poniżej). Z kolei przeciwnicy spotkani podczas szturmu na siedzibę Scarlet dadzą szansę na zdobycie nowych, unikatowych broni z serii Nightmare. Co więcej, w rejonie Maguuma Jungle możliwe stanie się znalezienie pięciu fragmentów klucza (Aether Key Pieces), a ich połączenie zagwarantuje dostęp do zawartości kufrów (Aether Chests) w głębi Twilight Arbor.

Slickpack - nagroda za pomoc w pokrzyżowaniu planów Scarlet. - Guild Wars 2 – zapowiedziano kolejną aktualizację oraz darmowy tydzień z grą - wiadomość - 2013-09-25
Slickpack - nagroda za pomoc w pokrzyżowaniu planów Scarlet.

Ponadto zaplanowano streaming pokazujący zawartość omawianej aktualizacji. Wydarzenie to nastąpi za pośrednictwem kanału Guild Wars 2 w serwisie Twitch i rozpocznie się 30 września (w poniedziałek) o godzinie 21:00.

Jak wspominaliśmy we wstępie, twórcy zapowiadają również darmowy tydzień ze swoim MMORPG, który potrwa od 27 września do 4 października. Można z niego skorzystać, rejestrując się na stronie gry (choć w tej chwili nie jest to jeszcze możliwe).

Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze o pierwszym sezonie rozgrywek między serwerami Guild Wars 2 w trybie World vs. World. Będą one trwały od 4 października do 21 listopada.