futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 11 czerwca 2024, 16:01

Aktualizacja do Nintendo Switch usuwa integrację z Twitterem

Nintendo skończyło ze wsparciem X dla swojej konsoli. Użytkownicy Nintendo Switch nie mogą już udostępniać swoich zrzutów ekranu na popularnej platformie społecznościowej. To może być dopiero początek zmian.

Źródło fot. Sara Kurfeß; Unsplash.com; 2020
i

Od wczoraj, 10 czerwca, została wyłączona integracja Nintendo Switch z platformą X (dawniej Twitter). To oznacza, że niemożliwe jest już udostępnienia zrzutów ekranu z Albumu na wspomnianej platformie społecznościowej. Korporacja wyjaśniła, jak od teraz będzie wyglądało udostępnianie zrzutów ekranu i jaka przyszłość czeka integrację z Facebookiem (vide Nintendo Support).

X niedostępny na Nintendo Switch

Oprócz braku udostępniania zrzutów ekranu z Albumu, Nintendo wspomniało o innych funkcjach, których już brakuje. Między innymi w przypadku Super Smash Bros. Ultimate nie można przesyłać wybranych screenshotów do Smash World w aplikacji mobilnej. Natomiast gracze Splatoon 3 (podobnie sprawa tyczy się Splatoon 2), oprócz X, nie pochwalą się swoimi ujęciami również na Facebooku.

To jednak nie wszystko, ponieważ korporacja usunęła także możliwość wysyłania propozycji dodania do listy znajomych. Ta funkcja została wyłącznie usunięta na Nintendo Switch i dalej jest dostępna na Nintendo 3DS, Nintendo Wii U oraz smartfonach i tabletach. Nie wiadomo, czy firma planuje zlikwidować opcję także i ze starszych urządzeń, ponieważ nic nie zostało wspomniane w tej sprawie.

Wiemy aczkolwiek, że na razie udostępnianie zrzutów ekranu z Albumu zostało usunięte tylko we współpracy z platformą X. Gracze wciąż mogą to robić na Facebooka, ale warto zaznaczyć, że tylko na ten moment. Nintendo w swoim wpisie zaznaczyło, że i ta funkcja może być poddana likwidacji w późniejszym, bliżej nieokreślonym, terminie.

Nie wiadomo, co zadecydowało o takim ruchu ze strony Nintendo. W notce nie pojawiło się żadne wyjaśnienie. Firma tylko przeprasza graczy za powstałą niedogodność oraz dziękuje za korzystanie z niej na przestrzeni ostatnich lat.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej