futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 11 czerwca 2024, 14:51

Jeśli używacie jeszcze PS2, to takie rozwiązanie zmniejszające zużycie kabla może Was zainteresować

PlayStation 2 do dzisiaj pozostaje niesamowicie popularne. Dlatego ten prosty gadżet może znaleźć sporo fanów. Pozwala odpocząć kablowi kompozytowemu od konsoli, który ma za sobą długie lata działania.

Źródło fot. Michel Ngilen; flickr.com; 2007
i

Do tej pory żadna konsola nie pobiła rekordu sprzedaży PlayStation 2. Urządzenie do dzisiaj ma swoich entuzjastów, którzy ogrywają oryginalne produkcje z bogatej biblioteki konsoli. 20 lat użytkowania może mieć wpływ na kable, a co za tym idzie, ich działanie. Jeden z internautów podzielił się prostym gadżetem, który wspomoże kabel do PlayStation 2 i możemy sami go sobie stworzyć.

Gadżet, który jest najlepszym przyjacielem posiadaczy PlayStation 2

Opisywany problem z kablem do PlayStation 2 dotyczy wersji „fat” konsoli, czyli oryginalnej, które pierwotnie pojawiła się w sklepach w 2000 roku. Jeśli korzystamy ze sprzętu w ustawieniu pionowym, to po pewnym czasie kabel AV może doświadczyć zbyt dużego napięcia za względu na kąt, pod jakim się wygina. Z tego powodu połączenie z konsolą znacznie się pogorszy i w najgorszym wypadku będzie trzeba wymienić kabel.

Internauta o pseudonimie Kytor, zaprezentował na swoim profilu X (dawniej Twitter) proste rozwiązanie. Gadżet można wydrukować samodzielnie na drukarce 3D i w kilka sekund przypiąć je do kabla. Dzięki temu złącze AV pozostaje w tej samej, wyprostowanej pozycji, co przedłuża jego żywotność. Kytor oferuje wzór do drukarki 3D do pobrania dla kabla AV lub HD Retrovision.

Internauta zaznacza równocześnie, że projekt nie jest kompatybilny z kablami dedykowanymi PlayStation 2 Slim oraz do wszystkich modeli PlayStation 3. Odpadają także złącza zastępcze firm trzecich, więc zanim zdecydujemy się wydrukować gadżet, to warto sprawdzić, czy faktycznie będziemy mogli go użyć przy naszym PlayStation 2.

Akcesorium jest na pewno ciekawe, ale jeden z komentujących zwrócił uwagę, że możemy podłożyć pod kabel kawałek drewna lub rolkę po papierze toaletowym. Innym alternatywnym rozwiązaniem będzie także nałożenie nakładki z grubej gumy. Nie da się jednak ukryć, że pomysł Kytora prezentuje się najbardziej efektownie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej