Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 kwietnia 2017, 14:27

autor: Adrian Werner

Age of Empires: Castle Siege wreszcie trafiło na Androida

Studio Smoking Gun Interactive wypuściło androidową wersję Age of Empires: Castle Siege, czyli gry strategicznej, która zadebiutowała trzy lata temu na Windows Phone i Windows 8.

Po wielu latach gra wreszcie trafiła na Androida. - Age of Empires: Castle Siege wreszcie trafiło na Androida - wiadomość - 2017-04-07
Po wielu latach gra wreszcie trafiła na Androida.
AGE OF EMPIRES: CASTLE SIEGE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Smoking Gun Interactive
  2. Wydawca: Microsoft
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: WP, PC, iOS, AND
  5. Data premiery: free-to-play

Trzy lata temu na systemie Windows Phone zadebiutowała gra Age of Empires: Castle Siege, czyli mobilna odsłona popularnego cyklu strategii czasu rzeczywistego. Rok później doczekaliśmy się wersji na iOS, a potem twórcy zamilkli. Dlatego ze sporym zaskoczeniem powitaliśmy pojawienie się androidowej wersji w serwisie Google Play.

Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami na wszystkich platformach sprzętowych. Dwa tygodnie temu wersje na Windows oraz iOS otrzymały aktualizację wprowadzającą nową zawartość - wydanie na Androida zadebiutowało od razu z tym patchem.

Pomimo tytułu, Age of Empires: Castle Siege bardziej przypomina gry pokroju Clash of Clans niż pecetową trylogię Age of Empires. Rozgrywka podzielona jest więc na dwie płaszczyzny. Pierwszą z nich jest zarządzanie twierdzą. Tam gromadzimy surowce, konstruujemy budynki oraz stawiamy automatyczne struktury obronne, które mają za zadanie odeprzeć ataki wrogich armii.

Jednocześnie szkolimy własne wojska, które potem wykorzystujemy do atakowania zamków należących do innych graczy lub kontrolowanych przez sztuczną inteligencję. Całość nakierowana jest przede wszystkim na rozgrywki sieciowe.

Age of Empires: Castle Siege posiada także garść elementów wyróżniających grę na tle typowych klonów Clash of Clans. Autorzy osadzili akcję w średniowieczu i dali do wyboru kilka różnych frakcji, z których każda dysponuje zestawem unikalnych jednostek. Ponadto podczas bitew nie przyglądamy się biernie działaniom naszych wojsk i możemy wpływać na przebieg potyczek.

  1. Age of Empires: Castle Siege w Google Play
  2. Age of Empires: Castle Siege w Microsoft Store
  3. Age of Empires: Castle Siege w App Store