Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2021, 09:50

autor: Adrian Werner

Age of Empires 4 - otwarte testy w ten weekend

W ten weekend będzie można za darmo przetestować Age of Empires 4 dzięki tzw. Technical Stress Test.

Do premiery Age of Empires IV, czyli najnowszej odsłony klasycznego cyklu historycznych RTS-ów, pozostał ponad miesiąc. Okazuje się jednak, że jeszcze w tym tygodniu będziemy mieli okazję sprawdzić ten tytuł dzięki otwartym testom.

Zabawa rozpocznie się w najbliższy piątek 17 września o godzinie 19:00 czasu polskiego i dobiegnie końca 20 września (poniedziałek) również o 19:00. Będzie to tzw. Technical Stress Test – głównym celem wydarzenia ma być umożliwienie autorom sprawdzenia, jak serwery gry radzą sobie pod dużym obciążeniem. To dlatego testy mają charakter otwarty i potrwają tylko kilka dni – twórcy chcą zmaksymalizować liczbę graczy bawiących się jednocześnie.

Testy nastawione będą głównie na potyczki multiplayer, ale sprawdzimy również samodzielne starcia z AI oraz tutorial. Do wyboru zostaną oddane cztery cywilizacje (Anglicy, Chińczycy, Święte Cesarstwo Rzymskie i Abbasydzi), które zmierzą się na pięciu mapach.

Technical Stress Test gry Age of Empires IV dostępny będzie przez aplikację Xbox Insider Hub oraz w serwisie Steam. Przed przystąpieniem do testów warto zaznajomić się z wymaganiami sprzętowymi gry.

Przypomnijmy, że Age of Empires IV zmierza wyłącznie na PC i ukaże się 28 października tego roku. Twórcy nie planują polskiej wersji językowej.

  1. Age of Empires – oficjalna strona serii
  2. Widziałem Age of Empires 4. Nie wiem, czy ta gra ma sens (zapowiedź)
E3 2021