Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2021, 10:33

EVE Online przystępniejsze dla nowych graczy, to efekt aktualizacji

Twórcy EVE Online postanowili ułatwić życie nowym graczom. Do produkcji trafił między innymi fabularny samouczek.

W SKRÓCIE:
  • EVE Online otrzymało aktualizację Gateway – Quadrant 3.
  • Wprowadza ona do gry serię fabularnych misji.
  • Mają one pomóc nowym graczom w opanowaniu podstaw rozgrywki.

EVE Online zdecydowanie nie jest grą o najniższym progu wejścia. Gracze, którzy chcieli udać się do Nowego Edenu, musieli zmierzyć się z niezbyt intuicyjnym samouczkiem i polegać na radach innych fanów. Studio CCP postanowiło rozwiązać ten problem i sprawić, by ich produkcja stała się bardziej przystępna dla nowych pilotów.

Pomóc w tym ma najnowsza aktualizacja o nazwie Gateway – Quadrant 3, której premiera odbyła się wczoraj. Jej głównym elementem jest kampania dla nowych graczy. Osoby pragnące rozpocząć przygodę z EVE, mogą teraz zaangażować się w serię fabularnych misji, które stopniowo tłumaczą podstawy rozgrywki. Wzbogacenie samouczka o angażującą historię ma sprawić, że nie będzie on przytłaczać nowych członków społeczności.

To jednak nie jedyne działanie deweloperów z CCP, mające na celu poszerzenie społeczności EVE. 23 września gra trafi również do katalogu Epic Games Store. Obecność produkcji w tym serwisie ma zachęcić kolejnych graczy do wkroczenia do rozległego Nowego Edenu. Z okazji debiutu tytułu w sklepie Epic Games, w grze odbędą się również specjalne wydarzenia. Szczegóły na ich temat nie zostały jeszcze zdradzone.

Oprócz tego, jak każda aktualizacja, Gateway odpowiada również za zmiany balansu oraz poprawki błędów. Wiele z nich dotyczy zasobów obecnych w grze. Więcej tego rodzaju modyfikacji, które odnotują w szczególności weterani tytułu, wprowadzonych zostanie w kolejnej aktualizacji, czyli Quadrant 4. Jej premiera przewidziana jest na 21 listopada.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej