Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2021, 10:33

EVE Online przystępniejsze dla nowych graczy, to efekt aktualizacji

Twórcy EVE Online postanowili ułatwić życie nowym graczom. Do produkcji trafił między innymi fabularny samouczek.

W SKRÓCIE:
  • EVE Online otrzymało aktualizację Gateway – Quadrant 3.
  • Wprowadza ona do gry serię fabularnych misji.
  • Mają one pomóc nowym graczom w opanowaniu podstaw rozgrywki.

EVE Online zdecydowanie nie jest grą o najniższym progu wejścia. Gracze, którzy chcieli udać się do Nowego Edenu, musieli zmierzyć się z niezbyt intuicyjnym samouczkiem i polegać na radach innych fanów. Studio CCP postanowiło rozwiązać ten problem i sprawić, by ich produkcja stała się bardziej przystępna dla nowych pilotów.

Pomóc w tym ma najnowsza aktualizacja o nazwie Gateway – Quadrant 3, której premiera odbyła się wczoraj. Jej głównym elementem jest kampania dla nowych graczy. Osoby pragnące rozpocząć przygodę z EVE, mogą teraz zaangażować się w serię fabularnych misji, które stopniowo tłumaczą podstawy rozgrywki. Wzbogacenie samouczka o angażującą historię ma sprawić, że nie będzie on przytłaczać nowych członków społeczności.

To jednak nie jedyne działanie deweloperów z CCP, mające na celu poszerzenie społeczności EVE. 23 września gra trafi również do katalogu Epic Games Store. Obecność produkcji w tym serwisie ma zachęcić kolejnych graczy do wkroczenia do rozległego Nowego Edenu. Z okazji debiutu tytułu w sklepie Epic Games, w grze odbędą się również specjalne wydarzenia. Szczegóły na ich temat nie zostały jeszcze zdradzone.

Oprócz tego, jak każda aktualizacja, Gateway odpowiada również za zmiany balansu oraz poprawki błędów. Wiele z nich dotyczy zasobów obecnych w grze. Więcej tego rodzaju modyfikacji, które odnotują w szczególności weterani tytułu, wprowadzonych zostanie w kolejnej aktualizacji, czyli Quadrant 4. Jej premiera przewidziana jest na 21 listopada.