Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2015, 14:02

autor: Góral

Age of Charlemagne - duży dodatek do Total War: Attila zadebiutował na rynku

Popularna strategia Total War: Attila doczekała się potężnego dodatku Age of Charlemagne, który wprowadził nową kampanię, osiem grywalnych frakcji, ponad 300 jednostek i nie tylko.

Age of Charlemagne, najnowsze rozszerzenie do gry strategicznej Total War: Attila, zadebiutowało na komputerach PC. Produkcję kupicie w rodzimych sklepach w cenach zaczynających się od około 56 zł. W zamian otrzymacie jak dotąd największy dodatek do rzeczonej produkcji studia Creative Assembly. Tytuł przede wszystkim wprowadza nową kampanię rozgrywaną w pierwszych fazach średniowiecza, w erze Karola Wielkiego, który zechce zjednoczyć Europę. Zabawa rozgrywa się na dużej mapie, gdzie na podbicie czekają 52 prowincje. To jednak zaledwie początek nowości zawartych w Age of Charlemagne, gdyż oprócz wspomnianych już elementów deweloperzy przygotowali także osiem grywalnych frakcji z odmiennymi cechami i jednostkami. Są to:

  • Królestwo Karola Wielkiego,
  • Awarowie,
  • Emirat Kordoby,
  • Królestwo Asturii,
  • Królestwo Mercji,
  • Królestwo Danii
  • Królestwo Lombardii
  • Westfalia.
Total War: Attila - Age of Charlemagne wprowadza do zabawy 8 grywalnych frakcji i ponad 300 jednostek. - Age of Charlemagne - duży dodatek do Total War: Attila zadebiutował na rynku - wiadomość - 2015-12-11
Total War: Attila - Age of Charlemagne wprowadza do zabawy 8 grywalnych frakcji i ponad 300 jednostek.

Oprócz tego dodatek wniósł do rozgrywki nowe jednostki (ponad 300, w tym tanów, toporników z fyrdu, rycerzy ze Scholae i innych), kolejne technologie i budynki, a poza tym zmodyfikowano agentów i wprowadzono zmiany w zakresie umiejętności. Jak więc widać, zapewnienia deweloperów o ogromie Age of Charlemagne nie są przesadzone.

Age of Charlemagne - duży dodatek do Total War: Attila zadebiutował na rynku - ilustracja #3

Total War: Attila to kolejna odsłona słynnej serii gier strategicznych tworzonych przez ekipę Creative Assembly. Tym razem akcja rozpoczyna się w roku 395, a gracze przejmują kontrolę nad takimi frakcjami jak Imperium Rzymskie, Sasowie, Hunowie czy też Frankowie. Produkcja doczekała się już kilku dodatków, w tym sporego Ostatniego Rzymianina z czerwca bieżącego roku.

Age of Charlemagne - duży dodatek do Total War: Attila zadebiutował na rynku - ilustracja #4
Age of Charlemagne - duży dodatek do Total War: Attila zadebiutował na rynku - ilustracja #5
Age of Charlemagne - duży dodatek do Total War: Attila zadebiutował na rynku - ilustracja #6
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.