Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2021, 18:16

autor: Ness

Adam Savage z Pogromców mitów stworzył replikę topora Kratosa

Prowadzący popularnonaukowego programu odtworzył główną broń protagonisty God of War z 2018 roku na prośbę swojego siostrzeńca.

Adam Savage, znany przede wszystkim jako prowadzący program Pogromcy mitów, rzucił sobie wyzwanie. Na swoim kanale na YouTube postanowił odtworzyć topór Kratosa z gry God of War zwany Lewiatanem. Pomysł na stworzenie akurat tej broni wyszedł od siostrzeńca Adama, który zażyczył sobie takiego prezentu na święta. Efekty całodniowej pracy możecie zobaczyć poniżej.

Savage do stworzenia idealnej repliki użył dwóch samoklejących płyt piankowych, mających imitować ostrze, oraz trzonka zrobionego z drewna. Całość została później przemalowana i ozdobiona tak, by wyglądała niemalże identycznie jak oręż, którym posługiwał się syn Zeusa w grze z 2018 roku.

Mimo że od premiery God of Wara minęły już prawie trzy lata, to ostatnia część historii byłego boga wojny wciąż jest bardzo popularna. Kolejna odsłona serii została zapowiedziana podczas wrześniowego PlayStation 5 Showcase jako ekskluzywny tytuł dla nowej konsoli. Studio Santa Monica nie ujawniło na razie zbyt wiele na temat kontynuacji poza zwiastunem, który sugerował, że premiera nastąpi w tym roku.