Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2020, 18:10

autor: "Vergil"

AC Valhalla zajmie zaskakująco mało miejsca na dysku

Firma Microsoft ujawniła przybliżony rozmiar gry Assassin’s Creed: Valhalla. Okazuje się, że na jej konsolach dzieło Ubisoftu będzie zaskakująco małe, przerastając Assassin’s Creed: Odyssey o raptem 4 GB.

W SKRÓCIE:
  1. według sklepu Microsoftu konsolowe Assassin’s Creed: Valhalla będzie zajmować około 50 GB;
  2. gra wydaje się więc zaskakująco mała, choć można oczekiwać, że chodzi o wersję na Xboksa One, a jej next-genowe wydanie będzie większe;
  3. poza tym można domniemywać, że pracownicy sklepu giganta z Redmond nie wzięli pod uwagę premierowej łatki, która może (choć nie musi) „ważyć” kilka ładnych gigabajtów.

Sklep Microsoftu ujawnił przybliżony rozmiar konsolowej wersji gry Assassin's Creed: Valhalla. Jak się okazuje, nadchodzące dzieło Ubisoftu będzie zajmować około 50 GB (via Gamerheadquarters). Tytuł, który ma być wypełniony po brzegi zawartością, wydaje się więc zaskakująco mały. Dość powiedzieć, że zajmie na naszych dyskach raptem o 4 GB więcej niż wydane w 2018 roku Assassin's Creed: Odyssey w dniu debiutu, z kolei na przykład xboksowe Red Dead Redemption 2 na premierę przerastało go ponad dwukrotnie. Mimo wszystko nie oznacza to, że nie będzie trzeba przygotować na niego odrobinę więcej przestrzeni.

Zacznijmy od tego, że w sklepie giganta z Redmond nie sprecyzowano, czy chodzi o rozmiar wersji na wszystkie konsole, czy też na przykład tylko edycji na Xboksa One. Z uwagi na fakt, że Assassin’s Creed: Valhalla ma wykorzystać możliwości Xboksa Series X (między innymi działając w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę), można oczekiwać, iż rozmiary tej produkcji na next-genie będą większe. Inna sprawa, że zapewne opisując przybliżony rozmiar gry, pracownicy sklepu Microsoftu nie wzięli pod uwagę premierowego patcha, który może „ważyć” kilka ładnych gigabajtów (aczkolwiek wcale nie musi, bo na przykład takie Assassin's Creed: Odyssey otrzymało na premierę łatkę zajmującą niespełna 1,5 GB). Mimo wszystko nie zanosi się na to, by Assassin’s Creed: Valhalla miało być kolejnym „pożeraczem” dysków na miarę Call of Duty: Warzone.

AC Valhalla zajmie zaskakująco mało miejsca na dysku - ilustracja #1
„Ładny ten zamek, ciekawe, ile gigabajtów zajmuje” – pomyślała Eivor, na chwilę zapominając, że nie ma bladego pojęcia o tym, czym w ogóle są gigabajty.

Na koniec przypomnijmy, że omawiana produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S 10 listopada; na PlayStation 5 trafi natomiast dwa dni później (a nad Wisłą – 19 listopada). Tytuł otrzyma w Polsce kinową lokalizację.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Assassin’s Creed: Valhalla
  2. Wszystko o Assassin’s Creed: Valhalla
  3. Grałem w AC Valhalla – Assassin's Creed podąża drogą Kratosa, z Grecji na daleką północ