Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2020, 16:13

autor: Entelarmer

AC: Valhalla tytułem startowym Xbox Series X. Jest nowa data premiery

Firma Ubisoft zmieniła datę premiery Assassin's Creed: Valhalla. Na szczęście nie chodzi o opóźnienie. Zamiast tego wydawca postanowił, że gra będzie dostępna w dniu premiery konsoli Xbox Series X.

AC: Valhalla tytułem startowym Xbox Series X. Jest nowa data premiery - ilustracja #1
Najazd wikingów rozpocznie się nieco wcześniej, niż podawano.

W ostatnich tygodniach Ubisoft nie dawał nam zapomnieć o nowej odsłonie serii Assassin’s Creed, mimo że do premiery pozostało jeszcze nieco czasu. Jednak najwyraźniej oczekiwanie na debiut będzie nieco krótsze, niż podawano. Francuski wydawca ujawnił, że Assassin’s Creed: Valhalla ukaże się 10 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X i PlayStation 4. Wcześniej Ubisoft zapowiadał wydanie tytułu tydzień później, tj. 17 listopada. Informację przekazano we wpisie na Twitterze. Co więcej, w informacji prasowej potwierdzono, że na Xboksie Series X gra będzie działała w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę.

Jak się okazuje, Assassin’s Creed: Valhalla będzie de facto tytułem startowym konsoli Xbox Series X (oraz jej słabszego kuzyna z serii S). Najwyraźniej Ubisoft chciał, by gra zaczęła jak najwcześniej podbijać platformy dziewiątej generacji. Fakt, że tekst wpisu na Twitterze wspomina konkretnie o nowych urządzeniach Microsoftu, zdaje się potwierdzać tę tezę. Niektórzy wskazują też na chęć uniknięcia konkurencji z zapowiedzianym na 19 listopda Cyberpunkiem 2077, aczkolwiek można wątpić, by mniej niż 10-dniowa przerwa między ukazaniem się obu gier zrobiła większą różnicę. Czy debiut asasynów w krainie wikingów zbiegnie się też z debiutem PlayStation 5? Najpewniej nie, bo to jedyna konsola niewspomniana na grafice dołączonej do ogłoszenia. Niemniej wypada poczekać na oficjalne informacje od Sony.