Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2018, 09:42

autor: Serek

Red Dead Redemption 2 wymaga nawet 149 GB miejsca na dysku

Firma Rockstar przyzwyczaiła nas do podawania szczątkowych informacji o Red Dead Redemption 2, wskutek czego sieć zalewana jest co rusz jakimiś doniesieniami na temat jej nowej produkcji. Tym razem studio zdecydowało się podzielić oficjalnymi informacjami o ilości miejsca potrzebnego na zainstalowanie gry. Dodajmy, że potrzeba go dużo... Bardzo dużo.

Już za tydzień przemierzymy dzikie doliny na mustangu. - Red Dead Redemption 2 - kwestia wymaganego miejsca na dysku wyjaśniona - wiadomość - 2018-10-19
Już za tydzień przemierzymy dzikie doliny na mustangu.
RED DEAD REDEMPTION II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Rockstar Games
  2. Wydawca: Rockstar Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, XONE
  5. Data premiery: 26 października 2018 r.

Dzień bez wiadomości o Red Dead Redemption II jest dniem straconym. Tym razem twórcy zdecydowali się podzielić oficjalną informacją na temat rozmiaru produkcji na dyskach twardych konsol. Wiadomość pojawiła się na stronie pomocy technicznej Rockstara i może być dla niektórych zaskakująca. Na PlayStation 4 pudełkowa wersja gry zajmie 99 GB, natomiast analogiczne wydanie na Xboksie One 107 GB. O ile pudełkowa i cyfrowa edycja na konsoli Microsoftu zajmuje tyle samo miejsca, to w przypadku PS4 różnica jest kolosalna. Cyfrowe RDRII na urządzeniu Sony zajmie aż 149 GB (dodatkowe 50 GB na potrzeby procesu instalacji).

W temacie wymaganego miejsca do zainstalowania najnowszej gry Rockstara ostatnimi czasy wiele się mówiło. Pierwszą informacją były dane znalezione na opakowaniu PlayStation 4 Pro (z grą w zestawie), według których produkcja miała ważyć 105 GB. Następnie pojawiły się doniesienia o 89 GB i wydaniu dwupłytowym. Ostatecznie wiemy już, że (szczególnie na PS4 w wersji cyfrowej) ilość miejsca potrzebna do zainstalowania tytułu może przerazić. Szczególnie użytkowników posiadających pierwszą edycję konsoli Sony, która jest wyposażona w dysk twardy o pojemności 500 GB.

Red Dead Redemption II zadebiutuje 26 października i trafi na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa Red Dead Redemption II
  2. Kompendium wiedzy o grze Red Dead Redemption II