Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2018, 09:22

autor: Aquma

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści – przegląd recenzji

W przyszłym tygodniu swoją premierę ma nowa gra studia CD Projekt RED – samodzielna kampania do Gwinta zatytułowana Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści. Już teraz możemy zapoznać się z pierwszymi recenzjami tego tytułu.

Pierwsze recki nowego tytułu CD Projekt RED. - Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści – przegląd recenzji - wiadomość - 2018-10-19
Pierwsze recki nowego tytułu CD Projekt RED.

WOJNA KRWI: WIEDŹMIŃSKIE OPOWIEŚCI W SKRÓCIE:

 1. gra jest udana – w serwisie Metacritic ma średnią na poziomie 85%;
 2. fabularnie jest dobrze, fajnie wypada też oprawa graficzna i widać, że nie poszczędzono budżetu;
 3. niestety, kuleją pewne rozwiązania w rozgrywce m.in. bardzo słaba sztuczna inteligencja, czy brak balansu;
 4. Deweloper: CD Projekt RED;
 5. Wydawca: CD Projekt RED;
 6. Gatunek: hybryda karcianki i gry RPG;
 7. Platformy: PC, PS4, Xbox One;
 8. Data premiery: 23 października 2018 r. (PC), 4 grudnia 2018 r. (konsole).

Niedługo swoją premierę będzie miała nowa gra studia CD Projekt RED – samodzielna kampania do Gwinta Wojna Krwi: WIedźmińskie opowieści, na Zachodzie znana jako Thronebreaker: The Witcher Tales. W sieci pojawiło się już sporo recenzji omawianego tytułu. Jak sobie radzi? Wygląda na to, że mamy do czynienia z wysokiej klasy produkcją, posiadającą świetny i wciągający wątek fabularny. Niestety, pewnych wpadek nie udało się deweloperom uniknąć.

Wiedźmińskie opowieści – wybrane opinie

 1. GameStar – 83/100

Metoda prezentacji przypomina bardziej oldschoolowe gry fabularne, questy i opowieści mogłyby czasami być nieco bardziej rozbudowane, a balans wymaga dopracowania. Niemniej jednak, mogę polecić Thronebreakera z czystym sumieniem każdemu fanowi Wiedźmina. Historia o królowej Meve porwała mnie tak bardzo, że oddałem jej dwie noce z rzędu, z zaledwie trzema godzinami snu – o co więcej można prosić? – Maurice Weber.

 1. Gry-Online.pl – 7/10

Na ocenę Wojny Krwi wpływa tak wiele różnych czynników, że długo zastanawiałem się nad tym, jaką ostatecznie wystawić grze notę. Z tytułem tym miałem bowiem następujący kłopot – błyszczy on historią i oprawą graficzną, ale leży pod względem mechaniki, balansu rozgrywki oraz dopracowania całości. Czy polecam nowe dzieło CD Projektu RED? Tak. Czy zagrałbym w nie jeszcze raz, wiedząc wcześniej, jakie ma problemy? Tak. Ale – jak wspominałem na wstępie – jestem wielkim miłośnikiem takich produkcji, więc łatwiej wybaczam im wady. Co jednak w żaden sposób ich nie niweluje – Adam Zechenter.

 1. PC Gamer – 81/100

Wciągająca fabuła i zróżnicowane bitwy karciane sprawiają, że granie w tę lekką grę RPG pozostaje przyjemne przez całą długą kampanię – Phil Savage.

Przegląd recenzji Wojny Krwi

 1. GamesRadar+ – 5/5
 2. The Games Machine – 9,2/10
 3. Areajugones – 9/10
 4. IGN Spain – 9/10
 5. Critical Hit – 9/10
 6. GameSpot – 9/10
 7. Hobby Consolas – 86/100
 8. GameStar – 83/100
 9. PC Gamer – 81/100
 10. Multiplayer.it – 8/10
 11. Eurogamer Italy – 8/10
 12. 4Players.de – 80/100
 13. Everyeye.it – 7,8/10
 14. Merlin’in Kazani (Turkey) – 77/100
 15. PCGamesN – 7/10

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści zadebiutuje na komputerach (za pośrednictwem platformy GOG) 23 października bieżącego roku. Wydania konsolowe pojawią się na rynku później – 4 grudnia. Gra będzie dostępna w pełnej polskiej wersji językowej.

 1. Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści – strona oficjalna
 2. Gry października 2018 – najciekawsze premiery i konkurs