Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2022, 12:50

Nowy patch do AC Valhalla już jest, przyniósł crossover z AC Mirage

Tydzień wcześniej, niż planowano, ukazał się patch 1.6.2 do Assassin’s Creed: Valhalli. Wprowadza on garść zmian i poprawek oraz darmowe DLC The Last Chapter. Daje nam również przedsmak tego, co czeka nas w Assassin’s Creed: Mirage.

Źródło fot. Ubisoft.
i

Dość niespodziewanie Ubisoft wypuścił aktualizację 1.6.2 od Assassin’s Creed Valhalli. Firma zrobiła to wcześniej, niż zapowiadano. Łatka miała zostać wydana 6 grudnia, a ukazała się dzisiaj. Razem z nią zadebiutowało darmowe DLC The Last Chapter (Ostatni rozdział), wieńczące historię Eivor(a).

AC: Valhalla z patchem 1.6.2

Patch „waży”:

  • 13,19 GB na PC;
  • 1,46 GB na PS4;
  • 1,82 GB na PS5;
  • 13 GB na XONE;
  • 15,1 GB na XSX/S.

Aktualizacja wprowadza zmiany, które omówiliśmy szerzej w osobnej wiadomościmożliwość zakładania kaptura na głowę w dowolnym momencie zabawy, nabycia eventowych przedmiotów u kupców etc. Nie brakuje w niej również licznych poprawek, z którymi możecie zapoznać się na tej stronie. Warto jedynie dodać, że:

  • od teraz co tydzień ze sklepu Animusa będzie można odebrać darmowy losowy przedmiot premium;
  • patch 1.6.2 jest ostatnim, jaki otrzyma wersja AC: Valhalla dostępna na dogorywającą Google Stadię – na tej platformie w grę będzie można grać do 18 stycznia 2023 r., później natomiast należy kontynuować zabawę na PC bądź konsoli, co jest znacznie ułatwione dzięki opcji zapisywania gry w chmurze w ramach usługi Ubisoft Connect.

Crossover z Assassin’s Creed: Mirage

Warto również dodać, że omawiana aktualizacja wprowadza nowe zadanie – Shared History. Eivor spotyka w nim Roshan z nadchodzącego Assassin’s Creed: Mirage. Jest to mentorka protagonisty owej produkcji, Basima, który odegrał istotną rolę również w AC: Valhalli.

Nowy patch do AC Valhalla już jest, przyniósł crossover z AC Mirage - ilustracja #1
Źródło: Twitter / Assassin’s Creed.

Można powiedzieć, że Ubisoft nieco spoileruje w ten sposób niewydaną jeszcze grę, ale przynajmniej otrzymamy przedsmak tego, co nas czeka w 2023 roku, kiedy to AC: Mirage zadebiutuje na PC, PS4, PS5, XONE i XSX/S.

Podobna treść trafiła do Assassin’s Creed: Odyssey w okolicy premiery AC: Valhalli – Alexios bądź Kasandra musieli udać się na wyspę Skye, gdzie spotykali Eivor(a).

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej