Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 listopada 2022, 13:45

Disney Plus rozszerzy swoją ofertę anime, zaczynając od Tokyo Revengers

Disney+ w końcu na poważnie rozpoczyna swoją ekspansję w kierunku anime. Korporacja ogłosiła rozpoczęcie współpracy z jednym z największych wydawców mangi w Japonii. Wszystko zacznie się od Tokyo Revengers.

Źródło fot. Tokyo Ravengers; Koichi Hatsumi; Liden Films; 2021
i

Dotychczas, jeśli ktoś lubił oglądać anime, to musiał wybierać Netfliksa, który aktualnie w Polsce wciąż posiada najbogatszą bibliotekę japońskich seriali i filmów animowanych. Być może to się niedługo zmieni, ponieważ Disney oficjalnie rozpoczął współpracę z wydawnictwem Kodansha. Japoński gigant zajmuje jedno z czołowych miejsc, jeśli chodzi o publikowanie między innymi czasopism oraz mang (via The Hollywood Reporter).

Disney+ kupisz tutaj

Współpraca ma obejmować produkcję anime na podstawie mang wspomnianego wcześniej wydawcy. Wszystkie seriale i filmy, które powstaną w ramach zawartej umowy, mają być ekskluzywnie dostępne na Disney+. Pierwszym owocem tego projektu jest Tokyo Revengers: Christmas Showdown Arc, którego premierę zaplanowano na styczeń 2023 roku.

Disney Plus rozszerzy swoją ofertę anime, zaczynając od Tokyo Revengers - ilustracja #1
Twitter: @DisneyPlusJP

Na temat współpracy wypowiedziała się wiceprezes do spraw seriali oryginalnych Disneya w regionie Azji i Pacyfiku, Carol Choi:

Jesteśmy podekscytowani pogłębieniem naszej strategicznej współpracy w zakresie tego ekscytującego gatunku z jednym z naszych najstarszych partnerów, czyli Kodanshą. Japońskie anime wypełni pustą przestrzeń w naszych planach rozwoju zawartości. Wierzymy, że ta rozwinięta współpraca naprawdę odmieni przyszłość strategii animacji Disneya w Japonii. Nie możemy doczekać się, żeby przedstawić tytuły anime i nagrodzone marki Kodanshy światowej publiczności.

Ruch Disneya może doprowadzić do znacznego wzrostu aktywnych użytkowników platformy. The Hollywood Reporter powołał się na raport Parrot Analytics z którego wynika, iż w ciągu ostatnich dwóch lat wyszukiwanie anime w sieci wzrosło aż o 118%, co uczyniło je najbardziej pożądanym gatunkiem.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej