Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2020, 11:23

autor: Adrian Werner

AC Valhalla - ukryte ostrze będzie posiadało dawną moc

Dowiedzieliśmy się, że w grze Assassin's Creed: Valhalla jeden atak ukrytym ostrzem wystarczy, aby zabić praktycznie każdego wroga. Powróci również ukrywanie się w tłumie.

AC Valhalla - ukryte ostrze będzie posiadało dawną moc - ilustracja #1
Assassin's Creed: Valhalla powróci do skradankowych korzeni serii.

Nie przestają do nas spływać nowe informacje na temat Assassin's Creed: Valhalla, czyli najnowszej odsłony przebojowego cyklu firmy Ubisoft. Kolejny zestaw konkretów powinien bardzo ucieszyć weteranów marki, którym nie przypadły do gustu zmiany w skradankowych mechanizmach wprowadzone w dwóch ostatnich częściach serii.

Okazuje się, że w Assassin's Creed: Valhalla skorzystanie z ukrytego ostrza zawsze spowoduje śmierć wroga. Taka mechanika była obecna w większości odsłon cyklu, ale porzucono ją w Assassin's Creed Origins oraz Assassin's Creed: Odyssey. Te gry wprowadziły mocne elementy RPG, co poskutkowało tym, że jednym atakiem z ukrycia mogliśmy zneutralizować wroga tylko wtedy, jeśli pozwalały na to nasze statystyki. W praktyce najczęściej dało się tak zabić szeregowych żołnierzy, ale już wyżej postawieni w hierarchii nieprzyjaciele (np. dowódcy czy najemnicy) potrafili przeżyć taki cios.

Nie wiemy jeszcze dokładnie, jak to zostanie zrealizowane w Assassin's Creed: Valhalla. Twórcy zdradzili, że bohater otrzyma ukryte ostrze na początku kampanii i nauczy się szybko techniki, która wykorzystana w odpowiednim momencie zawsze doprowadzi do natychmiastowej śmierci praktycznie każdego wroga. Nie jest więc do końca jasne, czy zrobimy z niej użytek tylko podczas skradania, czy też również w trakcie otwartych konfrontacji.

Ukryte ostrze dawniej było jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów cyklu, więc powrót do starych rozwiązań powinien ucieszyć wielu weteranów rozczarowanych nowym kierunkiem serii. Z radością przywitają oni również informację, że ponownie będziemy mogli wtopić się w tłum, udając jednego ze zwykłych mieszkańców i tym samym unikać wykrycia przez wrogów. Gracze otrzymają również opcję ręcznego zakładania kaptura, co ułatwi ukrywanie się przed nieprzyjaciółmi podczas eksplorowania lokacji.

Będziemy mogli również odblokować umiejętność pozwalającą na udawanie martwego. To pierwszy raz, gdy taka opcja zostanie udostępniona w tej serii. Dowiedzieliśmy się także, że towarzyszący bohaterowi kruk będzie nosił imię Sýnin.

Przypomnijmy, że Assassin's Creed: Valhalla zmierza na pecety, konsole Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz streamingową usługę Google Stadia. Gra ukaże się pod koniec tego roku.

  1. Oficjalna strona serii
  2. AC: Valhalla wygląda jak gra, którą pokocham i znienawidzę [OPINIA]