Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2021, 16:38

autor: Ignacy "Gacek" Ziarkiewicz

AC: Valhalla na PC otrzymało wsparcie dla kontrolera DualSense od PS5

Od najnowszej aktualizacji AC: Valhalla wspiera na PC kontroler DualSense, zapewniając dostęp do jego wyjątkowych funkcji użytkownikom komputerów.

Assassin’s Creed: Valhalla, czyli najnowsza odsłona niezwykle popularnej serii Ubisoftu, dostała aktualizację na komputery osobiste - od teraz gra będzie w pełni współpracowała z najnowszym kontrolerem Sony dla PlayStation5 – DualSense. Co więcej, produkcja również na tej platformie wykorzystuje wyjątkową funkcję pada, czyli adaptacyjne triggery. Gdy celujemy z łuku, triggery zatrzymują się w połowie – żeby strzelić, trzeba dodatkowo nacisnąć przycisk. Co ważne, zadziała to jedynie, gdy podłączymy kontroler do komputera przez kabel.

Zobaczcie sami:

Biorąc pod uwagę duże produkcje, taka sytuacja miała miejsce jedynie w grze Metro Exodus: Enhanced Edition, gdzie pod koniec maja również wprowadzono wsparcie dla tego kontrolera na PC.

Takie zabiegi zdają się wpisywać w strategię Sony, które planuje stopniowo otwierać się również na graczy korzystających z komputerów. Korporacja ostatnio zapowiedziała, że porty ich exclusive’ów coraz częściej będą trafiać na PC.