Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2021, 15:46

Ubisoft wycofuje Might and Magic 10 ze sprzedaży unikając rozwiązania problemu

Ubisoft wycofał ze sprzedaży grę Might and Magic 10: Legacy. Wszystko przez problem blokujący możliwość rozgrywki, który pojawił się dwa tygodnie temu.

W SKRÓCIE:
  • Ubisoft wycofał ze sprzedaży Might & Magic 10: Legacy.
  • Jest to związane z problemem, jaki wystąpił po wyłączeniu serwerów odpowiedzialnych za zabezpieczenia gry.
  • Firma nadal nie naprawiła powstałego błędu.

Fani Might & Magic 10: Legacy mają ostatnio duże problemy. Dwa tygodnie temu Ubisoft wyłączył serwery gry odpowiadające za zabezpieczenia DRM. Doprowadziło to do sytuacji, w której posiadacze legalnej kopii produkcji nie mogą jej uruchomić, ponieważ są uznawani za piratów. Gracze szybko znaleźli sposób na obejście zabezpieczeń, lecz spodziewali się, że z czasem Ubisoft naprawi swój błąd.

Francuski wydawca na razie nie zamierza jednak spełnić oczekiwań fanów. Firma nie uruchomiła serwerów ponownie, ani nie naprawiła błędu za pomocą aktualizacji. Zamiast tego Might & Magic 10: Legacy zostało po prostu wycofane ze sprzedaży. Rozwiązanie tego rodzaju sprawi, że żadni nowi gracze nie natkną się na ten specyficzny problem. Posiadacze tytułu zostali jednak pozostawieni sami sobie.

Ubisoft wycofuje Might and Magic 10 ze sprzedaży unikając rozwiązania problemu - ilustracja #1

Podejście Ubisoftu wywołało wyraźną reakcję sfrustrowanych fanów, którzy swoje niezadowolenie okazali poprzez review bombing na Steamie. Wśród zamieszczonych komentarzy pojawiło się wiele zarzutów, że firma woli zamieść problem pod dywan niż się z nim zmierzyć. Na razie gniew zawiedzionych graczy nie wpłynął jednak na stanowisko wydawcy. Nadal nie zapowiedziano żadnych działań, które mają rozwiązać problem.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej