Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2021, 22:22

autor: Entelarmer

Abandoned za darmo to rekompensata dla nabywców niewydanej gry Blue Box

Hasan Kahraman ze studia Blue Box Game odniósł się do ostatnich kontrowersji wokół Abandoned. Twórca obiecał też, że gra będzie dostępna za darmo – o ile zakupiliśmy (jeszcze) niewydane The Haunting: Blood Water Curse.

Najważniejsze informacje:
  1. Hasan Kahraman, szef studia Blue Box Game, zapowiedział, że nabywcy wycofanego ze sprzedaży The Haunting: Blood Water Curse otrzymają Abandoned za darmo;
  2. samo The Haunting ukaże się też jako produkcja free-to-play.
  3. Kahrman wyjaśnił też przyczyny anulowania przez studio poprzednich projektów zespołu i zapewnia, że nie wynikało to ze złej woli.

Abandoned wciąż pozostaje zagadką, przy czym problemy z aplikacją towarzyszącą nieco osłabiły entuzjazm graczy czekających na ujawnienie tego tajemniczego projektu. Zwłaszcza gdy internauci pogrzebali w historii twórców i znaleźli informacje o wielu anulowanych projektach (via Reddit). Nie bez związku z tymi odkryciami Hasan Kahraman, szef studia Blue Box Game, poinformował, że nabywcy jednego z tych tytułów otrzymają Abandoned za darmo.

Obietnica została złożona w ramach rozmowy z serwisem IGN, w trakcie której poruszono spraw dawnych anulowanych projektów. Kahrman twierdzi, że tak wielka liczba falstartów wynikała z niewielkich rozmiarów zespołu, nie mającego też większego doświadczenia w samodzielnym tworzeniu gier. Większość z tych projektów została anulowana dość wcześnie za wyjątkiem The Haunting: Blood Water Curse. Ten survival horror inspirowany serią Fatal Frame był jedynym tytułem, które trafiło do sprzedaży w ramach wczesnego dostępu. To właśnie nabywcy tego tytułu otrzymają za darmo Abandoned. Co więcej, dla równowagi The Haunting: Blood Water Curse zostanie udostępniona bezpłatnie wraz z pierwszym gameplay trailerem Abandoned „w ciągu kilku miesięcy”.

Kahrman poświęcił też nieco czasu na obalenie teorii spiskowych, według których jego studio miałoby celowo naciągać graczy dla pieniędzy. Szef Blue Box Games zapewnia, że wszystkie środki przekazane przez inwestorów dawnych projektów zostały zwrócone. Uwzględnia to refundację za usunięcie reklam w mobilnym, darmowym i bardzo krótko dostępnym The Whisperer.

Sama praktyka anulowania lub przedłużania prac nad projektem – nierzadko bez uprzedzenia – to niejako chleb powszedni niezależnych studiów, niemogących liczyć na wsparcie wielkich (czytaj: zamożnych) wydawców. Wie o tym choćby każdy, kto – niestety – od ponad dwóch lat czeka na premierę Hollow Knight: Silksong. Niemniej lepiej chyba, żeby Blue Box Games wkrótce pokazało coś bardziej konkretnego z Abandoned niż dotychczasowe teasery, z mocnym naciskiem na „wkrótce”.

  1. Oficjalna strona studia Blue Box Game