Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2017, 20:00

autor: moir

5 milionów dolarów za reklamę Morrowinda – Wieści MMO (06/02/2017)

Dzisiaj piszemy m.in. o nadchodzącej aktualizacji Black Desert, kolejnym epizodzie Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2, 4. rocznicy przejścia gry TERA na model free-to-play, a także niedawnej zapowiedzi dodatku do The Elder Scrolls Online.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się m.in. nadchodzącym nowościom w Black Desert, Guild Wars 2 oraz TERA, a także śledzimy poruszenie towarzyszące zapowiedzi dodatku do The Elder Scrolls Online.

Reklama TESO podczas Super Bowl

30-sekundowy spot reklamowy wyświetlany podczas corocznego finału Super Bowl to koszt około 5 milionów dolarów. Nic więc dziwnego, że w tym czasie antenowym królują reklamy jedynie największych marek. W tym roku pojawił się wśród nich klip promujący The Elder Scrolls Online, zaś jego tematem przewodnim był nadchodzący wielkimi krokami (i świeżo zapowiedziany) dodatek zatytułowany Morrowind.

Zwiastun rozszerzenia znajdziecie poniżej, w sekcji dotyczącej The Elder Scrolls Online.

The Elder Scrolls Online: Morrowind zadebiutuje oficjalnie już 6 czerwca bieżącego roku. - 5 milionów dolarów za reklamę Morrowinda – Wieści MMO (06/02/2017) - wiadomość - 2017-02-07
The Elder Scrolls Online: Morrowind zadebiutuje oficjalnie już 6 czerwca bieżącego roku.

Black Desert

Przedstawiciele Kakao Games zapowiedzieli kolejne spore rozszerzenie, które trafi do świata Black Desert na początku marca bieżącego roku. Wprowadzi ono, oprócz nowego regionu (Kamasylvia), klasę Black Knight – wojowniczki specjalizującej się w walce za pomocą magii oraz dwuręcznego miecza.

Warto przyjrzeć się także pomniejszej aktualizacji, która trafiła na serwery na początku tego miesiąca. Przeszło 700-megabajtowy patch wprowadził m.in. trwający do 15 lutego Sebrianca’s Warrant Card Event, tj. wydarzenie przeznaczone dla parających się zbieractwem graczy, nową zawartość dostępną w ramach mikrotransakcji, a także kilka zmian w mechanice rozgrywki oraz towarzyszącym jej interfejsie.

Guild Wars 2

Dokładnie 7 lutego świat Guild Wars 2 wzbogaci się o zawartość 4. epizodu 3. sezonu tzw. Żyjącej Opowieści. Nie znamy jeszcze pełnej zawartości odcinka zatytułowanego The Head of the Snake, twórcy (zgodnie z tradycją) ujawnią ją dopiero tuż przed samą premierą. Poniżej prezentujemy zwiastun nadchodzącej odsłony, jednocześnie przypominając o trwającej do 8 lutego 50% obniżce ceny dodatku Heart of Thorns – szczegóły tu.

TERA

Wczoraj mogliśmy świętować 4. rocznicę przejścia TERA na tryb free-to-play. Było to epokowe wydarzenie, które zdaniem wielu zapoczątkowało zupełnie nowy trend w segmencie gier MMORPG. Europejski wydawca gry, niemiecka firma Gameforge, przygotował z tej okazji specjalne (niestety jednodniowe) wydarzenie. Jakby tego było mało, zdecydowano się także udostępnić tytuł w ramach platformy Steam, gdzie zadebiutował on 31 stycznia – chętni mogą bez przeszkód korzystać odtąd z należącego do Valve narzędzia, by wchodzić na serwery gry.

Na koniec wisienka na torcie, już 7 lutego zadebiutuje patch 52.03, w ramach którego klasa Warrior zostanie poddana całkowitej przebudowie. Zmiany dotyczą niemal każdego aspektu (oraz umiejętności) profesji, zaś ich pełna lista dostępna jest tu.

The Elder Scrolls Online

W minionym tygodniu Bethesda Softworks oficjalnie zapowiedziała i zaprezentowała najnowsze rozszerzenie The Elder Scrolls Online. Przeszło 40 tysięcy osób śledziło specjalny stream, gdzie po raz pierwszy ujawniono szczegóły dotyczące dodatku Morrowind, który trafi do rąk graczy już 6 czerwca bieżącego roku. Zawartość wycenianego na 40 dolarów rozszerzenia (80 w wersji kolekcjonerskiej bądź 60 w pakiecie z podstawową edycją gry) jest naprawdę imponująca, składają się na nią bowiem m.in.:

  • Vvardenfell – nowa kraina,
  • Warden – nowa klasa,
  • Nowa linia fabularna,
  • Nowe wyposażenie i zadania,
  • PvP w trybie 4vs4vs4.

Przedsprzedaż dodatku ruszyła już pełną parą. Zainteresowani mogą składać zamówienia pod tym adresem. Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun rozszerzenia.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.