Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 15 października 2020, 11:00

4 nowe darmowe gry na Steamie z okazji 60-lecia firmy Sega

Firma Sega przygotowała niemałą atrakcję z okazji swoich 60. urodzin. Przez kilka najbliższych dni dostępne będą za darmo cztery nowe gry. Wśród nich znajdzie się m.in. czołgowa strzelanka zbudowana z elementów Company of Heroes oraz chodzona bijatyka w uniwersum serii Yakuza.

Firma Sega świętuje swoje 60-lecie. Z tej okazji japoński wydawca przygotował sporo atrakcji. Kilka dni temu uruchomił wyprzedaż swoich produkcji na Steamie. Natomiast w tym tygodniu udostępni za darmo szereg małych gier, odwołujących się do klasycznych marek koncernu.

W sumie przygotowano cztery produkcje. Wszystkie dostępne będą tylko na PC. Każdą z nich będzie można zdobyć bez płacenia tylko przez kilka dni. Jeśli w tym czasie dodacie grę do swojej Biblioteki Steam, to pozostanie ona tam także po zakończeniu promocji.

Armor of Heroes (15-19 października)

Pierwsza gra zadebiutuje już dzisiaj. Armor of Heroes to sieciowa strzelanka, w której weźmiemy udział w bitwach czołgów z okresu II wojny światowej. Wydarzenia ukazane zostaną z lotu ptaka, a większość elementów map będzie można zniszczyć.

Produkcja zaoferuje dziewięć trybów rozgrywki i pozwoli na zabawę maksymalnie czterem graczom jednocześnie. Nie zabraknie także opcji walki ze sztuczną inteligencją.

Armor of Heroes opracowało studio The Eccentric Ape, wykorzystując elementy graficzne z serii Company of Heroes.

  1. Armor of Heroes na Steamie

Endless Zone (16-19 października)

Jutro ukaże się Endless Zone, również opracowane przez zespół The Eccentric Ape. Produkcja wzorowana jest na Fantasy Zone, czyli automatowym klasyku Segi z lat 80. ubiegłego wieku.

Endless Zone odwołuje się do świata z gier Amplitude Studios, takich jak Endless Legend czy seria Endless Space. W przeciwieństwie do nich nie jest jednak strategią, a klasycznie zrealizowaną strzelanką, w której kierujemy małym statkiem lecącym w prawą stronę ekranu.

  1. Endless Zone na Steamie

Streets of Kamurocho (17-19 października)

Streets of Kamurocho połączy stylistykę i mechanizmy chodzonej bijatyki Streets of Rage 2 z realiami serii Yakuza. Do wyboru będą dwie postacie - Kiryu oraz Majima. Poza samotną zabawą dostępny będzie również tryb kooperacyjny dla dwóch graczy. Za projekt odpowiada studio Empty Clip, znane z Dead Island Retro Revenge.

  1. Streets of Kamurocho na Steamie

Golden Axed: A Cancelled Prototype (18-19 października)

Ostatnią produkcją będzie demo skasowanego projektu, który miał stanowić reboot marki Golden Axe. Nad produkcją pracował australijski oddział Segi, ale gra została porzucona w 2013 roku, wraz z zamknięciem studia.

Golden Axed: A Cancelled Prototype zaoferuje tylko jeden poziom i wydawca ostrzega, że produkcja nie będzie dopracowana, ale mimo to całość powinna stanowić ciekawą gratkę dla fanów serii.

  1. Golden Axed: A Cancelled Prototype na Steamie

Inne darmowe gry (Sonic The Hedgehog 2 i Nights into Dreams)

W ramach obchodów 60-lecia firmy Sega pozwala również zdobyć za darmo pełne wersje swoich dwóch klasycznych platformówek. Pierwszą z nich jest gra Sonic The Hedgehog 2, którą do 19 października można dodać do swojej Biblioteki Steam.

Druga produkcja to Nights into Dreams. Aby zdobyć ten tytuł, należy zarejestrować się na na stronie firmy Sega. Po podaniu adresu email wskażcie Steam jako „prefered platform”. To połączy konta i zaowocuje dodaniem gry do Biblioteki w platformie studia Valve.

  1. Sonic The Hedgehog 2 na Steamie
  2. Nights into Dreams – za darmo na stronie firmy Sega