Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2018, 08:39

2K Games wyłącza serwery Evolve Stage 2

We wrześniu kompletnie wyłączona zostanie wersja free-to-play gry Evolve, która wystartowała w 2016 roku roku pod tytułem Evolve Stage 2. Posiadacze oryginalnej pudełkowej edycji Evolve będą mogli wciąż prowadzić mecze na konsolach oraz komputerach PC, ale bez żadnego wsparcia ze strony deweloperów oraz rozgrywki rankingowej.

Wydane na początku 2015 roku Evolve skupia się wyłącznie na rozgrywce sieciowej i oferuje ciekawe rozwiązania w modelu rozgrywki (mamy tutaj do czynienia z asymetrycznym multiplayerem 4v1). Podobnie jak tegoroczne LawBreakers, ambitna gra okazała się kompletną klapą w zaledwie kilka miesięcy od premiery. Mimo świetnych ocen i pozytywnego przyjęcia przez krytyków, tytuł dość szybko stracił fanów, a jego serwery zaczęły się wyludniać, co skazało produkcję na powolną śmierć. Aby ratować Evolve i chociaż w części odzyskać pieniądze włożone w jego promocję oraz produkcję, firma 2K Games zdecydowała się wprowadzić wersję free-to-play, która funkcjonuje od 2016 roku pod tytułem Evolve Stage 2. Niestety także ona okazała się ostatecznie porażką. Ze względu na nikłe zainteresowanie graczy oraz koszty utrzymania, wydawca ogłosił właśnie, że Evolve Stage 2 zakończy swoje życie 3 września tego roku.

Pierwszym etapem wygaszania Evolve Stage 2 będzie wyłączenie sklepu z mikrotransakacjmi, które nastąpi 2 lipca. Producenci zalecają, by gracze wykorzystali wszystkie zakupione przez nich srebrne i złote klucze przed zamknięciem serwerów tytułu. Warto zaznaczyć, że Evolve nie zniknie jednak całkowicie we wrześniu. Użytkownicy, którzy są posiadaczami jego oryginalnego komercyjnego wydania, czy to na konsolach czy na PC, będą mogli dalej korzystać z tej wersji gry i brać udział w kilku wariantach meczów multiplayer. W tym przypadku niedostępna będzie już jednak zabawa rankingowa oraz listy najlepszych zawodników, a także indywidualne profile graczy i wirtualny sklep.

W grze naprzeciw siebie staje oddział czterech wyspecjalizowanych komandosów oraz ogromne i wciąż zmieniające się monstrum

  1. Oficjalna strona Evolve