Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2016, 11:08

autor: Góral

20 minut rozgrywki z No Man's Sky

22 czerwca na konsoli PlayStation 4 i komputerach osobistych ukaże się kosmiczny sandbox No Man's Sky. Do tej pory mogliśmy obejrzeć sporą liczbę gameplayów z rzeczonej produkcji, a dziś mamy kolejny, przeszło 20-minutowy materiał.

W serwisie IGN opublikowano powyższy, ponad 20-minutowy materiał wideo z No Man's Sky, prezentujący niewidziany jeszcze fragment rozgrywki. Filmik nagrano z udziałem Seana Murraya, szefa firmy Hello Games, który po raz kolejny opowiedział co nieco o swoim projekcie, ukazując przy okazji mroźną planetę. Warunki na niej panujące nie są zbyt przyjazne dla kierowanej postaci - w pewnym momencie zaczęła ona zamarzać. W związku z tym deweloper wykorzystał jedną z odkrytych modyfikacji broni, która posłużyła mu do zrobienia dziury w skale i dostania się do jaskini, gdzie było zdecydowanie cieplej. Dodatkowo Murray wyjaśnił, że poszczególne planety rządzą się swoimi prawami i każdą trzeba poznawać osobno. Jako przykład podał np. jedne z drapiezników, które można spotkać tylko w tym miejscu i tylko w nocy. Podobnie jest z minerałami, różniącymi się w zależności od miejsca, do którego trafimy.

W No Man's Sky będzie niezliczona liczba planet, których w zdecydowanej większości nawet nie zobaczymy na oczy. - 20 minut rozgrywki z No Man's Sky - wiadomość - 2016-04-12
W No Man's Sky będzie niezliczona liczba planet, których w zdecydowanej większości nawet nie zobaczymy na oczy.

Jak dobrze wiemy, No Man's Sky będzie ogromnym kosmicznym sandboksem, z proceduralnie generowanym wszechświatem czekającym na eksplorację. Uniwersum ma być jednak wspólne dla wszystkich graczy, więc odkrywając jedną planetę, sprawimy, że stanie się ona dostępna dla każdej osoby. Co ciekawe, podczas rozmowy z dziennikarzem IGN-u, Murray stwierdził, że projekt jest na tyle duży, że większość miejsc nie zostanie nigdy odnaleziona.

Premiera No Man's Sky odbędzie się 22 czerwca bieżącego roku. Gra zmierza na konsole PlayStation 4 i komputery osobiste. W drugim przypadku do zabawy potrzeba będzie sprzętu z następującymi podzespołami (wymagania minimalne):

  • Procesor: Intel Core i3,
  • Karta grafiki: Nvidia GTX 480,
  • Pamięć: 8 GB RAM,
  • Twardy dysk: 10 GB dostępnej przestrzeni,
  • System operacyjny: Windows 7.

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
No Man's Sky

No Man's Sky