Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Spore

Kosmos z maszyny w No Man’s Sky albo krótka historia pewnego hype’u

Gawełko, 4 grudnia 2014, 17:35

Jak to możliwe, że No Man's Sky cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mediów, chociaż o samej grze wciąż wiadomo tak niewiele? Cały szkopuł polega na tym, że nieskończona różnorodność, serwowana zwłaszcza w wydaniu przestrzennym, szybko okazuje się doświadczeniem nużącym.

Wysyp informacji o Darkspore

Adrian Werner, 21 lipca 2010, 10:39

Wypuszczone przed dwoma laty Spore okazało się wartościową pozycją, ale nie da się ukryć, że gra nie spełniła do końca wszystkich pokładanych w niej nadziei. Teraz twórcy podejmują kolejną próbę zdobycia uznania graczy. Tym razem ich orężem będzie produkcja RPG w stylu Diablo.

Maxis pracuje nad nową symulacją online. Czyżby Simsy na facebooka?!

Rock Alone, 15 lipca 2010, 09:18

Wygląda na to, że deweloperzy z Maxis planują kolejne podejście do symulacji online. Za pierwszym razem mieliśmy do czynienia z grą The Sims Online wydaną w 2002 roku. Tytuł przemianowany z czasem na EA Land, zakończył swój żywot 6 lat później. W tej chwili nie wiemy dokładnie o jaką produkcję może chodzić, chociaż pojawiają się głosy na temat nowej odsłony wspomnianych Simsów.

Spore powróci w grze akcji z elementami RPG?

Hed, 11 lipca 2010, 09:51

Spore to jedna z ostatnich produkcji studia Maxis, znanego również z takich marek jak SimCity, czy The Sims. Wygląda na to, że deweloper szykuje nową odsłonę serii o potworkach, która najwyraźniej będzie połączeniem akcji z elementami RPG. Tak wynika z harmonogramu tegorocznej imprezy San Diego Comic-Con, zaplanowanej na drugą połowę tego miesiąca.

Electronic Arts rejestruje nazwę Darkspore

Adrian Werner, 7 maja 2010, 18:39

Śledzenie rejestracji nowych znaków handlowych od dawna jest doskonałą metodą na poznanie, nad czym po kryjomu pracują studia deweloperskie. Tym razem to Electronic Arts złożyło wnioski rejestracyjne, które zainteresować powinny wszystkich fanów Spore.

Plany EA: Dead Space 2 tylko na konsole oraz więcej Dragon Age, Mass Effect, Spore, NFS i Simsów

Adrian Werner, 9 lutego 2010, 09:11

Electronic Arts podczas zorganizowanej dla inwestorów konferencji ujawniło plany wydawnicze na następne 12 miesięcy. Lista wypełniona jest wieloma tytułami, o których firma nigdy wcześniej nie wspomniała.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Halo 3, Operation Flashpoint: Dragon Rising) 6/11/09

Jiker, 6 listopada 2009, 11:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pecetowy Dragon Age: Początek załatany i prostszy, darmowa wersja silnika Unreal Engine 3, premiera Halo Waypoint i data debiutu animowanego Halo Legends, specjalny prezent dla użytkowników Football Manager Live, ścieżka dźwiękowa z Operation Flashpoint: Dragon Rising i inne. Zapraszamy do lektury.

Spore trafi do kin

Jiker, 2 października 2009, 13:12

Filmowe adaptacje gier, często z pozoru w ogóle nie nadających się na takową przeróbkę, nie są już dla nas żadnym zaskoczeniem. Dlatego też informację o rychłym rozpoczęciu prac nad pełnometrażowym, animowanym filmem bazującym na marce Spore, przyjęliśmy ze spokojem bliskim stoickiemu.

Wieści ze świata (Lost Planet 2, Halo 3: ODST, Tales of Monkey Island) 17/09/09

Jiker, 17 września 2009, 14:04

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska premiera Twin Sector, zdjęcia z Blizzcon 2009, data debiutu trzeciego epizodu Tales of Monkey Island, demo Lost Planet 2 dla PS3, specjalny zestaw konsoli Xbox 360 i Halo 3: ODST i inne. Zapraszamy do lektury.

Zwolnienia u producentów Wolfensteina i Spore

Jiker, 27 sierpnia 2009, 10:20

26 sierpnia dla kilkudziesięciu pracowników firm Raven Software oraz EA Maxis nie był zbyt szczęśliwy. W obu przypadkach przeprowadzone zostały bowiem poważne zwolnienia. O ile jednak u producentów nowego Wolfensteina nie są one wielkim zaskoczeniem, o tyle takowych problemów w zespole odpowiedzialnym za Spore nie spodziewał się prawdopodobnie nikt.

Robot Chicken i Spore – darmowa zawartość DLC wraz z dodatkiem Galactic Adventures

Hed, 19 maja 2009, 13:26

Wiemy już, co wyniknie z połączenia Spore, czyli popularnej gry studia Maxis, z prześmiewczym serialem animowanym Robot Chicken. Wraz z premierą drugiego dodatku do tej produkcji – nazwanego Galactic Adventures – w sieci pojawi się bonusowa zawartość DLC, stworzona właśnie przez twórców serialu. Rozszerzenie będzie zupełnie absurdalne i podobno dostępne zupełnie za darmo dla wszystkich fanów.

19 maja dowiemy się, co wyjdzie z połączenia Robot Chicken i Spore

Hed, 12 maja 2009, 10:46

Według jednej ze stron oficjalnego serwisu na temat Spore już 19 maja tego roku dowiemy się, co wyjdzie z połączenia tej gry ze znanym serialem komediowym Robot Chicken. Na razie całość jest dość tajemnicza, ale prawdopodobnie można spodziewać się specjalnego odcinka poświęconego właśnie ostatniej produkcji studia Maxis. Zapewne twórcy zaserwują porcję specyficznego poczucia humoru.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 maja 2009)

Jiker, 4 maja 2009, 10:25

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: kolejne plotki o konwersji Perfect Dark, analitycy przewidują sprzedaż The Sims 3, o śmierci komandora Sheparda, Epic Games rejestruje nową nazwę, 100 milionów kreatur w Spore i inne. Zapraszamy do lektury.

Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts

Jiker, 9 kwietnia 2009, 09:30

Will Wright, twórca takich marek, jak SimCity, The Sims oraz Spore, opuścił szeregi firmy Electronic Arts. Współzałożyciel studia Maxis, znajdującego się w posiadaniu Elektroników od 1997 roku, skupi się teraz na rozwijaniu idei thinka tanku Stupid Fun Club – ośrodka założonego przez Wrighta w 2001 roku w celu tworzenia nowatorskich rozwiązań i marek.

Electronic Arts powoli wycofuje się z zabezpieczeń DRM

Jiker, 1 kwietnia 2009, 12:59

Electronic Arts udostępnia narzędzie pozwalające na usunięcie kontrowersyjnego zabezpieczenia DRM - cyfrowego zarządzaniami prawami - z gier wydanych od maja 2008.

Spore: Galactic Adventures w czerwcu

Filip „fsm” Grabski, 25 marca 2009, 14:24

Spore, gra która podzieliła graczy na trzy równe obozy: zdeklarowanych miłośników, nieustępliwych przeciwników i osoby absolutnie neutralne, już w czerwcu wzbogaci się o drugi dodatek.

Gra Roku 2008 – Prezentacja nominowanych! Cz.14 - ostatnia

Filip „fsm” Grabski, 12 marca 2009, 14:00

Plebiscyt na Grę Roku 2008 trwa w najlepsze, a teraz przedstawiamy filmowe prezentacje nominowanych tytułów. Każdego dnia pojawiać się będzie jeden zestaw kilku filmików z serii Gramy! oraz ze zbiorów GOL Video pokazujących wyróżnione przez nas gry w akcji. Dzisiaj prezentujemy ostatnią trójkę i zachęcamy do oddania głosów wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili.

Nagrody BAFTA rozdane (11/03/09)

Hed, 11 marca 2009, 09:26

Poznaliśmy zwycięzców nagród British Academy Video Games Awards zorganizowanych przez instytucję BAFTA (British Academy of Film and Television Arts). Akademia nagradza gry elektroniczne już mniej więcej od dziesięciu lat, chociaż dopiero ostatnio poświeciła im pełną uwagę. Wśród kilku kategorii najważniejszą był między innymi tytuł najlepszej gry. Wygrali oczywiście Mario, Wii i firma Nintendo.

Gra Roku 2008: Najbardziej nowatorska gra – kategoria dodatkowa

Filip „fsm” Grabski, 12 lutego 2009, 18:00

Już po raz trzeci zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie – początek głosowania już 16 lutego. Tym razem Grę Roku 2008 będziecie wybierać spośród 50 najważniejszych i najpopularniejszych tytułów wydanych w naszym kraju w minionym roku.

Kolejne edycje Spore w drodze

vampire, 22 stycznia 2009, 13:50

Wygląda na to, że Spore pomału staje się coraz większą konkurencją dla serii The Sims pod względem liczby dodatków i kolejnych edycji. Jak wiemy już 31 marca fani pecetowej wersji gry doczekają się premiery drugiego rozszerzenia zatytułowanego Galactic Adventures, tymczasem studio Maxis nie zamierza wcale osiąść na laurach i już zapowiedziało kolejne gry ze Spore w tytule.

Data premiery Spore: Galactic Adventures ustalona

Animol, 29 grudnia 2008, 14:32

Spore, którego ciekawa rozgrywka i agresywne zabezpieczenia podzieliły graczy na kategorie „Chcę to!” i „OMG, wynocha!” w marcu przyszłego roku otrzyma drugi dodatek – Galactic Adventures.

New York Times wybiera najlepsze gry 2008 roku

Jiker, 22 grudnia 2008, 11:50

Zgodnie z tym co już wcześniej błyskotliwie stwierdził Hed – koniec roku jest jednocześnie początkiem podsumowań wszelakich. Do tej pory przedstawiliśmy Wam listy najlepszych gier według redakcji takich serwisów jak IGN, czy też GameSpy, a także czasopism pokroju Edge. Dzisiaj chcielibyśmy zaproponować nieco alternatywne zestawienie, przygotowane przez redakcję New York Times.

Ekspansja Electronic Arts na Steam rozpoczęta

Hed, 20 grudnia 2008, 09:43

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o prawdopodobnym wykorzystaniu przez Electronic Arts systemu elektronicznej dystrybucji Steam. Dzisiaj wiemy, że rzeczywiście cała sprawa jest faktem i już niedługo kilka spośród gorących tytułów tego wydawcy będzie dostępnych na platformie dystrybucyjnej firmy Valve. Współpraca obejmie najprawdopodobniej także przyszłe produkty.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 grudnia 2008)

Jiker, 19 grudnia 2008, 14:00

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: trial Wrath of the Lich King już dostępny, darmowe przygodówki w GOG.com, Broken Sword: Shadow of the Templars także na Wii i NDS i inne. Zapraszamy do lektury.

Spore na więcej niż pięciu PC

Ramsik, 18 grudnia 2008, 18:14

Chociaż samo dzieło Willa Wright i studia Maxis nie spełniło wszystkich pokładanych w nim nadziei, największy krzyk niezadowolenia wśród graczy spowodowały zabezpieczenia, na jakie zdecydowało się EA. Na szczęście osoby, którym przeszkadzał limit ilości instalacji Spore, mogą wreszcie odetchnąć z ulgą.