Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Spore

Kosmos z maszyny w No Man’s Sky albo krótka historia pewnego hype’u

Gawełko, 4 grudnia 2014, 17:35

Jak to możliwe, że No Man's Sky cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mediów, chociaż o samej grze wciąż wiadomo tak niewiele? Cały szkopuł polega na tym, że nieskończona różnorodność, serwowana zwłaszcza w wydaniu przestrzennym, szybko okazuje się doświadczeniem nużącym.

Wysyp informacji o Darkspore

Adrian Werner, 21 lipca 2010, 10:39

Wypuszczone przed dwoma laty Spore okazało się wartościową pozycją, ale nie da się ukryć, że gra nie spełniła do końca wszystkich pokładanych w niej nadziei. Teraz twórcy podejmują kolejną próbę zdobycia uznania graczy. Tym razem ich orężem będzie produkcja RPG w stylu Diablo.

Maxis pracuje nad nową symulacją online. Czyżby Simsy na facebooka?!

Rock Alone, 15 lipca 2010, 09:18

Wygląda na to, że deweloperzy z Maxis planują kolejne podejście do symulacji online. Za pierwszym razem mieliśmy do czynienia z grą The Sims Online wydaną w 2002 roku. Tytuł przemianowany z czasem na EA Land, zakończył swój żywot 6 lat później. W tej chwili nie wiemy dokładnie o jaką produkcję może chodzić, chociaż pojawiają się głosy na temat nowej odsłony wspomnianych Simsów.

Spore powróci w grze akcji z elementami RPG?

Hed, 11 lipca 2010, 09:51

Spore to jedna z ostatnich produkcji studia Maxis, znanego również z takich marek jak SimCity, czy The Sims. Wygląda na to, że deweloper szykuje nową odsłonę serii o potworkach, która najwyraźniej będzie połączeniem akcji z elementami RPG. Tak wynika z harmonogramu tegorocznej imprezy San Diego Comic-Con, zaplanowanej na drugą połowę tego miesiąca.

Electronic Arts rejestruje nazwę Darkspore

Adrian Werner, 7 maja 2010, 18:39

Śledzenie rejestracji nowych znaków handlowych od dawna jest doskonałą metodą na poznanie, nad czym po kryjomu pracują studia deweloperskie. Tym razem to Electronic Arts złożyło wnioski rejestracyjne, które zainteresować powinny wszystkich fanów Spore.

Plany EA: Dead Space 2 tylko na konsole oraz więcej Dragon Age, Mass Effect, Spore, NFS i Simsów

Adrian Werner, 9 lutego 2010, 09:11

Electronic Arts podczas zorganizowanej dla inwestorów konferencji ujawniło plany wydawnicze na następne 12 miesięcy. Lista wypełniona jest wieloma tytułami, o których firma nigdy wcześniej nie wspomniała.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Halo 3, Operation Flashpoint: Dragon Rising) 6/11/09

Jiker, 6 listopada 2009, 11:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pecetowy Dragon Age: Początek załatany i prostszy, darmowa wersja silnika Unreal Engine 3, premiera Halo Waypoint i data debiutu animowanego Halo Legends, specjalny prezent dla użytkowników Football Manager Live, ścieżka dźwiękowa z Operation Flashpoint: Dragon Rising i inne. Zapraszamy do lektury.

Spore trafi do kin

Jiker, 2 października 2009, 13:12

Filmowe adaptacje gier, często z pozoru w ogóle nie nadających się na takową przeróbkę, nie są już dla nas żadnym zaskoczeniem. Dlatego też informację o rychłym rozpoczęciu prac nad pełnometrażowym, animowanym filmem bazującym na marce Spore, przyjęliśmy ze spokojem bliskim stoickiemu.

Wieści ze świata (Lost Planet 2, Halo 3: ODST, Tales of Monkey Island) 17/09/09

Jiker, 17 września 2009, 14:04

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska premiera Twin Sector, zdjęcia z Blizzcon 2009, data debiutu trzeciego epizodu Tales of Monkey Island, demo Lost Planet 2 dla PS3, specjalny zestaw konsoli Xbox 360 i Halo 3: ODST i inne. Zapraszamy do lektury.

Zwolnienia u producentów Wolfensteina i Spore

Jiker, 27 sierpnia 2009, 10:20

26 sierpnia dla kilkudziesięciu pracowników firm Raven Software oraz EA Maxis nie był zbyt szczęśliwy. W obu przypadkach przeprowadzone zostały bowiem poważne zwolnienia. O ile jednak u producentów nowego Wolfensteina nie są one wielkim zaskoczeniem, o tyle takowych problemów w zespole odpowiedzialnym za Spore nie spodziewał się prawdopodobnie nikt.

Robot Chicken i Spore – darmowa zawartość DLC wraz z dodatkiem Galactic Adventures

Hed, 19 maja 2009, 13:26

Wiemy już, co wyniknie z połączenia Spore, czyli popularnej gry studia Maxis, z prześmiewczym serialem animowanym Robot Chicken. Wraz z premierą drugiego dodatku do tej produkcji – nazwanego Galactic Adventures – w sieci pojawi się bonusowa zawartość DLC, stworzona właśnie przez twórców serialu. Rozszerzenie będzie zupełnie absurdalne i podobno dostępne zupełnie za darmo dla wszystkich fanów.

19 maja dowiemy się, co wyjdzie z połączenia Robot Chicken i Spore

Hed, 12 maja 2009, 10:46

Według jednej ze stron oficjalnego serwisu na temat Spore już 19 maja tego roku dowiemy się, co wyjdzie z połączenia tej gry ze znanym serialem komediowym Robot Chicken. Na razie całość jest dość tajemnicza, ale prawdopodobnie można spodziewać się specjalnego odcinka poświęconego właśnie ostatniej produkcji studia Maxis. Zapewne twórcy zaserwują porcję specyficznego poczucia humoru.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 maja 2009)

Jiker, 4 maja 2009, 10:25

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: kolejne plotki o konwersji Perfect Dark, analitycy przewidują sprzedaż The Sims 3, o śmierci komandora Sheparda, Epic Games rejestruje nową nazwę, 100 milionów kreatur w Spore i inne. Zapraszamy do lektury.

Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts

Jiker, 9 kwietnia 2009, 09:30

Will Wright, twórca takich marek, jak SimCity, The Sims oraz Spore, opuścił szeregi firmy Electronic Arts. Współzałożyciel studia Maxis, znajdującego się w posiadaniu Elektroników od 1997 roku, skupi się teraz na rozwijaniu idei thinka tanku Stupid Fun Club – ośrodka założonego przez Wrighta w 2001 roku w celu tworzenia nowatorskich rozwiązań i marek.

Electronic Arts powoli wycofuje się z zabezpieczeń DRM

Jiker, 1 kwietnia 2009, 12:59

Electronic Arts udostępnia narzędzie pozwalające na usunięcie kontrowersyjnego zabezpieczenia DRM - cyfrowego zarządzaniami prawami - z gier wydanych od maja 2008.

Spore: Galactic Adventures w czerwcu

Filip „fsm” Grabski, 25 marca 2009, 14:24

Spore, gra która podzieliła graczy na trzy równe obozy: zdeklarowanych miłośników, nieustępliwych przeciwników i osoby absolutnie neutralne, już w czerwcu wzbogaci się o drugi dodatek.

Gra Roku 2008 – Prezentacja nominowanych! Cz.14 - ostatnia

Filip „fsm” Grabski, 12 marca 2009, 14:00

Plebiscyt na Grę Roku 2008 trwa w najlepsze, a teraz przedstawiamy filmowe prezentacje nominowanych tytułów. Każdego dnia pojawiać się będzie jeden zestaw kilku filmików z serii Gramy! oraz ze zbiorów GOL Video pokazujących wyróżnione przez nas gry w akcji. Dzisiaj prezentujemy ostatnią trójkę i zachęcamy do oddania głosów wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili.

Nagrody BAFTA rozdane (11/03/09)

Hed, 11 marca 2009, 09:26

Poznaliśmy zwycięzców nagród British Academy Video Games Awards zorganizowanych przez instytucję BAFTA (British Academy of Film and Television Arts). Akademia nagradza gry elektroniczne już mniej więcej od dziesięciu lat, chociaż dopiero ostatnio poświeciła im pełną uwagę. Wśród kilku kategorii najważniejszą był między innymi tytuł najlepszej gry. Wygrali oczywiście Mario, Wii i firma Nintendo.

Gra Roku 2008: Najbardziej nowatorska gra – kategoria dodatkowa

Filip „fsm” Grabski, 12 lutego 2009, 18:00

Już po raz trzeci zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie – początek głosowania już 16 lutego. Tym razem Grę Roku 2008 będziecie wybierać spośród 50 najważniejszych i najpopularniejszych tytułów wydanych w naszym kraju w minionym roku.

Kolejne edycje Spore w drodze

vampire, 22 stycznia 2009, 13:50

Wygląda na to, że Spore pomału staje się coraz większą konkurencją dla serii The Sims pod względem liczby dodatków i kolejnych edycji. Jak wiemy już 31 marca fani pecetowej wersji gry doczekają się premiery drugiego rozszerzenia zatytułowanego Galactic Adventures, tymczasem studio Maxis nie zamierza wcale osiąść na laurach i już zapowiedziało kolejne gry ze Spore w tytule.

Data premiery Spore: Galactic Adventures ustalona

Animol, 29 grudnia 2008, 14:32

Spore, którego ciekawa rozgrywka i agresywne zabezpieczenia podzieliły graczy na kategorie „Chcę to!” i „OMG, wynocha!” w marcu przyszłego roku otrzyma drugi dodatek – Galactic Adventures.

New York Times wybiera najlepsze gry 2008 roku

Jiker, 22 grudnia 2008, 11:50

Zgodnie z tym co już wcześniej błyskotliwie stwierdził Hed – koniec roku jest jednocześnie początkiem podsumowań wszelakich. Do tej pory przedstawiliśmy Wam listy najlepszych gier według redakcji takich serwisów jak IGN, czy też GameSpy, a także czasopism pokroju Edge. Dzisiaj chcielibyśmy zaproponować nieco alternatywne zestawienie, przygotowane przez redakcję New York Times.

Ekspansja Electronic Arts na Steam rozpoczęta

Hed, 20 grudnia 2008, 09:43

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o prawdopodobnym wykorzystaniu przez Electronic Arts systemu elektronicznej dystrybucji Steam. Dzisiaj wiemy, że rzeczywiście cała sprawa jest faktem i już niedługo kilka spośród gorących tytułów tego wydawcy będzie dostępnych na platformie dystrybucyjnej firmy Valve. Współpraca obejmie najprawdopodobniej także przyszłe produkty.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 grudnia 2008)

Jiker, 19 grudnia 2008, 14:00

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: trial Wrath of the Lich King już dostępny, darmowe przygodówki w GOG.com, Broken Sword: Shadow of the Templars także na Wii i NDS i inne. Zapraszamy do lektury.

Spore na więcej niż pięciu PC

Ramsik, 18 grudnia 2008, 18:14

Chociaż samo dzieło Willa Wright i studia Maxis nie spełniło wszystkich pokładanych w nim nadziei, największy krzyk niezadowolenia wśród graczy spowodowały zabezpieczenia, na jakie zdecydowało się EA. Na szczęście osoby, którym przeszkadzał limit ilości instalacji Spore, mogą wreszcie odetchnąć z ulgą.

Czy gry Electronic Arts trafią do Steama?

Jiker, 17 grudnia 2008, 09:24

Steam jest obecnie najpopularniejszym systemem cyfrowej dystrybucji, mającym w swojej ofercie gry komputerowe. Nie dziwi więc fakt, że zdecydowana większość wydawców pragnęła i w dalszym ciągu pragnie umieszczać tam swoje produkcje. Jedną z firm, która opierała się ekspansji systemu opracowanego przez Valve było do tej pory Electronic Arts.

GTA IV najlepszą grą roku 2008 według The Times

Hed, 9 grudnia 2008, 11:59

The Times zaprezentował listę 10 najlepszych elementów kończącego się właśnie roku w rozmaitych kategoriach. Stworzono między innymi ranking najciekawszych produktów przemysłu rozrywki elektronicznej, uwzględniając nie tylko wysokobudżetowe produkcje, ale i nieco prostsze formy deweloperskie. Szczyt listy okupuje jedna z najlepiej ocenianych gier w historii – Grand Theft Auto IV.

Premiery gier w Polsce (17-23 listopada)

Vercetti, 24 listopada 2008, 22:14

Magiczna bariera została przekroczona. W ubiegłym tygodniu na polski rynek trafiło ponad 20 nowych gier, w tym kilka szczególnie oczekiwanych perełek – Left 4 Dead, Need for Speed: Undercover oraz najnowszy Football Manager. Jak co poniedziałek, zapraszamy do zapoznania się z listą produktów, które powędrowały ostatnio na półki krajowych sklepów.

Kolejne pozwy w sprawie zabezpieczeń w grach Electronic Arts

Hed, 10 listopada 2008, 13:20

Wraz z wydaniem gry Spore firma Electronic Arts wywoła burzę dotyczącą elektronicznych zabezpieczeń w swoich produktach, które mają pomóc w walce z piractwem. Cyfrowe zarządzanie prawami, czy inaczej DRM, stało się jednak powodem negatywnych komentarzy ze strony branży i użytkowników, co swój finał miało nawet w sprawie sądowej we wrześniu. Media donoszą, że to nie koniec problemów.

EA Ban - nie tak radykalny, jak się wydawało

Łosiu, 4 listopada 2008, 10:24

W nawiązaniu do szerzących się ostatnio w zastraszającym tempie plotek, dotyczących warunków korzystania z produktów koncernu Electronic Arts oraz aktywnego uczestnictwa w dyskusjach na forach, mamy ...

Spore na liście 50-ciu najlepszych wynalazków 2008 roku według magazynu Time

Filip „fsm” Grabski, 3 listopada 2008, 11:44

Amerykański tygodnik Time umie doceniać nowoczesne technologie. W grudniu 2006 r. osobowością roku zostaliśmy my – użytkownicy Internetu, w ramach docenienia rewolucji Web 2.0. Dziś Time prezentuję listę najciekawszych wynalazków roku, na której znalazła się gra Spore.

EA będzie blokować konta za złe zachowanie

Łosiu, 30 października 2008, 19:34

Coraz częściej, wielkie tytuły niosą ze sobą wielkie kontrowersje. Problemy, z którymi gracz musi się borykać po zainstalowaniu gry. Kłopotliwe założenia producentów, niefunkcjonalny końcowy produkt ...

Spore nie z jednym a z dwoma dodatkami

Jiker, 14 października 2008, 11:23

Maxis i Electronic Arts pracują nie nad jednym, a nad dwoma dodatkami do Spore. Produkcja, która miała nas zaskoczyć oryginalnością rozgrywki, a w rzeczywistości okazała się jedynie bardzo dobrą grą z punktu widzenia casuali, zaczyna systematycznie gonić cykl The Sims – rekordzistę pod względem liczby rozszerzeń.

Dodatek do Spore potwierdzony

Hed, 12 października 2008, 11:05

Jak informowaliśmy wcześniej, na łamach kilku sklepów sieciowych pojawiła się możliwość zamówienia dodatku do gry Spore, jednak ogłoszenia szybko zniknęły. Dzisiaj wiemy już, że poprzednie niepewne doniesienia były trafne – Spore Creepy & Cute, bo taką nazwę nosi rozszerzenie tego produktu, pojawi się na początku listopada.

Dodatek do Spore już w listopadzie?

vampire, 5 października 2008, 18:00

Wygląda na to, że być może szybko doczekamy się pierwszego rozszerzenia Spore. Ostatnio w dwóch niezależnych od siebie sklepach internetowych - GameStop i Amazon mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogli dokonać przedpremierowego zamówienia Spore: Cute & Creepy Parts Pack. Rozszerzenie wycenione było na 19,99 USD (czyli około 46,50 zł), a jego data premiery wyznaczona już na 18 listopada.

Spore trafia do miliona graczy i sądu

Crash, 25 września 2008, 16:00

Spore jest kolejną wrześniową grą, której udało się trafić do rąk miliona graczy. Wcześniej, jak już informowaliśmy, podobny rezultat osiągnął Star Wars: The Force Unleashed, choć w jego przypadku do czynienia mamy z pozycją multiplatformową, podczas gdy Spore dostępny jest wyłącznie na PC i MAC.

Kolejne złagodzenia systemu zabezpieczeń Spore

vampire, 19 września 2008, 10:50

Szykują się kolejne zmiany w Spore, oczywiście na korzyść graczy. W przeciwieństwie do tego, co napisano w instrukcji, jedna kopia gry pozwala na założenie tylko jednego konta użytkownika na danym komputerze, tak więc jeżeli z tego samego sprzętu korzysta z więcej osób wszystkie istnieją w grze pod tym samym nickiem.

Zmiany w systemie zabezpieczeń Spore

vampire, 17 września 2008, 15:08

Wiele kontrowersji wśród graczy budzi system zabezpieczeń Spore, pojawiły się nawet głosy (w tym artykuł Forbes), że wręcz zachęca on do sięgnięcia po nielegalną wersją gry. Ze szczególnym niezadowoleniem przyjęto fakt, iż jedna kopia pozwala na instalację jedynie na trzech różnych komputerach. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszej wcześniejszej wiadomości.

Zabezpieczenia w Spore a piractwo

Hed, 15 września 2008, 11:38

Wraz z premierą Spore pojawiło się wiele kontrowersji dotyczących między innymi systemu zabezpieczeń antypirackich. Złożony system zabezpieczeń i kilkurazowej licencji został wprowadzony po to aby uniknąć nielegalnego rozprowadzania gry przez piratów. Czy się udało? No cóż, według statystyk wygląda na to, że wręcz przeciwnie.

Prototypy Spore udostępnione do pobrania

Filip „fsm” Grabski, 10 września 2008, 10:12

Pracowali nad nim kilka lat, a długo oczekiwana premiera odbyła się na początku września. Mowa oczywiście o „Symulatorze ewolucji” - grze Spore, która jak dotąd zbiera w większości pozytywne opinie prasy (średnia ocen na Metacritic to 86/100). Autorzy gry, przygotowali dla wszystkich miłośników ciekawych mini-gierek oraz talentu Willa Wrighta nie lada gratkę - kilka prototypowych projektów, na których bazie powstał nie tylko Spore ale i SimCity 4.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 września 2008)

Jiker, 8 września 2008, 10:41

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: tańczymy z nowymi odsłonami DDR, cofamy się w czasie z Ethanem Kairosem, ubolewamy nad zbanowaniem Dead Space, wczytujemy się w historię Nintendo, gramy w demo Guitar Hero: Aerosmith, zapoznajemy się z listą gier powstających na iPhone’a. Zapraszamy do lektury.

Wyniki mini-konkursu SPORE: Edycja Kosmiczna

Redakcja GRYOnline.pl, 8 września 2008, 10:36

Zgodnie z zapowiedzią, zakończyliśmy nasz szybki mini-konkurs związany z premierą gry SPORE. Przypomnijmy, że konkurs polegał na podaniu liczby utworzonych nad dany moment stworów, która pojawiła się za Willem Wrightem podczas tegorocznej konferencji Electronic Arts na targach E3. Migawka z tej konferencji została wykorzystana w naszym video wywiadzie z Willem Wrightem, który znajduje się pod tym linkiem.

Premiery gier w Polsce (1-5 września)

Vercetti, 8 września 2008, 09:55

Początek września zapamiętamy z pewnością jako okres premiery gry Spore, jednej z najgłośniejszych (i jak się okazało – zbierającej bardzo sprzeczne opinie) produkcji tego roku.

Spore - (r)ewolucja nie bez problemów

Hed, 6 września 2008, 16:34

Za nami europejska premiera oczekiwanej gry Willa Wrighta. Nie obyło się jednak bez problemów – jak podają zagraniczne źródła część europejskich graczy ma trudności z logowaniem się do sieciowego serwisu Spore. Electronic Arts przyznała, że rzeczywiście taki problem występuje. Tymczasem pojawiają się pierwsze oceny gry. Czy Spore jest rewolucją?

Premiera Spore + mini-konkurs!

vampire, 5 września 2008, 13:38

Już dzisiaj posiadacze komputerów PC i Macintosh mogą nabyć Spore, długo wyczekiwany hit twórcy serii The Sims - Willa Wrighta. Co ten pan sądzi na temat swojego dzieła możecie posłuchać w pierwszej części wywiadu, natomiast o tym, czy rzeczywiście gra jest tak okazała jak zapowiadano przekonacie się czytając naszą recenzję. Spore oceniliśmy na 80%, czyli podobnie jak zagraniczna prasa, gdzie nota końcowa wahała się w granicach 79-91%.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 września 2008)

Jiker, 4 września 2008, 10:15

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: analitycy o przyszłym sukcesie Spore, poznaliśmy kolejne utwory dla Guitar Hero: World Tour, będzie nowa wersja kolorystyczna Nintendo DS, już wkrótce otwarcie Good Old Games, kilka słów o potencjalnym dodatku do Halo 3, beta-testy LittleBigPlanet jeszcze w tym miesiącu. Zapraszamy do lektury.

Pierwsze recenzje Spore w prasie drukowanej

Filip „fsm” Grabski, 3 września 2008, 12:44

Już w piątek oficjalnie zadebiutuje na rynku ekonomiczno-wojenna gra w ewolucję czyli Spore autorstwa Willa Wrighta. Nie wszystkie recenzje są jednak tak przychylne, jak by sugerowały to zapowiedzi.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (29 sierpnia 2008)

Jiker, 29 sierpnia 2008, 11:17

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: powstanie kreskówka oparta na historii z LEGO Batman, data europejskiej premiery Naruto: Ultimate Ninja 3, Valve poszerza ofertę Steam, KOEI zapowiada kontynuację Dynasty Warriors: Gundam 2, brytyjska armia korzysta z gry ArmA: Armed Assault. Zapraszamy do lektury.

Will Wright o konsolowych planach związanych z grą Spore

Jiker, 28 sierpnia 2008, 11:31

Polska premiera Spore na PC i Spore Creatures na Nintendo DS już 5 września. Nie będą to jednak jedyne wersje najnowszej produkcji Willa Wrighta, jakie trafią na rynek. Własne edycje otrzymają także posiadacze Maców oraz właściciele telefonów komórkowych. Niewykluczone jest, że w grę o powstawaniu świata zagrają również użytkownicy innych platform.

Spore - nie będzie dema, wymagana aktywacja przez sieć, dodatki w planach

vampire, 16 sierpnia 2008, 14:10

W serwisie EuroGamer możemy znaleźć zapis wczorajszego live-chatu z przedstawicielką studia Maxis, Lucy Bradshaw, w którym pełni rolę producenta wykonawczego. Poza odpowiedziami na niewnoszące zbyt wiele do tematu Spore pytaniami w stylu czy, Lucy wolałaby mieć laser w oczach czy też móc stawać się niewidzialną, poznaliśmy kilka interesujących informacji.