Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Dreamfall: The Longest Journey

Funcom nie rezygnuje z kontynuacji The Longest Journey

Hed, 9 kwietnia 2011, 14:34

Firma Funcom jest znana z gier MMO – wystarczy przypomnieć Anarchy Online, Age of Conan i nadchodzącego The Secret World. Fani przygodówek pamiętają jednak, że norweskie studio odpowiada za serię The Longest Journey, której losy od pewnego czasu wiszą na włosku. Na szczęście producent nie rezygnuje z możliwości stworzenia jej kontynuacji.

Prace nad Dreamfall Chapters zawieszone, FunCom nie rezygnuje z projektu

Vercetti, 3 czerwca 2008, 10:35

Od kilku miesięcy nie mieliśmy żadnych sygnałów o stanie prac nad zapowiedzianym przed blisko dwoma laty Dreamfall Chapters, epizodycznej, sieciowej kontynuacji Najdłuższej Podróży i Dreamfall: The Longest Journey. Główny projektant gry, Ragnar Tørnquist poruszył jednak sprawę developingu przygodówki na swoim blogu, stwierdzając, że… cały proces został na razie zawieszony.

Amerykanie dostaną grę Dreamfall: Game of the Year Edition

Krystian Smoszna, 2 maja 2007, 13:15

Już wkrótce firma Aspyr Media, Inc. wprowadzi na amerykański rynek nową edycję gry Dreamfall: The Longest Journey. Wydawnictwo należące do serii Game of the Year Edition, zostanie oczywiście odpowiednio wzbogacone w stosunku do opublikowanego w ubiegłym roku pierwowzoru.

Kontynuacja Dreamfall w epizodycznej dystrybucji online

Metatron, 2 marca 2007, 09:48

Pierwsze spekulacje na temat formy ostatniej części popularnej i udanej trylogii gier opowiadających o przygodach April Ryan pojawiły się już w tamtym roku. W raporcie finansowym firmy Funcom, producenta serii, znalazła się wówczas bowiem wzmianka, że „planowany jest dalszy rozwój online świata gry”. Teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tych informacji.

Dreamfall: The Longest Journey przez Steam

eLKaeR, 14 stycznia 2007, 10:55

Są zapewne jeszcze tacy fani gier przygodowych, którzy nie mieli okazji zagrać w Dreamfall: The Longest Journey. Za sprawą firmy Cenega Poland ta znakomita pozycja udostępniona została w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej. Jeśli jednak ktoś chciałby zagrać w edycję angielską bez szukania w sklepach, to ludzie z Funcom mają ciekawą ofertę, przygotowaną wspólnie z Valve Software.

Kontynuacja Dreamfall oparta na rozgrywce online?

Metatron, 19 listopada 2006, 17:28

Fani znakomitej przygodówki The Longest Journey, która ukazała się w 2000 roku, przez sześć lat musieli czekać na jej kontynuację. Tej wiosny wreszcie pojawił się Dreamfall. Od dłuższego czasu było jednak wiadomo, że seria gier opowiadających o przygodach April Ryan ma być trylogią. Teraz poznaliśmy pierwsze informacje na temat ostatniej części cyklu.

Dreamfall: The Longest Journey – polska premiera

Łukasz Malik, 21 lipca 2006, 12:32

Fani Najdłuższej Podróży wreszcie mogę odetchnąć z ulgą. Po kilku przesunięciach, kontynuacja kultowej przygodówki trafiła dzisiaj do polskich sklepów – mowa oczywiście o grze Dreamfall: The Longest Journey.

Poradnik: Dreamfall: The Longest Journey

Redakcja GRYOnline.pl, 23 czerwca 2006, 19:01

Stark i Arkadia, Markuria i Newport, realizm i magia, prawda i fałsz... W tej historii nic nie jest oczywiste i jednoznaczne od początku do końca. W Casablance, w nie tak bardzo odległej przyszłości młodziutka studentka Zoe odkrywa, że jej uporządkowane i niemal nudne życie może gwałtownie zmienić się z dnia na dzień...

Dreamfall: The Longest Journey już niebawem zadebiutuje w Europie

Krystian Smoszna, 24 kwietnia 2006, 09:16

Przygotowana przez firmę FunCom gra przygodowa o nazwie Dreamfall: The Longest Journey, od kilku dni jest już dostępna na amerykańskim rynku dzięki staraniom koncernu Aspyr Media, Inc. Mieszkańcy Europy są zmuszeni jeszcze trochę poczekać – program zadebiutuje na Starym Kontynencie w drugim tygodniu maja.

Odświeżona strona internetowa Dreamfall: The Longest Journey

Thorwalian, 12 kwietnia 2006, 09:49

FunCom, producent oczekiwanej przez wielu Dreamfall: The Longest Journey, poinformował o powołaniu do życia całkowicie odmienionej witryny poświeconej swojemu projektowi. Przyjemną dla oka stronę, znajdziecie pod tym adresem.

Dwa soundtracki dla fanów gry Dreamfall: The Longest Journey

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2006, 08:14

Nie jeden, ale dwa soundtracki z gry Dreamfall: The Longest Journey zostaną opublikowane na rynku przez firmę Funcom. Oprócz tradycyjnego wydawnictwa zawierającego muzykę, jaką można usłyszeć we wspomnianym programie, jego twórcy pokusili się też o specjalną płytę, zrealizowaną w formie krótkiej EP-ki.

Znamy polską obsadę Dreamfall: The Longest Journey!

Łukasz Malik, 30 marca 2006, 16:00

Dwa dni temu informowaliśmy Was o osiągnięciu „złotego” statusu przez grę przygodową Dreamfall: The Longest Journey. Dzisiaj śpieszymy z informacjami na temat polskiej wersji tej oczekiwanej kontynuacji Najdłuższej Podróży.

Dreamfall: The Longest Journey w "złocie"

Krystian Smoszna, 28 marca 2006, 08:42

W opublikowanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu prasowym firma Aspyr Media ogłosiła, że gra Dreamfall: The Longest Journey osiągnęła już „złoty” status, a co za tym idzie, rozpoczął się ostatni etap jej produkcji, związany z wytłoczeniem płyt i zapakowaniem krążków do pudełek.

Aspyr Media wydawcą Dreamfall: The Longest Journey

Thorwalian, 5 stycznia 2006, 09:53

Norweskie studio FunCom, pracujące w pocie czoła nad Dreamfall: The Longest Journey, poinformowało o znalezieniu wydawcy swojego produktu. Kontynuacja dobrze przyjętej przez graczy Najdłuższej Podróży, z myślą o rynku północnoamerykańskim trafi pod skrzydła koncernu Aspyr Media.

Dreamfall na rynku dopiero wiosną przyszłego roku

Krystian Smoszna, 26 sierpnia 2005, 16:54

Nie mamy dobrych wieści dla graczy, którzy z niecierpliwością oczekują kontynuacji programu The Longest Journey o nazwie Dreamfall. Przedstawiciel firmy Funcom – Terri Perkins -poinformował nasz serwis, że produkcja gry została opóźniona, a co za tym idzie, na rynku zadebiutuje później niż pierwotnie planowano.

Dreamfall nie tylko dla PeCetów?

eLKaeR, 18 lipca 2005, 11:11

Stanowiąca de facto kontynuację pamiętnej przygodówki pt. The Longest Journey (w Polsce tytuł brzmi Najdłuższa Podróż) gra o nazwie Dreamfall ma pojawić się w sprzedaży jesienią bieżącego roku. Developerzy z firmy Funcom przygotowują niniejszy produkt przede wszystkim z myślą o posiadaczach PeCetów, chociaż być może twórcy będą musieli wykazać się podzielnością uwagi.

FunCom na E3 - Dreamfall

Redakcja GRYOnline.pl, 19 maja 2005, 19:37

Dreamfall, czyli druga część znakomitej przygodówki The Longest Journey rozgrywa się w trzech światach: techniki – Stark, magii - Arkadia oraz w ukrytym, tajemniczym świecie Zimy, który odnajdujemy najpóźniej w rozgrywce. Wszystkie te światy są bardzo klimatyczne – każdy z nich ma unikalną atmosferę, a sposób rozgrywki w każdym ze światów jest inny.

Nowy dodatek do Anarchy Online, czyli Funcom i targi E3

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2005, 12:47

Szybki wgląd w listę gier, jakie zamierza pokazać koncern Funcom na tegorocznych targach E3, które w Los Angeles odbędą się pomiędzy 18 a 20 maja, ujawnia nowy, czwarty z kolei dodatek do gry Anarchy Online. Lost Eden – bo tak nazywać będzie się wspomniane rozszerzenie, nie zostało wcześniej zapowiedziane, nawet w formie plotek.

Nowe obrazki z Dreamfall

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2005, 14:27

Koncern Funcom – wydawca nadchodzącej wielkimi krokami następczyni przygodówki o nazwie The Longest Journey, udostępnił nowe screenshoty z tej produkcji.

Dreamfall: The Longest Journey ma już wydawcę

[email protected], 23 czerwca 2004, 13:41

W dniu dzisiejszym ogłoszono, że wypuszczeniem na rynki Starego Kontynentu sequela jednej z najlepszych gier przygodowych ostatnich lat zajmie się firma Micro Application. Na bazie umowy pomiędzy wspomnianą spółką, a producentem Dreamfall: The Longest Journey, norweskim koncernem Funcom, pozycja pojawi się nie tylko w sklepach europejskich.