Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Uru: Ages Beyond Myst

Myst - zbiorcze wydanie z okazji 25. rocznicy serii sukcesem na Kickstarterze

AlexB, 10 kwietnia 2018, 11:42

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na specjalny pakiet wszystkich gier z cyklu Myst z okazji jego 25. urodzin. Już okazała się ona sporym sukcesem - minimalny cel akcji został osiągnięty błyskawicznie.

Nowa wersja oficjalnej strony gry Myst Online: Uru Live już w sieci

Krystian Smoszna, 13 grudnia 2006, 09:31

Zgodnie z obietnicą złożoną w ubiegłym tygodniu przez twórców gry Myst Online: URU Live, w Internecie pojawiła się rozbudowana wersja oficjalnej strony, w całości poświęconej temu produktowi. To już ostatnie przymiarki do premiery programu, która ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Myst Online: Uru Live w fazie beta-testów

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2006, 09:08

Gra Myst Online: Uru Live, będąca wspólną inicjatywą serwisu GameTap oraz firmy Cyan Worlds wkroczyła w fazę beta-testów. Wybrani gracze zanurzyli się już w fantastyczny świat, starając się znaleźć i wyeliminować wszystkie błędy.

Oficjalna strona projektu Uru Live już w sieci

Krystian Smoszna, 15 maja 2006, 09:11

W ubiegły wtorek, w naszym serwisie informacyjnym pojawiła się wiadomość dotycząca zmartwychwstania usługi Uru Live, która dwa lata temu oferowała opcję rozgrywki przez Internet dla wszystkich użytkowników gry Uru: Ages Beyond Myst. Dziś powracamy do tematu, a to za sprawą oficjalnej strony projektu, która niedawno zadebiutowała w sieci.

Uru Live zmartwychwstaje!

Krystian Smoszna, 9 maja 2006, 08:44

Sensacyjna wiadomość dla wszystkich wielbicieli cyklu Myst! Przedstawiciele serwisu GameTap poinformowali wczoraj, że zamierzają przywrócić do działania, zamknięty przed ponad dwoma laty projekt o nazwie Uru Live. Oznacza to, że już niedługo wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z opcji zabawy przez Internet w programie Uru: Ages Beyond Myst.

Cyan Worlds powraca zza grobu

Krystian Smoszna, 30 września 2005, 08:49

Na łamach serwisu A+E Interactive pojawił się interesujący artykuł, z którego treści wynika, że studio Cyan Worlds przetrwa jednak trudne chwile i wróci na dobre do walki o klienta. Przypominamy, że kilka tygodni temu pojawiły się niepokojące informacje o upadku firmy, muszącej zwolnić większość pracowników ze względu na trudną sytuację finansową.

Wiemy więcej nt. Myst V: End of Ages

eLKaeR, 16 kwietnia 2005, 07:07

Nawet pierwsza generacja procesorów graficznych nVidia GeForce, pamiętająca 1999 rok, będzie ponoć w stanie obsłużyć piątą odsłonę cyklu Myst o podtytule End of Ages. Przekonamy się o tym jesienią bieżącego roku, gdyż właśnie wtedy rozpocznie się rozprowadzanie nowego dzieła firmy Cyan Worlds przez korporację Ubisoft Entertainment. Mamy dla Was świeżą porcję informacji na omawiany temat.

Myst - powspominajmy... cz. 4

Void, 27 listopada 2004, 20:15

O tym projekcie mówiło się już na długo przed chwilą, kiedy pierwsze obrazki pojawiły się w przepastnych otchłaniach Sieci. Dlaczego? Ano pewnie dlatego, że sam pomysł można byłoby zakwalifikować zarówno do kategorii „szalone” jak i „rewelacyjne”. Każdy z graczy, którym bliski był świat cywilizacji D’ni, trzymał kciuki za powodzenie realizacji przedsięwzięcia Cyan Worlds, a jednocześnie z powątpiewaniem kiwał głową wiedząc, że to nie może się udać...

Drugi dodatek do URU: Ages Beyond Myst już w sieci

Krystian Smoszna, 8 lipca 2004, 07:07

The Path of the Shell, drugi i zarazem ostatni dodatek do gry URU: Ages Beyond Myst jest już faktem. Stało się tak za sprawą firmy UbiSoft, która w dniu wczorajszym rozpoczęła jego publikację w sieci Internet. Zmartwią się jednak Ci, którzy wzorem „To D’ni”, oczekiwali darmowego rozszerzenia. Za The Path of the Shell trzeba będzie zapłacić.

Uru: The Path of the Shell - ozłocony

Speed, 14 czerwca 2004, 08:06

Drugi i zarazem ostatni dodatek do gry przygodowej Uru: Ages Beyond Myst, studia developerskiego Cyan Interactive – Uru: The Path of the Shell trafił właśnie do tłoczni, co jest równoznaczne z uzyskaniem przezeń „złotego” statusu. Następnym etapem jest już tylko premiera wyznaczona na 13 lipca (mowa o wersji amerykańskiej). Żaden z polskich dystrybutorów nie posiada jeszcze owego dodatku w swoim planie wydawniczym.

Nowy dodatek do Uru: Ages Beyond Myst trafi do sklepów 13 lipca

Krystian Smoszna, 27 maja 2004, 10:18

O The Path of the Shell, drugim oficjalnym dodatku do gry Uru: Ages Beyond Myst informowaliśmy po raz pierwszy na początku kwietnia. Dzisiaj możemy zaprezentować garść nowych screenshotów z tego rozszerzenia, które w sklepach zadebiutuje 13 lipca bieżącego roku.

Kolejne rozszerzenie Uru: Ages Beyond Myst

Elrond, 1 kwietnia 2004, 09:30

Fani gier przygodowych z pewnością doskonale znają wszystkie części serii przenoszącej nas do świata Myst. Ostatnia jak na razie pozycja z tego cyklu, Uru: Ages Beyond Myst, chociaż poniosła sromotną klęskę na polu rozgrywki sieciowej, przyciąga jak magnes wszystkich miłośników zagadek w wersji dla jednego gracza. Z tego tez powodu firma Ubisoft poinformowała o zamiarze wydania kolejnego rozszerzenia tego tytułu.

Pierwszy dodatek do Uru: Ages Beyond Myst już w sieci!

Krystian Smoszna, 23 marca 2004, 10:38

Zgodnie z zapowiedziami z początku lutego, firma Cyan Worlds opublikowała pierwsze darmowe rozszerzenie do gry Uru: Ages Beyond Myst, zatytułowane To D’ni. Jest to pewnego rodzaju zadośćuczynienie za anulowanie możliwości rozgrywki online, która pierwotnie w Uru się znajdowała.

Vikings vs. Pirates nowym dziełem ojców cyklu Myst?

eLKaeR, 13 marca 2004, 12:32

Od blisko dwóch tygodni w Polsce można legalnie nabyć grę przygodowo-logiczną o nazwie Uru: Ages Beyond Myst, kosztującą 119,90 PLN i dystrybuowaną przez firmę Cenega Poland. Czwartą część kultowej serii Myst stworzyli pracownicy studia Cyan Worlds, którzy prawdopodobnie przygotowują obecnie następny produkt elektroniczno-rozrywkowy.

Serwis Uru Live odchodzi do lamusa, ale zastąpią go liczne dodatki...

Łosiu, 5 lutego 2004, 09:30

Uru: Ages Beyond Myst - kolejna odsłona jednej z najsłynniejszych serii gier przygodowych w historii komputerowej rozrywki, pod wieloma względami różni się od swych poprzedniczek. Jednym z nich jest serwis Uru Live, dzięki któremu gracze mogą pobierać nowy kontent do gry i wspólnie w sieci rozwiązywać premierowe zagadki oraz odkrywać tajemnice świata cywilizacji D’ni. Niestety dzisiaj, około trzy miesiące po zachodniej premierze gry, na stronie firmy Cyan Worlds, pojawiła się wiadomość, w obliczu której musimy zweryfikować poprzednie zdania. Mianowicie serwis Uru Live „był” jednym z elementów odróżniającym Uru: Ages Beyond Myst od poprzednich części serii.

GOL ASY czyli Najlepsze Gry Roku 2003 – kategoria Gry Przygodowe

Łosiu, 19 grudnia 2003, 10:04

Plebiscyt na GOL ASY czyli Najlepsze Gry Roku 2003 organizowany przez serwis GRY-OnLine już trwa, mnie zaś przypadło w udziale napisanie pierwszej z całej serii wiadomości, w których poszczególni członkowie naszego zespołu redakcyjnego i newsowego przedstawią wam swoje subiektywne, powtarzam subiektywne(!), odczucia i spostrzeżenia dotyczące gier wchodzących w skład kolejnych growych kategorii plebiscytu. Ja rozpocznę od kategorii gier przygodowych, mej dawnej miłości z przełomu lat 80/90, która po latach uśpienia na nowo się odradza....

Uru Live - niestety nie takie znów Live

Elrond, 15 listopada 2003, 15:34

Wszyscy fani znakomitej serii Myst, którzy mieli nadzieję pograć w jej ostatnią odsłonę zatytułowaną Uru: Ages Beyond the Myst, niestety srodze się zawiedli. Otóż dosłownie kilka chwil przed oficjalnym otwarciem serwerów do gry wieloosobowej, firma Ubisoft poinformowała, że usługa gry sieciowej dostępna będzie dopiero w przyszłym tygodniu.

Uru: Ages Beyond Myst w tłoczni

ComCo, 15 października 2003, 15:03

Dla wszystkich wielbicieli popularnej serii Myst oraz ogólnie fanów gier przygodowych, mam dobrą informację. Otóż proces developingu pełnej wersji Uru: Ages Beyond Myst dobiegł już końca (gra otrzymała status „gold”), zaś płyta-matka trafiła do tłoczni. Według zapowiedzi, otrzymamy w swoje ręce najbardziej rozbudowaną oraz wciągającą odsłonę rzeczonego cyklu.

Peter Gabriel współtworzy Uru: Ages Beyond Myst

Phoenix, 2 października 2003, 14:35

Korporacja Ubi Soft nawiązała dzisiaj współpracę z Peterem Gabrielem odnośnie wykonania przez jego osobę utworu „Burn You Up, Burn You Down” w najnowszym tytule z serii Myst oraz kilku kolejnych planowanych na przyszłość. Wspomniany utwór usłyszmy już niebawem, tj. w listopadzie, kiedy nastąpi światowa premiera Uru: Ages Beyond Myst. Przypomnijmy, że cykl gier Myst jest jedną z najbardziej znanych serii gier wirtualnych, której sprzedaż osiągnęła 12 milionów egzemplarzy.

10 rocznica serii Myst

Kull, 28 września 2003, 12:23

Dokładnie 24 września minęła dziesiąta rocznica wydania pierwszej gry z cykl Myst. Na tą okazję zespół Cyan Worlds, Inc. opublikował na łamach serwisu urulive.ubi.com pierwszy rozdział wydanej w 1994 roku książki pt. „Myst: The Book of Atrus”. Prawdziwym jednak solenizantem jest Ryan Miller – twórca serii gier i autor powieści.

Beta-testy Uru: Ages Beyond Myst

Syriusz, 21 sierpnia 2003, 11:32

Korporacja Ubi Soft uruchomiła stronę internetową, dedykowaną Uru: Ages Beyond Myst - najnowszej odsłonie słynnej przygodowej serii. Oprócz informacji na temat rzeczonego tytułu, witryna zawiera także możliwość wpisania się na listę beta-testerów gry.

Świat mój widzę ogromny... w URU: Ages Beyond Myst.

Void, 8 maja 2003, 07:16

"Teatr mój widzę ogromny, wielkie powietrzne przestrzenie, ludzie je pełnią i cienie, ja jestem grze ich przytomny." Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że wcześniej żaden z braci Millerów, szefów Cyan Worlds, nie czytał tego pięknego wiersza Stanisława Wyspiańskiego. Mimo wszystko sądzę, iż pod tymi wersami podpisaliby się z czystym sumieniem, zamieniając jedynie słowo „Teatr” na „Świat”...

URU – tylko w wersji dla pojedynczego gracza...?

Void, 18 kwietnia 2003, 09:38

Słowo „Myst” dla każdego wielbiciela gier przygodowych ma wartość wręcz niewyobrażalną. Dlatego też każda informacja pojawiająca się w Sieci, w jakikolwiek sposób związana z planami dotyczącymi kontynuacji tej znakomitej sagi, znajduje szerokie grono odbiorców na całym świecie...

Uru: Online Ages Beyond Myst, czyli nowa tożsamość Myst Online

eLKaeR, 9 stycznia 2003, 14:44

Blisko siedem miesięcy temu korporacja wydawnicza Ubi Soft Entertainment ujawniła, iż zostały rozpoczęte prace nad pozycją o roboczej nazwie Myst Online, będącą kolejną odsłoną kultowej serii. Developing powierzono ludziom z firmy Cyan Worlds, którzy wymyślili na tę okazję specjalną technologię prowadzenia rozgrywki wieloosobowej za pośrednictwem globalnej Sieci. Dziś poznaliśmy oficjalny tytuł omawianego produktu – Uru: Online Ages Beyond Myst.

Ubi Soft i seria Myst - związani do 2008 roku

Łosiu, 9 października 2002, 08:52

Znany wydawca, firma Ubi Soft zawarła umowę z firmą Cyan Worlds, na mocy której do 2008 roku będzie wyłącznym, ogólnoświatowym wydawcą gier z serii Myst, w tym też tworzonego obecnie MMO - Myst Online. Nie można nie powiedzieć, iż jest to intratne porozumienie, bowiem gry z tej serii sprzedały się łącznie w ponad 11 milionach egzemplarzy na całym świecie (ostania część Myst 3: Exile w ponad milionie egzemplarzy).

Kolejny krok milowy ... MudPie

Fajek, 2 lipca 2001, 16:49

Rand Miller, jeden z założycieli firmy Cyan Worlds która stworzyła serię gier Myst poinformował, że aktualnie jego firma rozpoczyna pracę nad zupełnie nowym przedsięwzięciem, które być może otworzy nowy rozdział w temacie gier komputerowych.