Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Baldur's Gate powróci latem... jako edycja rozszerzona [news uaktualniony]

Ender, 15 marca 2012, 20:35

Uwielbiana przez fanów RPG, seria Baldur's Gate powróci latem w rozszerzonej i odświeżonej edycji! Taką informację podało dzisiaj Atari na oficjalnej stronie gry.

Wyciekł teaser Baldur's Gate - prawdopodobnie nieprawdziwy

Sarge, 1 marca 2012, 10:55

W sieci pojawił się teaser powiązany z serią Baldur's Gate i reaktywowaną wczoraj stroną internetową tego cyklu. Niestety, film najprawdopodobniej jest jedynie dziełem jednego z fanów.

Czy tajemnicza witryna internetowa zwiastuje nadejście Baldur's Gate III?

Mruqe, 29 lutego 2012, 11:26

Niespodziewanie, po latach od wydania Baldur's Gate II, witryna baldursgate.com ożyła. Czy garść ukrytych na stronie informacji to wystarczający powód, by się ekscytować? Dla fanów Baldur's Gate, którzy zaczęli już tracić nadzieję, że wrócą na Wybrzeże Mieczy - na pewno tak.

Legendy RPG powrócą przed końcem czerwca

ziooleck, 29 maja 2009, 12:30

Pamiętacie Black Isle i szereg kultowych tytułów sygnowanych przez to wyjątkowe studio? Takie szlagiery jak Icewind Dale czy Baldur's Gate do dzisiaj śnią się po nocach wszystkim miłośnikom gier fabularnych. Mamy dla nich wyjątkową wiadomość - już niebawem Platynowa Kolekcja firmy CDP poszerzy się o unikalne wydanie Legendy RPG.

Wieści z konferencji Atari - planowany powrót Baldur’s Gate'a i Test Drive Unlimited

aRusher, 3 grudnia 2008, 08:20

Odbywająca się wczoraj w Londynie konferencja prasowa Atari obfituje w różnej maści wiadomości, dotyczące planów tej znanej firmy. Do tej pory dowiedzieliśmy się o europejskim debiucie Tekkena 6 i powrocie Ghostbusters – teraz przed Wami kilka kolejnych nowinek.

Plotki atakują po raz kolejny - Baldur's Gate 3 w produkcji?!

Jiker, 20 września 2008, 13:12

Obrośnięta kultem seria Baldur’s Gate zakończyła się w 2001 roku na Tronie Bhaala, świetnym dodatku do drugiej części. Konsolowy cykl Dark Alliance pełnił bowiem rolę spin-offa, który z oryginałem wspólnych elementów miał niewiele. Możliwe jednak, że wszyscy fani komputerowych odsłon doczekają się prawdziwej kontynuacji przygód osadzonych w świecie Zapomnianych Krain.

Plotki dotyczące BioWare: KotOR w wersji MMO, Dragon Age na PS3, Baldur's Gate na NDS

Krystian Smoszna, 25 kwietnia 2007, 13:32

Zapoczątkowany przez firmę BioWare Corporation cykl Star Wars: Knights of the Old Republic doczeka się kolejnej odsłony w postaci gry MMO. Takie rewelacje pojawiły się w dziale plotek, w ostatnim numerze amerykańskiego magazynu Electronic Gaming Monthly.

Baldur's Gate 3 w rękach BioWare?

Kull, 2 września 2004, 09:07

Prawa do świata Dungeons & Dragons posiada obecnie koncern Atari, który zapewnił wszystkich o tym, iż dopilnuje aby kolejna część Baldur’s Gate na pewno powstała. Nie ujawniono jednak oficjalnie jakiemu zespołowi programistów zostanie powierzone to arcytrudne zadanie, polegające na stworzeniu trzeciej części kultowej gry z tej serii, znanej w Polsce pod nazwą Wrota Baldura. Co więcej, BioWare – producent pierwszych odsłon owej sagi, wydawać by się mogło oczywisty kandydat na to stanowisko, w oficjalnej wypowiedzi Atari został skreślony z listy potencjalnych kandydatów (czytaj - news z 21 sierpnia 2004). Tymczasem, jeden z pracowników studia BioWare - Georg Zoeller, na oficjalnym forum firmowym potwierdził ową wiadomość w tak specyficzny sposób, że istnieją podejrzenia, jakoby to właśnie BioWare miało tworzy BG3.

Baldur's Gate 3 w produkcji

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2004, 10:14

Zgodnie z obietnicami złożonymi przed miesiącem, w najnowszym numerze popularnego magazynu PC Gamer, znalazły się zapowiedzi gier Neverwinter Nights 2 i Baldur’s Gate 3. Jako, że pierwsza z nich została już oficjalnie zaanonsowana, większe emocje u fanów RPG budzi drugi program, o którym jednak – jak na razie – nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele.

W przyszłym miesiącu PC Gamer zaprezentuje zapowiedzi Baldur's Gate 3 i Neverwinter Nights 2

Krystian Smoszna, 19 lipca 2004, 14:06

Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy po miażdżącej informacji o pierwszej recenzji Doom 3 a jeden z najbardziej szanowanych periodyków o grach - PC Gamer – przyszykował kolejną niespodziankę. Jak można przeczytać w najnowszym numerze magazynu, w przyszłym miesiącu na łamach pisma zostaną zaprezentowane ekskluzywne zapowiedzi Baldur’s Gate 3 oraz Neverwinter Nights 2.

Saga Baldur's Gate - Edycja DVD za friko!

Redakcja GRYOnline.pl, 10 maja 2004, 13:12

Zaledwie jeden email oraz odrobina szczęścia wystarczy, aby wejść w posiadanie bez wątpienia ciekawej nagrody jaką jest Saga Baldur's Gate - Edycja DVD.

Sprostowanie informacji o BG3 i NWN2

Kull, 7 kwietnia 2004, 09:30

Po opublikowanej 1 kwietnia wiadomości na forum Atari o rzekomych pracach nad Neverwinter Nights 2 i Baldur’s Gate 3, wszyscy zadawali sobie pytanie czy był to tylko żart. Całe zajście wyjaśnia Brandon Smith (Grok?), domniemany sprawca zamieszania.

BG3 i NWN2 – prima aprilisowy żart czy długi język pracownika Atari?

Kull, 5 kwietnia 2004, 08:10

Pierwszego kwietnia na oficjalnym forum Atari, jeden z jej pracowników zasugerował jakoby Neverwinter Nights 2 i Baldur’s Gate 3 widniały w planie wydawniczym firmy. Autor tej wypowiedzi zaprzecza, jakoby był to tylko Prima Aprilisowy żart.

Interplay odzyskuje prawo do produkcji gier PC opartych na systemie Dungeon & Dragons

Łosiu, 19 lutego 2004, 10:52

Od kilku ładnych miesięcy trwał spór sądowy pomiędzy korporacją Atari i firmą Interplay dotyczący licencji Dungeon & Dragons w odniesieniu do nowej gry PC osadzonej w świecie Forgotten Realms. Jak wiemy z wypowiedzi przedstawicieli Interplay’a i praktycznie nie istniejącego już studia Black Isle, nie miała to być trzecia część sagi Baldur’s Gate, lecz całkiem nowa gra cRPG osadzona w tym świecie. Opublikowany przed dwoma dniami raport Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych (Securities and Exchange Commissison) przyniósł zaś poniekąd radosną nowinę, iż Atari oraz Interplay zawarły porozumienie, na mocy którego Interplay odzyskał prawa do D&D i może kontynuować developing gry.

O Baldur’s Gate III i Icewind Dale III słów kilka...

Wojak, 30 listopada 2003, 16:46

Oficjalne forum firmy Interplay pełne jest postów, w których gracze domagają się kolejnych części gier Baldur’s Gate i Icewind Dale. Co chwilę padają pytania, kiedy można spodziewać się tych produkcji, co w nich zobaczymy etc. Innymi słowy: miłośnicy tychże tytułów ciągle nękają autorów i chcą od nich wyciągnąć jakieś pozytywne informacje.

Pięć nowych „łatek” do modów Baldur's Gate II

Syriusz, 19 września 2003, 12:50

Co uważniejsi z Was spostrzegli zapewne, w jednym z poniższych newsów, rzadko spotykany wysyp poprawek systemowych do modyfikacji gry Baldur's Gate II. Rzeczonymi patchami warto zainteresować się nie tylko z powodu ich ilości, ale także dla ciekawych udogodnień, jakie wprowadzają do rozgrywki. Same „łatki” nie byłyby jednak nic warte, gdyby nie pełne wersje wcześniej przygotowanych modów. Poniżej możecie znaleźć garść szczegółów na ich temat, jak również linki służące do pobrania stosownych plików.

Baldur’s Gate III, Half-Life 2 na Xboxa – oficjalne, wyjaśniające oświadczenia prasowe

Łosiu, 10 czerwca 2003, 07:48

Wczoraj świat obiegły trzy wielce interesujące, aczkolwiek nieoficjalne i niepotwierdzone informacje dotyczące kolejno: produkcji gry Baldur’s Gate III, produkcji gry Fallout 3, a także rzekomego nie pojawienia się Half-Life 2 na konsoli Xbox (co przeczyło wcześniejszym doniesieniom). Niedługo po tych rewelacjach dwie z nich zostały oficjalnie zdementowane przez przedstawicieli odpowiednich firm developerskich czy wydawniczych.

Baldur’s Gate 3, czyli pomarzyć zawsze można, bo marzenia czasami się spełniają

Solnica, 9 czerwca 2003, 08:56

Znany sklep internetowy - EBGames, umieścił na liście gier, które zamierza w przyszłości (luty 2004) sprzedawać, pozycję, którą wielu fanów cRPG chętnie zobaczyłoby zainstalowaną na dyskach twardych swoich komputerów – Baldur’s Gate III (PC).

Baldur's Gate: Dark Alliance II w przygotowaniu

ComCo, 25 marca 2003, 10:27

Wirtualny świat "Wrót Baldura" ciągle jest rozszerzany o nowe miejsca, lokacje, przeciwników oraz przygody, które czekają na wszystkich śmiałków – tym razem firma Interplay Entertainment poinformowała o pracach nad sequelem gry Baldur's Gate: Dark Alliance. Pełna wersja tego tytułu przygotowywana jest przez studio Black Isle, a według pierwszych zapowiedzi ukaże się jeszcze pod koniec tego roku na konsole: PlayStation 2 oraz Xbox.

Baldur's Gate w eXtra Grze, Saga Baldur's Gate znowu w sprzedaży

Fajek, 18 października 2002, 11:02

Firma CD Projekt poinformowała, że w sprzedaży, po długiej nieobecności, pojawiła się ponownie Saga Baldur's Gate! Natomiast w połowie listopada w eXtra Grze Wielkie Hity ukaże się pierwsza część RPG - Baldur's Gate!

Koszulka z logiem Baldurs Gate: Dark Alliance

Fajek, 27 września 2002, 15:36

Niestety gra Baldurs Gate Dark Alliance na konsolę Playstation 2 na razie nie ukaże się w naszym kraju, ale już dziś można spróbować zdobyć koszulkę z logiem gry.

Najlepsze gry 2001 roku według GameSpy - część I - PC

Mariusz Klamra, 29 grudnia 2001, 15:35

Koniec roku to czas podsumowań i oczywiście plebiscytów na najlepsze (a czasami najgorsze) gry minionego sezonu. Jako jeden z pierwszych swoje nagrody przyznał jeden z największych amerykańskich serwisów – GameSpy.com. Co prawda pęd do bycia pierwszymi spowodował, że gry ukazujące się w grudniu zostały w znacznej części pominięte (a przecież w tym miesiącu ukazuje się zwykle najwięcej tytułów), nie umniejsza to jednak zbytnio wagi przyznanych wyróżnień.

Sprzedaż cRPG w 2001 roku

Solnica, 24 listopada 2001, 16:32

Zachodni serwis tematyczny Desslock's RPG News opublikował dane na temat sprzedaży w roku 2001 gier z gatunku cRPG.

Saga Baldur's Gate – nowa edycja kolekcjonerska

Solnica, 19 października 2001, 12:16

Jak poinformował nas CD Projekt w listopadzie w ofercie tej firmy pojawi się „Saga Baldur’s Gate” – nowa edycja kolekcjonerska przeznaczona dla fanów tej serii oraz wszystkich miłośników gier cRPG.

Recenzja Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Fajek, 10 sierpnia 2001, 13:35

Na dodatek do Baldur’s Gate II czekało bardzo wielu graczy. Dla jednych była to kontynuacja wspaniałego Baldur’s Gate II, dla innych nadzieja po lekkim zawodzie, który sprawiła gra podstawowa (BG 2). Co niesie ze sobą Tron Bhaala?

MegaDuel - pojedynki w Baldur's Gate II

Sznur, 6 sierpnia 2001, 12:54

Wszyscy doskonale wiemy jak doskonałą rozrywkę zapewnia Baldur’s Gate II w trybie single player. Niestety rozgrywka wieloosobowa nie jest już tak wspaniała, posiadając wiele ograniczeń i właściwie brak możliwości rywalizacji między graczami. Sytuację tą postanowił zmienić amatorski zespół zapaleńców tworząc dodatek zwany MegaDuel.

Poradnik do Baldur’s Gate 2: Tron Bhaala

Solnica, 1 sierpnia 2001, 14:45

Mamy dziś dla Was kolejny materiał związany z wydaną ostatnio przez CD Projekt polską wersją Tronu Bhaala – oficjalnego dodatku do Baldur’s Gate 2. Po wczorajszym artykule na temat jego polonizacji przyszedł czas na poradnik.

Opublikowaliśmy artykuł o polonizacji gry Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Solnica, 31 lipca 2001, 16:36

Jako że na półki sklepowe trafiła dziś polska wersja Tronu Bhaala - oficjalnego dodatku do Baldur’s Gate 2, postanowiliśmy uraczyć Was nowym artykułem ściśle powiązanym z tym tytułem. Jego autor postara się przedstawić Wam między innymi problemy z jakimi borykali się ludzie pracujący nad lokalizacją tej gry. A jako że sam był jednym z nich możecie spodziewać się, iż podanych informacji nie wyssał z palca.

"Tron Baala" od dziś w sprzedaży

Fajek, 31 lipca 2001, 09:08

Od dziś w sklepach dostępny jest dodatek do znanego hitu z gatunku cRPG pod tytułem Baldurs Gate 2: Tron Baala.

Tron Baala opóźniony...

Michał Bobrowski, 24 lipca 2001, 11:49

Firma CD Projekt poinformowała o niewielkim opóźnieniu premiery Baldur's Gate 2: Tron Baala. Zamiast 25 lipca tytuł pojawi się na półkach sklepowych 31 lipca. Przypomnijmy, że jego cena została ustalona na 79,90 zł.

Tron Baala w wersji angielskiej

Fajek, 20 lipca 2001, 16:00

Jeśli jesteś posiadaczem Bladurs Gate 2: Shadows of Amn w wersji angielskiej a chciałbyś zagrać nadchodzący dodatek do tej gry, ta informacja jest dla Ciebie.

Polska premiera Baldur’s Gate 2: Tron Baala przesunięta na 25 lipca

Solnica, 5 lipca 2001, 14:21

CD Projekt poinformował, iż planowana początkowo na 18 lipca premiera Baldur's Gate 2: Tron Baala została przesunięta na 25 lipca.

Baldur's Gate II: Throne of Bhaal już o krok od wydania

Łosiu, 15 czerwca 2001, 07:00

Baldur's Gate II: Throne of Bhaal, ostatnia cześć epickiej sagi opowiadającej o przygodach dziecka boga wojny Bhala, weszła właśnie w ostatnią, „złotą” fazę produkcji.

Nowe trailery z Interplay'u

Solnica, 24 maja 2001, 08:13

Co prawda targi E3 zakończyły się już kilka dni temu, jednak wciąż jeszcze na sieci pojawiają się coraz to nowe materiały stamtąd pochodzące. Dzisiaj przyszła kolej na firmę Interplay, która zaprezentowała trailery kilku swoich gier.

Baldur's Gate 3

Fajek, 20 maja 2001, 13:00

Wprawdzie ta informacja nie została przekazana oficjalnie na targach E3, ale jeden z pracowników firmy Interplay powiedział, że jego firma pracuje aktualnie nad Baldur’s Gate 3!

Baldur’s Gate 2: Tron Baala - film

Solnica, 8 maja 2001, 08:55

Na sieci pojawił się pierwszy, krótki filmik z nadchodzącego wielkimi krokami, noszącego podtytuł Tron Baala (Throne of Bhaal) dodatku do Baldur’s Gate 2.

Baldur’s Gate II: Throne of Bhaal - zapowiedź

Solnica, 1 kwietnia 2001, 12:57

Z okazji pierwszego kwietnia (ale to wcale nie jest żart prima aprilisowy) zamieściliśmy dziś na naszych stronach kolejną zapowiedź, tym razem dotyczącą będącego w fazie produkcji oficjalnego dodatku do ulubionej przez wielu z Was gry Baldur’s Gate II.

Oficjalna strona Baldur’s Gate II: Throne of Bhaal

Michał Bobrowski, 30 marca 2001, 10:54

BLACK ISLE Studios uruchomiło oficjalna stronę do bardzo oczekiwanego dodatku do Baldur’s Gate II - Throne of Bhaal. Jak na razie zawartość, tej strony jest dość skromna, gdyż zawiera tylko podstawowe dane o grze, FAQ i niewielką liczbę screenshot’ów.

Pomóżcie BioWare w pracach nad dodatkiem do Baldur's Gate II

Sznur, 20 marca 2001, 12:57

Okazuje się, że każdy z nas może pomóc w pracach nad dodatkiem Throne of Bhaal, gdyż BioWare zbiera wszystkie save games (zapisy gry) z Baldur's Gate II: Shadows of Amn. Jeżeli więc chcecie mieć swój wkład w produkcję dodatku do jednego z najpopularniejszych cRPG-ów w historii teraz macie na to szansę.