Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Return to Castle Wolfenstein

Bethesda niedługo zapowie nową grę. Czyżby Wolfenstein?

qjin, 7 maja 2013, 10:22

Bethesda nie spoczywa na laurach - najpierw The Evil Within, teraz zapowiedź kolejnej gry w stosunkowo krótkim odstępie czasu. Na oficjalnym Twitterze firmy udostępniono kilka tajemniczych obrazków, które mogą sugerować powrót serii Wolfenstein.

Wieści ze świata (Dance Central, Wolfenstein, Uncharted 2) 13/08/10

Hed, 13 sierpnia 2010, 15:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Nadchodzi przyszłotygodniowa gorączka związana z targami gamescom 2010. Dzisiaj mówimy o starcie bety strzelanki MicroVolts, piosenkach z Dance Central, planach Hideo Kojimy oraz losie drugiego filmu na podstawie serii Silent Hill.

Promocja gier od id Software i Bethesdy na Steamie

Sarge, 13 sierpnia 2010, 11:27

Z okazji trwającej właśnie imprezy QuakeCon 2010 przygotowano specjalne promocje dla użytkowników Steama, którzy w najbliższym czasie mogą taniej kupić wybrane gry z portfolio id Software i partnerującego studia Bethesda Softworks.

id Software samo zajmie się swoimi markami

Hed, 26 czerwca 2009, 14:38

John Carmack opowiedział w kilku wywiadach o ujawnionym niedawno połączeniu założonego między innymi przez niego id Software z firmą ZeniMax, wskazując na pewne bardzo prawdopodobne konsekwencje. Okazuje się, że studio będzie mogło się rozwinąć i stworzyć dodatkowy zespół deweloperski. Wobec tego zniknie potrzeba współpracowania z zewnętrznymi deweloperami nad grami.

Nowy Wolfenstein coraz bliżej

eLKaeR, 12 lipca 2008, 13:55

Wielkimi krokami zbliża się ku końcowi długi okres oczekiwania graczy na pierwsze konkretne informacje, dotyczące nowej produkcji spod znaku Wolfenstein. Sierpniowy numer magazynu Game Informer prezentuje bowiem obszerny artykuł, zapowiadający kolejne przygody B.J. Blazkowicza – jest to zresztą temat z okładki.

Czy na E3 zobaczymy nowego Wolfensteina?

Przemysław Zamęcki, 9 lipca 2008, 10:29

W październiku 2005 roku dowiedzieliśmy się, że w produkcji znajduje się kolejna część serii Castle Wolfenstein. Nad grą czuwa ekipa Raven Software, zaś wyniki jej pracy mieliśmy poznać najwcześniej w tym lub najpewniej w przyszłym roku. Wszystko wskazuje na to, że rąbek tajemnicy zostanie uchylony już w przyszłym tygodniu, podczas E3 Media & Business Summit.

Prace nad filmem Return to Castle Wolfenstein tymczasowo wstrzymane

Metatron, 8 listopada 2007, 08:59

Prace nad filmem Return to Castle Wolfenstein zostały wstrzymane. Na szczęście tylko tymczasowo, do końca strajku hollywoodzkich scenarzystów. Serwisowi SCI FI Wire udało się zamienić słowo z Rogerem Avary, reżyserem i twórcą scenariusza.

Nowa gra z cyklu Castle Wolfenstein również na PlayStation 3

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2007, 08:53

Todd Hollenshead z firmy id Software, Inc. zapowiedział podczas tegorocznej edycji imprezy QuakeCon, że nowa gra z serii Castle Wolfenstein zostanie wydana również w wersji na konsolę PlayStation 3.

Nowe wieści o filmie na podstawie gry Return to Castle Wolfenstein

Metatron, 4 sierpnia 2007, 14:58

Ostatnie informacje o filmie na podstawie gry Return to Castle Wolfenstein pochodzą z grudnia 2005 roku. Teraz przekazać możemy wam najświeższe wieści dotyczące ekranizacji jednej z części popularnego cyklu FPS-ów od id Software.

Kolejny Wolfenstein w 2008?

Vercetti, 31 maja 2007, 16:55

Todd Hollenshead, szef grupy id Software ujawnił wczoraj kilka informacji na temat kolejnej odsłony cyklu Castle Wolfenstein. Wśród przedstawionych przezeń wiadomości za najważniejszą należy uznać fakt, że wiele wskazuje na to, iż produkcja nadchodzącej strzelanki zostanie zakończona najwcześniej w przyszłym roku.

Młoda aktorka uczestniczy w sesjach motion capture na potrzeby nowego Wolfensteina

eLKaeR, 13 maja 2007, 11:23

Gry z cyklu Wolfenstein przyzwyczaiły nas do męskich bohaterów, twardo walczących z siłami nazistowskimi. Nowy produkt z tej serii, przygotowywany przez fachowców z Raven Software wyłącznie z myślą o Xboxie 360, z pewnością nas zaskoczy. W developingu tej gry uczestniczy bowiem Carrie Conn, użyczająca przykładowo dzięki technice motion capture swoich ruchów wirtualnej postaci elitarnej zabójczyni.

Jak się miewa Wolfenstein w wersji dla X360?

eLKaeR, 17 listopada 2006, 09:32

Pierwsze informacje na temat nowej gry z serii Wolfenstein pojawiły się ponad rok temu. Kolejny epizod legendarnego cyklu powstaje wyłącznie z myślą o konsoli Xbox 360, a jego produkcją zajmują się ludzie z id Software. Pomagają im pracownicy firmy Raven Software, którzy ostatnio odnieśli spory sukces za sprawą Quake 4.

id Software oficjalnie potwierdza prace nad filmem Wolfenstein

Krystian Smoszna, 8 grudnia 2005, 08:52

Był Doom, będzie Quake, ale jak się okazuje, nie tylko. Firma id Software, a dokładnie jeden z jej współwłaścicieli – Todd Hollenshead – potwierdził oficjalnie, że powstanie jeszcze jeden film na podstawie serii gier wyprodukowanych przez legendarnych twórców pierwszoosobowych strzelanin. Mowa o oczywiście o Wolfensteinie.

Studio Nerve Software włącza się do produkcji nowego Wolfensteina

Krystian Smoszna, 18 października 2005, 15:54

Prawie dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy, że firma id Software planuje nowy rozdział w serii Wolfenstein, który zostanie zaprojektowana z myślą o użytkownikach PeCetów oraz konsoli Xbox 360. Produkcją programu zajmie się sprawdzony partner Carmacka i spółki, mianowicie Raven Software. Wczoraj okazało się, że nie będzie to jedyne studio zamieszane w przygotowanie gry.

Jest już dostępny film z prezentacji nowego Wolfensteina

Krystian Smoszna, 10 października 2005, 08:31

Zakończona niedawno w Amsterdamie impreza o nazwie X05, przyniosła nam mnóstwo zapowiedzi nowych gier, jakie już wkrótce pojawią się na konsoli Xbox 360. Wśród nich znalazł się kolejny produkt z serii Wolfenstein, który powstaje dzięki wspólnym wysiłkom firm id Software oraz Raven Software (podobnie jak to miało miejsce w przypadku Quake 4).

Nowy Wolfenstein również na PeCety

Krystian Smoszna, 6 października 2005, 07:46

Nie mają powodów do obaw wielbiciele gier z serii Wolfenstein, których zawiodła informacja udzielona przez Todda Hollensheada z id Software o nowej odsłonie cyklu przeznaczonej tylko i wyłącznie na konsolę Xbox 360. Wczoraj potwierdzono, że program zostanie wydany również na PeCety.

Powrót do zamku Wolfenstein tylko na konsoli Xbox 360

Krystian Smoszna, 5 października 2005, 06:56

Można było się spodziewać, że pierwszy dzień imprezy o nazwie X05 (zorganizowanej w Amsterdamie przez koncern Microsoft) przyniesie interesujące informacje na temat nowych gier, jakie zostaną zaprojektowane z myślą o konsoli Xbox 360. Jedną z nich będzie kolejny epizod w legendarnej serii Wolfenstein.

Będzie więcej gier z cyklu Enemy Territory a także Return to Castle Wolfenstein 2

Krystian Smoszna, 26 maja 2005, 14:05

Zwolennicy programu Wolfenstein: Enemy Territory niezbyt entuzjastycznie przyjęli wiadomość o kolejnym produkcie z serii, który zamiast w realiach II wojny światowej, rozgrywał będzie się w niedalekiej przyszłości. Pewną barierę może też stanowić cena gry. Jak doskonale wiemy, pierwsza Enemy Territory była rozprowadzana za darmo, teraz za przyjemność zabawy w trybie multiplayer trzeba zapłacić.

Return to Castle Wolfenstein 2 w produkcji?

Speed, 18 lipca 2004, 15:46

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż kontynuacja osławionej gry FPS pt. Return to Castle Wolfenstein jest już w produkcji! Mimo iż oficjalnych oświadczeń jeszcze nie ma (jak i żadnych konkretnych informacji na temat samej gry), wiadomość ta wydaje się bardzo prawdopodobna.

Wolfenstein 3D ma dwanaście lat!

Krystian Smoszna, 7 maja 2004, 11:49

W dniu wczorajszym minęła dwunasta rocznica wydania gry Wolfenstein 3D, kamienia milowego w dziedzinie strzelanin i jednocześnie faktycznego pioniera nowego gatunku, nazwanego z czasem FPS. Jak każde urodziny, także i te są doskonałą okazją do wspomnień i szybkich analiz, jak przez ten – mimo wszystko niedługi czas – zmieniło się oblicze komputerowej rozrywki.

Udostępniono kody źródłowe Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2004, 08:13

Wszystkich domorosłych producentów poprawek do gry Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory, z pewnością zainteresuje fakt, że w dniu wczorajszym firma Activision zdecydowała się wyjść naprzeciw oczekiwaniom, publikując pakiet wszystkich kodów źródłowych programu. Żeby móc się do nich dobrać, wystarczy skorzystać z linka, znajdującego się poniżej i ściągnąć plik. Do prawidłowego korzystania z kodów źródłowych niezbędny jest też zainstalowany program Visual C++ w wersji .NET lub 6 (ten drugi jest oczywiście bardziej rekomendowany).

QuakeCon 2003. 14-17 sierpnia. Dallas w stanie Texas

eLKaeR, 6 czerwca 2003, 13:03

Już tylko 69 dni pozostało do startu tegorocznej edycji imprezy QuakeCon, przyciągającej od blisko siedmiu lat światową elitę specjalistów od zwyciężania w grach z gatunku FPS. Roli głównych organizatorów podjęły się firmy id Software i nVidia.

Co ma Quake III: Arena do plastikowych klocków?

eLKaeR, 23 lutego 2003, 10:44

Osobnik, skrywający swoją tożsamość pod pseudonimem BerneyBoy, opracował właśnie zestaw dwóch trójwymiarowych map, przeznaczony dla sześciu popularnych gier z gatunku FPS. Owe plansze przypominają wyglądem konstrukcje z klocków Lego.

RtCW: Enemy Territory - R.I.P.

Łosiu, 12 lutego 2003, 09:04

Jeszcze wczoraj wydawało się, iż za niespełna dwa miesiące do rąk fanów serii Wolfenstein trafi kolejna pozycja z tego cyklu - samodzielny dodatek, pt. Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory. Dziś sytuacja wygląda całkowicie inaczej. Mianowicie firmy id Software oraz Activision wystosowały oficjalne oświadczenie prasowe, w którym informują, iż Enemy Territory nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Finał Ligi Return to Castle Wolfenstein – relacja

Fajek, 17 grudnia 2002, 12:51

W sobotę 14 grudnia odbył się pierwszy finał oficjalnej polskiej Ligi RTCW, zorganizowany w kawiarni E-loko w Warszawie, w którym to po ponad 9 godzinach zaciętych zmagań wyłoniono zwycięzcę...