Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Eternal Sonata

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 stycznia 2009)

fsm, 14 stycznia 2009, 10:44

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: o amerykańskim debiucie Nintendo DSi, Red Alert 3 Ultimate Edition na PS3, przedwczesny debiut DLC do Midnight Club LA, Wii Music w szkołach, zmiany płci w WoW i, tradycyjnie, masa innych drobiazgów. Zapraszamy do lektury.

Atari publikuje europejski plan wydawniczy

Jiker, 21 października 2008, 13:15

Koncern Atari, zarządzany odgórnie przez francuskie Infogrames, opublikował swój najnowszy plan wydawniczy przeznaczony dla Europy. Wśród zawartych w nim tytułów możemy wyróżnić kilka pozycji, które mają szanse osiągnąć wysoką sprzedaż, a tym samym przynieść firmie pokaźny zastrzyk gotówki.

Eternal Sonata na PS3 w lutym 2009

Ramsik, 7 października 2008, 09:19

Lipcowe pogłoski, według których Eternal Sonata w wersji na PlayStation 3 miała nie wypłynąć poza granice Japonii, można już uznać za całkowicie niezgodne z prawdą. Firmy Atari i Namco Bandai podały bowiem przybliżony termin premiery tej produkcji na terenie Europy.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 14 lipca 2008, 08:58

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: terminy premier Dead Space, Empire: Total War, Demigod, co nowego na XBLA, Plunder zmienia nazwę, kto ratuje Atari i inne. Zapraszamy do lektury.

Wyznaczono datę premiery Eternal Sonata na PS3

Przemysław Zamęcki, 26 czerwca 2008, 16:55

W ubiegłym roku przez pewien czas głośno było w polskich „mainstreamowych” mediach o grze RPG, której bohaterem miał być Fryderyk Chopin.

Demo Eternal Sonata do pobrania z Xbox Live

Misiek, 23 października 2007, 13:41

Wersja demonstracyjna Eternal Sonata dotarła wreszcie także do mieszkańców Starego Kontynentu. Długo przyszło nam czekać - w końcu użytkownicy Xboxów w Stanach Zjednoczonych dostali stosowne demo tego tytułu już na początku sierpnia.

Eternal Sonata debiutuje na rynku

Metatron, 18 września 2007, 13:24

Gra Eternal Sonata już od momentu zapowiedzi wzbudza kontrowersje i to wcale nie z powodu zawartej w niej przemocy, lecz postaci bohatera. Produkcja Namco Bandai jest bowiem klasycznym reprezentantem gatunku jRPG, w którym fantastyczną krainę przemierzamy kierując krokami słynnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina (!). Jak poinformował wydawca, gra od wczoraj jest już do nabycia w Ameryce.

Eternal Sonata na PS3 z drobnymi modyfikacjami

Vercetti, 17 września 2007, 16:22

Pomimo pojawiających się ostatnio wątpliwości, w dalszym ciągu bardzo prawdopodobne jest, że wydana przez firmę Namco Bandai gra Eternal Sonata na konsolę Xbox 360 już wkrótce powędruje również do użytkowników konkurencyjnego PlayStation 3. W miniony weekend serwis IGN opublikował informacje o zmianach, jakie zostaną wprowadzone do nowej wersji japońskiego cRPG po to, aby dzieło sprostało oczekiwa

Czy i kiedy doczekamy się konwersji Eternal Sonata i Beautiful Katamari na pozostałe konsole nowej generacji?

Jiker, 14 września 2007, 12:57

Amerykański oddział firmy Namco Bandai przeprowadził drugą, w ciągu ostatnich kilku dni, aktualizację swojego oficjalnego serwisu internetowego. Tym razem zdecydował się jednak na usunięcie dodanych wcześniej informacji sugerujących możliwość wydania gier Eternal Sonata oraz Beautiful Katamari na pozostałe konsole nowej generacji.

Potwierdzono konwersję Eternal Sonata na konsolę PlayStation 3

Jiker, 13 września 2007, 12:02

Okazuje się, że na potwierdzenie wczorajszych rewelacji związanych z konwersją jRPG o tytule Eternal Sonata na konsolę PlayStation 3 nie musieliśmy czekać aż do momentu rozpoczęcia tegorocznej edycji targów Tokyo Game Show. Zdobyła je bowiem redakcja Famitsu – popularnego japońskiego periodyku poświęconego elektronicznej rozrywce.

Eternal Sonata także na PlayStation 3?

Misiek, 11 września 2007, 10:58

Eternal Sonata to tytuł, który zawsze zapowiadany był przez Namco Bandai tylko na Xboxa 360. Fani PlayStation 3 od dawna spekulowali jednak na temat możliwości przeniesienia tego RPG-a także na konsolę Sony. W końcu 360-tka w Japonii nie radzi sobie najlepiej, a na pudełku z grą nie widnieje znaczek „ONLY ON XBOX 360”, jak to ma miejsce w przypadku exclusive’ów.

Ujawniono datę europejskiej premiery gry Eternal Sonata

Vercetti, 29 sierpnia 2007, 13:40

Lubujący się w twórczości Fryderyka Chopina melomani już wkrótce będą mogli zasiąść przed ekranami swoich telewizorów i sprawdzić, co mają im do zaproponowania twórcy gry Eternal Sonata. Firma Namco Bandai ujawniła, że traktująca o przygodach polskiego kompozytora mieszanka akcji i RPG ukaże się na Starym Kontynencie 19 października 2007.

Demo gry Eternal Sonata we wrześniu

Maciej Jałowiec, 7 sierpnia 2007, 19:00

Dzisiaj użytkownicy usługi Xbox Live! Marketplace mieszkający za Wielką Wodą otrzymali możliwość pobrania dema gry Eternal Sonata. Naturalnie, natychmiast zrodziło się pytanie – kiedy Europa będzie mogła przetestować tę produkcję?

Aktualizacja dashboardu konsoli Xbox 360 oraz dema Eternal Sonata i Vampire Rain już dostępne

Jiker, 7 sierpnia 2007, 12:05

Posiadacze Xboksa 360 doczekali się kolejnej aktualizacji systemu operacyjnej swojej ulubionej konsoli. Update nie przyniósł niestety żadnych istotnych zmian. Wraz z nim doszło również do poszerzenia oferty usługi Xbox Live Marketplace.

Atari prezentuje swój line-up na GC 2007

Vercetti, 29 lipca 2007, 11:05

Po tym, jak amerykańskie targi E3 Media & Business Summit okazały się, mówiąc delikatnie, nie do końca udaną imprezą, oczy wszystkich obserwatorów z branży skupiły się na Lipsku, gdzie już 23. sierpnia zainaugurowana zostanie największa na świecie wystawa produktów z branży elektronicznej rozrywki, Games Convention 2007.

Ruszyła oficjalna strona gry Eternal Sonata

Major Doktor Upiorna, 2 lipca 2007, 08:58

W sieci jest już dostępna anglojęzyczna oficjalna strona internetowa gry Eternal Sonata. Przeglądając ją usłyszycie kompozycje autorstwa F. Chopina.

Ace Combat 6 i Eternal Sonata potwierdzone na Europę

Misiek, 21 czerwca 2007, 13:07

Ace Combat 6 oraz Eternal Sonata to obecnie dwa najgorętsze tytuły od Namco Bandai szykowane dla Xboxa 360. Do tej pory nie były jednak potwierdzone na rynek europejski. Dzisiaj ogłoszono, że dystrybucją wspomnianych produkcji na Starym Kontynencie zajmie się Atari.

X360 w Japonii: jest wciąż słabo, ale lepiej niż kiedyś

BK, 15 czerwca 2007, 11:13

Konsola Xbox 360 wciąż nie jest zbyt popularna w Japonii, ale kolejne zestawienia sprzedaży gier w Kraju Kwitnącej Wiśni pokazują, że jest szansa na poprawę sytuacji.

Eternal Sonata trafia do japońskich sklepów, wydawca myśli już o drugiej części

BK, 14 czerwca 2007, 15:26

Od dziś w Japonii można kupić Eternal Sonata – jedną z najbardziej oczekiwanych (przez mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni) gier na Xboxa 360. Akcja tego RPG-a toczy się w wyobraźni Fryderyka Chopina, a konkretnie: podczas jego ostatniego snu, tuż przed śmiercią.

Eternal Sonata najchętniej zamawianą pozycją w japońskim oddziale sklepu Amazon

BK, 6 czerwca 2007, 06:35

To niewiarygodne, ale prawdziwe. Gra na Xboxa 360 trafiła na pierwsze miejsce w rankingu najchętniej zamawianych tytułów japońskiego oddziału sklepu internetowego Amazon.

Famitsu oceniło Trusty Bell: Chopin’s Dream

BK, 29 maja 2007, 10:35

Najważniejszy japoński magazyn poświęcony grom video, Famitsu, zamieścił w najnowszym numerze recenzję jednej z najbardziej oczekiwanych gier jRPG na Xboksa 360, Trusty Bell: Chopin’s Dream (znanej w Europie jako Eternal Sonata).

Alternatywna historia ostatnich godzin życia Fryderyka Chopina podoba się Japończykom

Jiker, 21 maja 2007, 14:59

Blue Dragon było jedną z pierwszych gier na Xoksa 360, która odniosła sukces w Japonii. Szanse powtórzenia tego rezultatu ma obecnie jRPG o tytule Trusty Bell, znany w Europie jako Eternal Sonata.

Demo Eternal Sonata od dziś na Xbox Live Marketplace

BK, 14 maja 2007, 14:30

Nowa gra z gatunku jRPG, której bohaterem jest Fryderyk Chopin, właśnie doczekała się wersji demonstracyjnej. Od dziś mogą ją pobrać posiadacze konsoli Xbox 360 korzystający z usługi Marketplace (po ostatniej aktualizacji dashboardu znanej jako „Rynek”).

Xbox 360 coraz popularniejszy w Japonii

BK, 8 maja 2007, 08:07

Konsola Xbox 360 nigdy nie cieszyła się dużą popularnością w Kraju Kwitnącej Wiśni. Wraz z pojawieniem się nowych gier, sprzęt Microsoftu powoli trafia jednak do coraz większej liczby japońskich domów.

Nieznane przygody Fryderyka Chopina zostaną wydane także na PlayStation 3?

Jiker, 24 kwietnia 2007, 09:00

Wszystko wskazuje na to, że wzbudzająca u nas wiele emocji Eternal Sonata (w Japonii Trusty Bell: Chopin’s Dream) zostanie wydana także na konsolę PlayStation 3. Sugeruje nam to zaktualizowana baza danych organizacji ESRB, zajmującej się klasyfikowaniem treści produktów wydawanych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Myśli nieprzemyślane - Walcz, Fryderyku Chopinie, walcz!

Redakcja GRYOnline.pl, 6 kwietnia 2007, 16:53

Japończycy, jeśli pokochali muzykę Szopena, to bynajmniej nie przez wzgląd na jej poczesne miejsce w naszej nieprzemijającej martyrologii. Po prostu im się ona podoba.

Japońska premiera Trusty Bell: Chopin's Dream w połowie czerwca 2007 roku

Jiker, 22 lutego 2007, 08:12

Zapowiedź pierwszej RPG firmy Namco Bandai przeznaczonej na konsolę Xbox 360 była niewątpliwie zaskoczeniem. Szczególnie dla nas, Polaków. Już sam tytuł – Trusty Bell: Chopin’s Dream – tłumaczył nam dlaczego się tak właśnie stało. Dzisiaj poznaliśmy wreszcie oficjalną datę japońskiej premiery tejże arcyciekawej pozycji.

Japońska gra cRPG z Chopinem w roli głównej zostanie wydana poza Nipponem

eLKaeR, 22 września 2006, 09:44

Pewnikiem żadna gra nie była dotąd tak osobliwie związana z Polską, jak Trusty Bell: Chopin's Dream. Ponadto będzie można sprowadzić do naszego kraju anglojęzyczną wersję tej pozycji, gdyż korporacja Namco Bandai zapowiedziała właśnie premierę produktu poza Japonią.