Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy 7 Remake na PS5 - rozmiar gry ujawniony

Entelarmer, 7 czerwca 2021, 17:06

Wiemy, ile miejsca zajmie Final Fantasy VII Remake Intergrade. Twórcy nieco zmniejszyli rozmiar wydania na PS5 względem PS4, aczkolwiek nie tak bardzo, jak mogliby chcieć gracze.

Final Fantasy 7 Remake na PC dopiero w 2022 roku. Jest finalny trailer Intergrade

aadamus, 7 maja 2021, 18:18

Opublikowano ostatni trailer Final Fantasy 7 Remake Intergrade, w którym zobaczyć możemy fragmenty gameplayu. Poinformowano także o ekskluzywności tytułu na PS5, co oddala jego wersję PC. Reżyser Tetsuya Nomura ogłosił za to, że druga część remake'u będzie posiadać inny klimat niż poprzedniczka.

Final Fantasy VII Remake - szczegóły EPISODE INTERmission, czyli DLC tylko dla PS5

Adrian Werner, 15 kwietnia 2021, 09:23

Firma Square Enix ujawniła więcej konkretów odnośnie DLC do Final Fantasy VII Remake, w którym pokierujemy Yuffie. Dodatek nazwany został EPISODE INTERmission i spróbujemy w nim okraść korporację Shinra.

Zmiany graficzne w Final Fantasy VII Remake Intergrade na nowym zwiastunie

AlexB, 22 marca 2021, 12:15

Final Fantasy VII Remake Intergrade, czyli stworzona z myślą o PlayStation 5 specjalna, usprawniona edycja nowej wersji kultowego jRPG-a z 1997 roku, otrzymała nowy zwiastun. Skupia się on na prezentacji efektów graficznych, jakich można się spodziewać po nadchodzącym wydaniu.

Final Fantasy VII Remake bez zawartości dodatkowej w przyszłości

Ness, 18 marca 2021, 11:39

Tetsuya Nomura, reżyser Final Fantasy VII Remake, zaprzeczył, że w najbliższej przyszłości pojawią się kolejne DLC do odświeżonej wersji legendarnego jRPG. Równocześnie przyznał, dlaczego postać Yuffie musiała zostać wprowadzona poprzez zawartość dodatkową.

Final Fantasy VII Remake wykorzysta pełną moc PlayStation 5 dopiero w następnej części

Ness, 1 marca 2021, 12:06

Reżyser Final Fantasy VII Remake Tetsuya Nomura w wywiadzie dla japońskiego portalu Famitsu stwierdził, że dopiero druga część gry w pełni wykorzysta potencjał technologiczny PlayStation 5.

PS Plus w marcu: m.in. Remnant: From the Ashes i Final Fantasy 7 Remake

AlexB, 26 lutego 2021, 15:04

Poznaliśmy gry, do których dostęp mają otrzymać subskrybenci abonamentu PlayStation Plus w marcu. Na liście znalazły się między innymi Final Fantasy VII Remake oraz Remnant: From the Ashes.

Final Fantasy VII Remake trafi na PS5; gra zaoferuje darmowe ulepszenie z PS4

Paweł Musiolik, 26 lutego 2021, 00:01

Square Enix zapowiedziało plan wydania Final Fantasy VII Remake na PlayStation 5. Gra otrzyma nową zawartość, poprawioną grafikę i usprawnienia w systemie rozgrywki. Wersję z PS4 będziemy mogli ulepszyć za darmo do wydania na PS5.

Kwiecień był rekordowy dla dystrybucji cyfrowej i GTA Online

Adrian Werner, 24 maja 2020, 08:36

Miniony miesiąc okazał się rekordowy dla mikropłatności w Grand Theft Auto Online oraz dla całego rynku cyfrowego. Poznaliśmy również wyniki sprzedaży takich gier jak Animal Crossing: New Horizons, Final Fantasy VII Remake, Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered czy Resident Evil 3 w dystrybucji elektronicznej.

PS4, XO i Switch z rekordową sprzedażą w kwietniu w USA

Froozyy, 22 maja 2020, 18:41

Amerykańska firma NPD podzieliła się wynikami sprzedaży konsol oraz gier komputerowych w zeszłym miesiącu w USA. Według podanych informacji, dla PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switcha są to najlepsze kwietniowe wyniki w historii tych urządzeń.

FF7 Remake - będzie więcej części? Trylogia może nie wystarczyć

Aquma, 29 kwietnia 2020, 08:40

Producenci remake’u Final Fantasy VII zdradzili, że przedstawienie całej fabuły starej gry w nowej formule może wymagać stworzenia więcej niż trzech produkcji – wszystko będzie zależało od tego, na jak duże kawałki zdecydują się ją podzielić.

FF7 Remake debiutuje na podium – top 10 w Polsce

Aquma, 23 kwietnia 2020, 14:52

W drugim tygodniu kwietnia 2020 roku najlepiej sprzedającymi się grami w Polsce były FIFA 20 i GTA V. Ostatnie miejsce podium zajęła głośna gra RPG firmy Square-Enix – Final Fantasy VII Remake. Dane otrzymaliśmy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR).

Co FF7 robi lepiej, a co gorzej od oryginału?

Froozyy, 23 kwietnia 2020, 12:19

W kolejnym odcinku podcastu Friendly Fire rozmawiamy o Final Fantasy VII Remake. Poznacie w nim opinie o grze zarówno z perspektywy nowego gracza, jak i fana oryginału.

Final Fantasy VII Remake - twórcy chwalą się sprzedażą

AlexB, 21 kwietnia 2020, 16:25

Firma Square Enix poinformowała, że przez trzy dni wysłała do sklepów i sprzedała cyfrowo ponad 3,5 miliona egzemplarzy gry Final Fantasy VII Remake. Przypominamy, że jak na razie tytuł jest dostępny jedynie na PlayStation 4.

Final Fantasy VII Remake - gameplay potwierdza wersję PC

Adrian Werner, 10 kwietnia 2020, 09:15

Z okazji premiery Final Fantasy VII Remake na PlayStation 4 wypuszczono filmik, który praktycznie potwierdza, że w planach jest wersja pecetowa gry.

Recenzje Final Fantasy VII Remake - kandydat na grę roku

Froozyy, 6 kwietnia 2020, 14:49

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje Final Fantasy VII Remake. Wskazują one na to, że ponownie mamy do czynienia ze świetną produkcją, która dostosowała ducha oryginału do dzisiejszych standardów.

Final Fantasy VII Remake zajmuje 100 GB, bo obiekty w grze mają być unikalne

AlexB, 2 kwietnia 2020, 10:39

W wywiadzie dla serwisu USgamer Naoki Hamaguchi, współreżyser remake'u Final Fantasy VII, zdradził, dlaczego gra waży aż 100 GB. Otóż poszczególne lokacje zostały zbudowane z unikalnych dla nich elementów.

Premiera Final Fantasy VII Remake bez opóźnień, ale z komplikacjami

Entelarmer, 18 marca 2020, 21:00

Firma Square Enix zamieściła aktualizację dotyczącą Final Fantasy VII Remake. Wydawca nie przesunie premiery gry, ale przyznaje, że nie obejdzie się ona bez zakłóceń.

Final Fantasy VII Remake osiągnęło złoty status

Adrian Werner, 3 marca 2020, 11:20

Zatrudniony w Square Enix Tetsuya Nomura poinformował, że gra Final Fantasy VII Remake została ozłocona. Tym samym możemy być pewni, że ustalony na kwiecień termin premiery zostanie dotrzymany.

Final Fantasy VII Remake - demo dostępne w PS Store

Mat1K, 2 marca 2020, 12:57

Square Enix wypuściło wersję demonstracyjną gry Final Fantasy VII Remake. Każdy zainteresowany może przetestować wyczekiwane jRPG od japońskiej firmy przed zakupem pełnej wersji.

Final Fantasy VII Remake może ważyć nawet 100 GB

AlexB, 18 lutego 2020, 10:40

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie tylnej części okładki pudełka gry Final Fantasy VII Remake na PlayStation 4. Zgodnie z informacjami na niej zawartymi, tytuł będzie wymagał aż 100 GB wolnego miejsca na dysku.

Final Fantasy VII Remake – zobacz odświeżone intro

Frozen, 15 lutego 2020, 11:29

Firma Square Enix opublikowała w sieci trwającą nieco ponad pięć minut animację początkową z nadchodzącego remake'u siódmej odsłony serii Final Fantasy. Gra ukaże się na PS4 w kwietniu tego roku.

Final Fantasy VII Remake będzie tytułem ekskluzywnym dla PS4 dłużej niż zakładano

Entelarmer, 6 lutego 2020, 10:17

Final Fantasy VII Remake pozostanie exclusive'em na PlayStation 4 dłużej, niż zakładano. Jak podano na zaktualizowanej okładce gry, produkcja będzie dostępna wyłącznie na PlayStation 4 przez cały rok po premierze.

Nowy trailer Final Fantasy VII Remake z muzyką Nobuo Uematsu

Serek, 1 lutego 2020, 09:23

W sieci pojawił się nowy zwiastun Final Fantasy VII Remake, który prezentuje w akcji kilka ikonicznych postaci. Co więcej, w trailerze usłyszymy utwór Nobuo Uematsu - uwielbianego przez fanów kompozytora muzyki do starszych odsłon serii.

Final Fantasy VII Remake - premiera dopiero w kwietniu

Aquma, 14 stycznia 2020, 15:46

Firma Square Enix poinformowała, że nowa wersja kultowej gry jRPG z lat 90. - Final Fantasy VII Remake - ukaże się z przeszło miesięcznym opóźnieniem. W wyczekiwaną produkcję zagramy 10 kwietnia 2020 roku.

Final Fantasy VII Remake – wersja PC prawie pewna

Adrian Werner, 3 stycznia 2020, 11:35

Dzięki wyciekowi dema Final Fantasy VII Remake fani mogli oddać się grzebaniu w plikach gry, a w nich znaleźli elementy sugerujące, że w planach jest wersja pecetowa.

Final Fantasy VII Remake - wyciekł obszerny gameplay

Adrian Werner, 2 stycznia 2020, 10:58

Do sieci wyciekł półgodzinny gameplay z Final Fantasy VII Remake. Materiał pokazuje walkę, eksplorację i scenki przerywnikowe z nowej wersji kultowego jRPG-a.

Final Fantasy VII Remake z nowym zwiastunem z TGA 2019

Entelarmer, 13 grudnia 2019, 03:09

Gala The Game Awards 2019 przyniosła ze sobą nowy zwiastun gry Final Fantasy VII Remake. Materiał skupia się na prezentacji bohaterów, ale uwzględnia też skromny fragment rozgrywki oraz remix kultowego utworu z oryginału.

Final Fantasy VII Remake najpewniej trafi na PC w 2021 roku

Adrian Werner, 10 grudnia 2019, 12:56

Informacja o czasowej wyłączności umieszczona na okładce gry Final Fantasy VII Remake na PlayStation 4 wywołała spekulacje, że produkcja trafi na PC w 2021 roku.

Final Fantasy VII Remake - potwierdzono prace nad drugim epizodem

Serek, 26 listopada 2019, 09:23

Twórcy ze Square Enix potwierdzili prace nad drugim epizodem Final Fantasy VII Remake. W długim blogu opowiedzieli także o swoich przemyśleniach na temat pierwszego rozdziału odświeżonego tytułu.

Nowy gameplay z Final Fantasy VII Remake pokazuje walkę z bossem

Vergil, 24 września 2019, 19:41

Firma Square Enix opublikowała nowy gameplay z gry Final Fantasy VII Remake, na którym możemy zobaczyć starcie z potężnym Abzu. Poza tym wydawca podzielił się garścią informacji na temat systemu walki oraz udostępnił paczkę nowych screenów prezentujących m.in. głównych bohaterów.

Final Fantasy VII Remake z opcjonalnym turowym systemem walki

Adrian Werner, 15 września 2019, 09:41

Do sieci trafił zapis prezentacji gry Final Fantasy VII Remake z targów TGS. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że produkcja zaoferuje opcjonalny turowy system walki, wiernie odtwarzający mechanizmy tego z pierwowzoru na pierwsze PlayStation.

Final Fantasy VII Remake na obszernym gameplayu z E3

Serek, 12 września 2019, 09:12

W sieci pojawił się materiał prezentujący zapis rozgrywki z wersji demonstracyjnej gry Final Fantasy VII, którą dziennikarze mogli ograć podczas E3 oraz gamescomu. Gameplay zawiera eksplorację oraz walkę z bossem.

Trailer Final Fantasy VII Remake z TGS - prawie 3 minuty rozgrywki i cut-scenek

Entelarmer, 11 września 2019, 17:46

Firma Square Enix opublikowała zwiastun Final Fantasy VII Remake przygotowany na targi Tokyo Game Show 2019. Materiał prezentuje sporo cut-scenek oraz nieco rozgrywki z nadchodzącej gry.

Final Fantasy 7 Remake trafi równocześnie na PS4 i Xboxa One? [aktualizacja]

Serek, 11 lipca 2019, 11:12

Niemiecki oddział Xboksa przez pomyłkę udostępnił zwiastun Final Fantasy VII Remake wraz z datą premiery gry na konsoli Microsoftu. Co ciekawe, data była identyczna, co w przypadku wersji na PlayStation 4.

Final Fantasy VII zwycięzcą Game Critics Awards Best of E3 2019

Vergil, 27 czerwca 2019, 22:00

Poznaliśmy zwycięzców Game Critics Awards: Best of E3 2019. Najwięcej, bo aż trzy nagrody, zdobyła gra Final Fantasy VII Remake, z kolei Cyberpunk 2077 otrzymał specjalne wyróżnienie za grafikę.

Tifa z lat 90. zbyt wyzywająca dla remake'u Final Fantasy 7

Jakub Mirowski, 20 czerwca 2019, 17:00

Reżyser powstającego remake'u gry Final Fantasy VII ujawnił, że za sprawą działu etyki Square Enix niektóre elementy produkcji musiały zostać zmienione w stosunku do oryginału, by nie zostały odebrane źle przez współczesną publiczność.

Final Fantasy 7 Remake z bogatą i drogą edycją kolekcjonerską

Vergil, 11 czerwca 2019, 04:50

Final Fantasy VII Remake otrzymało bogatą edycję kolekcjonerską o nazwie 1st Class Edition. Wrażenie robi zarówno zawartość tego wydania, jak i jego cena. Dostępna jest również znacznie tańsza Edycja Deluxe.

Walka z bossem w Final Fantasy 7 Remake – pierwszy długi gameplay

Vergil, 11 czerwca 2019, 03:26

Firma Square Enix rozpoczęła swoją konferencję poprzedzającą targi E3 od pokazu gry Final Fantasy VII Remake, która zadebiutuje 3 marca. Możemy zobaczyć fragment intra do tej produkcji, a także długi gameplay. Poza tym dowiedzieliśmy się, że tytuł zostanie wydany na dwóch płytach Blu-Ray.

Data premiery, cena i nowy trailer Final Fantasy 7 Remake

Vergil, 10 czerwca 2019, 10:05

Światło dzienne ujrzał nowy zwiastun gry Final Fantasy VII Remake, który zdradza jej datę premiery. Poza tym na dzieło firmy Square Enix można już składać pre-order, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, ile przyjdzie nam za nie zapłacić.

Marvel’s Avengers ukaże się najpewniej dopiero w 2020 roku

Adrian Werner, 5 czerwca 2019, 11:24

Na największe produkcje firmy Square Enix, w tym Marvel’s Avengers i Final Fantasy VII Remake, poczekamy najpewniej do przyszłego roku. Wydawca chce bowiem uniknąć walki o klienta z superprodukcjami konkurencji.

Final Fantasy VII Remake - jak zmieniła się gra od 2015 roku

Adrian Werner, 12 maja 2019, 11:19

W sieci pojawił się ciekawy materiał wideo oferujący porównanie między najnowszym zwiastunem Final Fantasy VII Remake a wersją pokazaną w 2015 roku. Różnice są spore.

Nowy gameplay trailer Final Fantasy VII Remake. Niedługo więcej informacji

Aquma, 10 maja 2019, 08:29

W czasie wczorajszej prezentacji PlayStation State of Play wydawca Square Enix przedstawił nowy trailer odświeżonej wersji kultowej gry jRPG Final Fantasy VII. Materiał skupia się na walce, ale pokazuje też kilka innych rzeczy, wieńczy go natomiast obietnica szerszego zaprezentowania tytułu w czerwcu - niechybnie na E3 2019.

Twórcy Final Fantasy VII Remake uspokajają, że produkcja nadal trwa

Adrian Werner, 15 czerwca 2018, 12:44

Projektant Tetsuya Nomura z firmy Square Enix spróbował uspokoić fanów, zapewniając, że pomimo nieobecności Final Fantasy VII Remake na targach E3, gra dalej znajduje się w produkcji.

PUBG z systemem emotek, Dota 2 z subskrypcją Dota Plus i inne wieści

Movis, 13 marca 2018, 14:36

Dziś piszemy o wprowadzeniu do strzelanki Playerunknown's Battlegrounds aktualizacji z systemem emotek i innymi usprawnieniami, pomyśle stałej subskrypcji do MOB-y Dota 2, zapowiedzi rozszerzenia Tanks do symulatora ARMA III, ofertach pracy, które związane są z postępami w tworzeniu Final Fantasy VII Remake i nowiutkim oprogramowaniu dla konsoli Nintendo Switch. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Final Fantasy VII Remake zmieniło dewelopera

Góral, 30 maja 2017, 10:32

Tworzona od kilku lat gra Final Fantasy VII Remake zmieniła dewelopera. Do tej pory zajmowało się nią głównie studio CyberConnect2, ale firma Square Enix postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

Final Fantasy XV i Final Fantasy VII Remake na PC w 2018 roku?

Góral, 9 grudnia 2016, 12:08

Według źródła serwisu VGLeaks gry Final Fantasy VII Remake i Final Fantasy XV ukażą się na komputerach osobistych w 2018 roku. Wcześniej PC-towcy otrzymają Final Fantasy I, Final Fantasy II, Final Fantasy XII: The Zodiac Age, Final Fantasy Tactics: The War of the Lions oraz Chrono Trigger.

Final Fantasy VII z dubbingiem i bardziej otwartym światem - wywiad z twórcami

Entelarmer, 22 grudnia 2015, 11:45

Magazyn Dengeki PlayStation przeprowadził wywiad z Tetsuyą Nomurą oraz Yoshinorim Kitase. Ponownie rozmawiano o zapowiedzianym Final Fantasy VII Remake. Przedstawiciele firmy Square Enix ujawnili m.in. plany dotyczące otwartości świata oraz pełnego zdubbingowaia tej produkcji.

Remake Final Fantasy VII zaoferuje kampanię rozszerzoną o nowe elementy

Adrian Werner, 11 grudnia 2015, 11:55

Producent remake’u Final Fantasy VII zdradził, że kampania gry zostanie rozszerzona względem pierwowzoru z lat 90. ubiegłego wieku.

Final Fantasy VII Remake - rozbicie na epizody wymuszone przez rozmiar gry

Entelarmer, 8 grudnia 2015, 12:00

Serwis Gematsu opublikował tłumaczenie wywiadu z Yoshinori Kitase oraz Tetsuyą Nomurą z firmy Square Enix na temat Final Fantasy VII Remake. Według nich podział gry na kilka części podyktowany jest ogromem tej produkcji - przy wydaniu jej jako całości twórcy byliby zmuszeni do wycięcia lub skrócenia niektórych elementów.