Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 marca 2015, 13:36

autor: Góral

Zobacz prezentację technologii rzeczywistości rozszerzonej firm Magic Leap i Google

Finansowana w większości przez koncern Google technologia rzeczywistości rozszerzonej firmy Magic Leap doczekała się krótkiej prezentacji. Twórcy pokazali efektowną zabawę w strzelankę rozgrywaną we własnym biurze. Niestety nie podzielili się konkretami na temat szykowanych rozwiązań.

Technologia firmy Magic Leap w skrócie:
  • Nowe rozwiązania związane z rzeczywistością rozszerzoną
  • Deweloper w zeszłym roku otrzymał dofinansowanie od koncernu Google, który wyłożył na projekt około 500 mln dolarów

Firma Magic Leap zaprezentowała demo opracowywanej technologii rzeczywistości rozszerzonej. Na powyższym materiale ukazano prostą grę, której akcja rozgrywa się w siedzibie dewelopera. Na efektownym nagraniu można także zobaczyć bardziej przyziemne możliwości opracowywanych rozwiązań, w tym obsługę konta pocztowego Gmail. Wideo jest małym wynagrodzeniem dla fanów, którzy wyczekiwali wystąpienia przedstawicieli firmy na konferencji Ted w Vancouver, na którą ostatecznie deweloperzy nie zdołali się przygotować. Tak czy siak, dzięki dzisiejszej demonstracji wiemy już mniej więcej czego się spodziewać po wynalazku Magic Leap.

Warto także wspomnieć, że nie jest to pierwszy lepszy projekt związany z rzeczywistością rozszerzoną, gdyż firma w 2014 roku została dofinansowana przez koncern Google astronomiczną kwotą około 500 mln dolarów. Wydaje się więc, że będzie to godny konkurent dla szykowanego przez Microsoft HoloLens. Niestety obecnie nie dysponujemy zbyt wieloma informacjami na temat technologii Magic Leap i na dalsze szczegóły musimy jeszcze poczekać.

W ostatnich latach obserwujemy znaczny rozwój technologii rzeczywistości rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości. W pierwszym przypadku mamy dwóch liczących się graczy – Microsoft i Magic Leap. W drugim „boom” zapoczątkowały gogle Oculus Rift, które cały czas znajdują się w produkcji, ale już teraz muszą konkurować m.in. z HTC RE Vive od HTC i Valve oraz Project Morpheus od Sony. Najbliższe lata zapowiadają się więc niezwykle ciekawie dla fanów tego typu gadżetów.