Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 stycznia 2020, 12:43

autor: Bebop

Zdaniem twórcy serii God of War PS5 zobaczymy już wkrótce

David Jaffe - deweloper, który pracował nad seriami God of War i Twisted Metal - wydaje się pewny, że PS5 zostanie zaprezentowane w ciągu najbliższych 4 tygodni. Współgra to z licznymi plotkami pochodzącymi z niepewnych źródeł.

Czy konsola PS5 zostanie zaprezentowana w lutym? - Zdaniem twórcy serii God of War PS5 zobaczymy już wkrótce - wiadomość - 2020-01-17
Czy konsola PS5 zostanie zaprezentowana w lutym?

Spekulacje na temat PlayStation 5 nie mają końca. Sony nie kwapi się do ujawniania szczegółów dotyczących debiutu swojej nowej konsoli, w dodatku japoński gigant unika branżowych wydarzeń pokroju targów E3. W sieci coraz częściej pojawiają się informacje świadczące o tym, że sprzęt zaprezentowany zostanie w lutym. W większości pochodziły one od anonimowych źródeł. Tym razem potwierdził je jednak amerykański deweloper David Jaffe.

Współtwórca takich serii jak Twisted Metal i God of War wdał się w dyskusję na Twitterze. Producent stwierdził, że Sony podjęło dobrą decyzję rezygnując z uczestniczenia w E3. Jego kolejne wypowiedzi są zdecydowanie ciekawsze. Zdaniem Davida Jaffe’a PS5 zostanie pokazanie w ciągu mniej niż czterech tygodni, czyli zgodnie z plotkami - w lutym.

W tym momencie to najgorzej skrywana tajemnica w świecie gier. Zaprezentują ją (konsolę - przyp. autora) w lutym, tak jak zrobili to z PS4 - dodał deweloper.

Pozostaje jeszcze pytanie, na ile wiarygodnym źródłem jest David Jaffe? Deweloper nie jest obecnie związany z Sony. Ostatnim projektem, nad którym pracował dla japońskiej firmy, była gra Drawn to Death wydana w 2017 roku. Możemy domniemywać, że nadal ma pewne kontakty i stąd bierze się jego pewność siebie w kwestii PS5.

Rewelacje Jaffe’a zdają się potwierdzać wieść, zgodnie z którą sprzęt pokazany zostanie podczas PlayStation Meeting. Według różnych źródeł impreza może odbyć się 5 (wg 4chan) lub 12 lutego. Niewykluczone też, że Sony zdecyduje się uświetnić PlayStation Experience właśnie prezentacją wyczekiwanej konsoli. Wydarzenie to potrwa do 16 lutego.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation
  2. Oficjalna strona firmy Sony