Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 stycznia 2022, 12:40

YouTube zainteresowany NFT - tak sugeruje oficjalna wiadomość

Susan Wojcicki w oficjalnej informacji serwisu YouTube wymienia NFT jako obiekt zainteresowania. Być może chodzi o udostępnienie twórcom kolejnej możliwości zarobku.

W SKRÓCIE:
  • serwis YouTube prawdopodobnie rozważa wprowadzenie NFT;

Niewykluczone, że serwis YouTube wprowadzi obsługę NFT – prawdopodobnie po to, aby wspierać twórców w monetyzacji ich działalności. Choć nie wiadomo, jaką przyjmie to formę ani kiedy możemy spodziewać się takiej usługi, zainteresowanie tą formą zarobku znalazło się w oficjalnej wiadomości od Susan Wojcicki, dyrektor generalnej serwisu:

Zawsze koncentrujemy się na rozszerzaniu ekosystemu YouTube, aby pomóc twórcom wykorzystać nowe technologie, w tym NFT, jednocześnie nadal wzmacniając i ulepszając doświadczenia twórców i fanów.

Tokeny NFT mają związek z otwartymi kryptowalutami i często oparte są na ich blokchainach. Budzą coraz większe zainteresowanie także wśród twórców gier, co nie dziwi, biorąc pod uwagę, jak nieoczekiwanie duży dochód potrafią przynieść ich twórcom, jak to było chociażby w przypadku indonezyjskiego studenta. Susan Wojcicki podkreśla zainteresowanie zdecentralizowanymi systemami płatności w ciągu ostatniego roku:

Miniony rok w świecie kryptowalut, niezbywalnych tokenów (NFT), a nawet zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO) uwypuklił niewyobrażalną wcześniej możliwość zwiększenia więzi między twórcami a fanami.

W dalszej części Wojcicki wymienia zmiany, jakie nastąpiły w YouTube w ostatnim czasie, i mówi o planach. Dyrektor serwisu odnosi się także do dość kontrowersyjnego usunięcia negatywnych reakcji na filmy:

Zauważyliśmy również, że liczba „łapek w dół” szkodziła naszemu ekosystemowi poprzez masowe, negatywne głosowania – ludzie aktywnie pracowali nad zwiększeniem liczby nielubianych filmów. Ataki te często były wymierzone w mniejszych twórców i tych, którzy dopiero zaczynają. Chcemy, aby każdy autor czuł, że może wyrazić siebie bez narażenia na prześladowanie.

Czym jest NFT i dlaczego to jest coraz ważniejsze:

YouTube zainteresowany NFT - tak sugeruje oficjalna wiadomość - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.