Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 sierpnia 2017, 09:19

Xbox One X najszybciej sprzedającą się w pre-orderach konsolą Microsoftu

Firma Microsoft pochwaliła się, że tempo sprzedaży Xboksa One X w pre-orderach jest większe niż którejkolwiek z wcześniejszych konsol tej korporacji.

Konsola trafi na rynek w listopadzie. - Xbox One X najszybciej sprzedającą się w pre-orderach konsolą Microsoftu  - wiadomość - 2017-08-28
Konsola trafi na rynek w listopadzie.

Firma Microsoft ma powody do zadowolenia. Na swojej oficjalnej stronie właśnie pochwaliła się, że pre-ordery Xboksa One X są składane szybciej niż w przypadku którejkolwiek z wcześniejszych konsol należących do rodziny Xbox. Rekord ten obejmuje pięć pierwszych dni od momentu rozpoczęcia przedsprzedaży. Niestety, nie podano konkretnej liczby.

Przypomnijmy, że przyjmowanie pre-orderów rozpoczęto zeszłej niedzieli, zaraz po zakończeniu konferencji firmy Microsoft poprzedzającej targi gamescom. Warto dodać, że konsola została już prawie całkowicie wyprzedana w amerykańskich sklepach. Oczywiście, bez konkretnych danych trudno stwierdzić, czy naprawdę jest aż tak popularna, czy też producent na początek udostępnił sklepom zbyt skromną liczbę egzemplarzy.

Xbox One X trafi na rynek 7 listopada tego roku. W naszym kraju konsola kosztować ma 2099 złotych. W pudełku z konsolą znajdziemy podstawkę do ustawienia urządzenia w pozycji pionowej, kod pozwalający na przetestowanie usługi Xbox Live Gold (przez czternaście dni) oraz kod na sprawdzenie Xbox Game Pass (przez trzydzieści dni).

Microsoft zachwala Xboxa One X jako najpotężniejszą konsolę na rynku. Podczas niedawnej konferencji firma udostępniła listę ponad stu tytułów, które wykorzystają dodatkową moc oferowaną przez tę platformę. Wśród nich znajdziemy zarówno wysokobudżetowe produkcje pokroju Forza Motorsports 7, Crackdown 3, Assassin’s Creed Origins, czy Middle-earth: Shadow of War, jak i wiele projektów niezależnych deweloperów, takich jak Everspace, Hand of Fate 2 czy Battlerite.

  1. Xbox – oficjalna strona internetowa