Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 lutego 2017, 20:22

autor: Vergil

Valve zaprezentuje w tym tygodniu nowy headset VR

Valve przechodzi do kolejnego etapu swojej VR-owej ofensywy. Firma zapowiedziała, że wespół z południowokoreańskim LG jeszcze w tym tygodniu zaprezentuje światu nowe gogle wirtualnej rzeczywistości.

Nieco ponad dwa tygodnie temu donosiliśmy Wam, że Valve pracuje obecnie nad trzema grami VR. Jak się okazuje, na tym ofensywa firmy Gabe'a Newella na raczkującym jeszcze poletku się nie skończy. Jeszcze w tym tygodniu Valve zaprezentuje bowiem nowy headset VR, opracowany we współpracy z południowokoreańskim LG.

Valve rządzi i dzieli na pecetowym rynku. Oczekiwania względem headsetu VR sygnowanego logo firmy są zatem spore. - Valve zaprezentuje w tym tygodniu nowy headset VR - wiadomość - 2017-02-27
Valve rządzi i dzieli na pecetowym rynku. Oczekiwania względem headsetu VR sygnowanego logo firmy są zatem spore.

Niestety na ten moment nie wiemy, jak miałby wyglądać ów enigmatyczny sprzęt. W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez Valve można wyczytać, że urządzenie zaoferuje „doświadczenia VR nowej generacji”. Oprócz logotypu LG, pojawi się na nim charakterystyczny symbol firmy Gabe’a Newella – śmiało można oczekiwać, że sprzęt będzie zintegrowany z platformą Steam, a także ze SteamVR Desktop Theater Mode zapowiedzianym niemal rok temu. Aplikacja umożliwia zabawę z tytułami niestworzonymi z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości na współpracujących z nią urządzeniach (takich jak choćby HTC Vive), zapraszając graczy do wirtualnych pokoi z wielkim ekranem.

Prototyp urządzenia ma zostać zaprezentowany szerszej publiczności podczas tegorocznego Game Developers Conference odbywającego się w San Francisco w dniach 27 lutego – 3 marca bieżącego roku. Nie mamy co liczyć na ujawnienie daty premiery i cen – takowe mają bowiem ujrzeć światło dzienne „w późniejszym terminie”. Firmy mierzą wysoko, zatem entuzjastom nowej gałęzi wirtualnej rozrywki nie pozostaje nic innego, jak czekać na oficjalne informacje.

HTC Vive nie jest jedynym headsetem, na którego Gabe Newell spojrzał przychylnym okiem. - Valve zaprezentuje w tym tygodniu nowy headset VR - wiadomość - 2017-02-27
HTC Vive nie jest jedynym headsetem, na którego Gabe Newell spojrzał przychylnym okiem.

Warto nadmienić, że Valve nie jest pierwszą firmą, która współpracuje z innymi korporacjami nad goglami wirtualnej rzeczywistości. Dość powiedzieć, że jakiś czas temu Microsoft ujawnił sygnowane swoim logotypem urządzenia, które powstają w fabrykach Della i Asusa.