Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 czerwca 2016, 13:43

autor: Góral

Valve sprzedało 500 tysięcy egzemplarzy Steam Controller

Firma Valve pochwaliła się, że od momentu premiery w listopadzie 2015 roku sprzedano już ponad pół miliona egzemplarzy kontrolera Steam.

Steam Controller okazał się komercyjnym sukcesem. - Valve sprzedało 500 tysięcy egzemplarzy Steam Controller - wiadomość - 2016-06-02
Steam Controller okazał się komercyjnym sukcesem.

Steam Controller, czyli pad stworzony przez firmę Valve, zadebiutował na rynku w listopadzie 2015 roku. Jeżeli ciekawiło Was, jak sprzęt został przyjęty przez graczy, to dziś poznaliśmy odpowiedź na to pytanie. Amerykański gigant pochwalił się bowiem, że sprzedano już ponad pół miliona egzemplarzy. Dodatkowo poinformowano o ostatnich usprawnieniach kontrolera.

Przede wszystkim coraz więcej deweloperów gier przekonuje się do niego, co owocuje pełnym wsparciem już w dniu premiery danej produkcji. W ostatnich miesiącach spotkało to m.in. Dark Souls III, XCOM 2 czy też Dooma. Pada można także skonfigurować w ten sposób, by obsługiwać nim programy spoza Steama czy też tworzyć szablony ulubionych ustawień i używać ich we wszystkich grach. Można również programować tak zwane Action Sets, czyli sterowanie przystosowane do konkretnych czynności (np. chodzenie, latanie) i przełączać się między nimi w czasie rzeczywistym, wciskając jeden przycisk. Poza tym sprzęt oferuje pełne wsparcie w VR Game Theater i nie tylko. Wkrótce doczekamy się następnych nowinek, w tym Activators, czyli kolejnej funkcji konfiguracyjnej, pozwalającej na przypisywanie rozmaitych czynności pod różne przyciski / komendy. Np. w Doomie będzie można wywołać menu z broniami wciskając przycisk, ale jeżeli wdusimy go dwa razy to postać od razu wyciągnie BFG.

Krótko pisząc, sprzęt ma się dobrze, a Valve słucha użytkowników i wciela w życie kolejne prośby graczy. Jeżeli chcecie dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy kontrolera Steam, to możecie go nabyć za 54,99 euro (około 242 zł) w tym miejscu.