Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 marca 2020, 12:38

autor: Froozyy

Valve Index VR wraca dziś do sprzedaży, ale może szybko zniknąć

Gogle wirtualnej rzeczywistości Valve Index wrócą do sprzedaży dzisiaj o godzinie 18:00 czasu polskiego. Nie wiadomo jednak, ile dokładnie będzie dostępnych egzemplarzy, więc chętni nie powinni odkładać decyzji o zakupie na później.

Gogle Valve Index wrócą „na półki” dzisiaj o godzinie 18:00. - Valve Index VR wraca dziś do sprzedaży, ale może szybko zniknąć - wiadomość - 2020-03-09
Gogle Valve Index wrócą „na półki” dzisiaj o godzinie 18:00.

Jakiś czas po zapowiedzi nowej odsłony Half-Life’a o podtytule Alyx dowiedzieliśmy się, że gogle wirtualnej rzeczywistości Valve Index, na które m.in. przeznaczona jest wcześniej wspomniana gra, wyprzedały się praktycznie na całym świecie. Jednakże kilka dni temu firma za pośrednictwem swojego oficjalnego Twittera poinformowała, że sprzęt wróci do sprzedaży 9 marca, tj. dzisiaj, o godzinie 18:00 czasu polskiego. Nie wiadomo jednak, ile dokładnie egzemplarzy trafi ponownie do sklepów, więc chętni powinni decydować się na zakup bardzo szybko. Zestaw obejmujący stacje bazowe, kontrolery oraz gogle został wyceniony na 4 669 złotych. Ten oraz pozostałe, nieuwzględniające np. stacji bazowych czy kontrolerów, znajdziecie pod tym adresem.

Natomiast ci, którzy posiadają już Valve Index, mogą za darmo odwiedzić dwie lokacje ze świata gry Half-Life: Alyxjedną z alejek przy City 17 oraz laboratorium Russella. Warto również przypomnieć, że przy zakupie zestawów VR od Valve otrzymujemy za darmo wspomnianą produkcję. Ta zadebiutuje już za dwa tygodnie, tj. 23 marca. Jej zapowiedź napędziła sprzedaż sprzętu Valve, co nie powinno nikogo dziwić. Fani musieli czekać na nową odsłonę ukochanej serii blisko trzynaście lat i mimo że nadal nie wiedzą czy otrzymają legendarnego już Half-Life’a 3, to deweloperzy Valve zaznaczają, że nie zamierzają poprzestać na nadciągającej grze VR. Alyx ukaże się na komputerach osobistych ze wsparciem dla zestawów Valve Index, HTC Vive oraz Oculus Rift.