Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 października 2021, 10:56

autor: mokosh

Twitch będzie testować nowe funkcje - jedną z nich cofanie transmisji

Wkrótce Twitch rozpoczynie testy trzech nowych funkcji, w tym cofania streamów. Nowe rozwiązania pojawią się w listopadzie, będą dostępne dla części widzów przez miesiąc, a następnie znikną.

Do tej pory relacje na żywo w serwisie Twitch nie dawały oglądającym możliwości łatwego cofania transmisji, żeby jeszcze raz zobaczyć ważny moment. Teraz ma się to jednak zmienić. Platforma zamierza wprowadzić trzy nowe funkcje: Rewind the Stream, Remind Me, oraz Watch Trailer. Ich testy potrwają przez cały listopad, a dostęp do funkcji zyska część widzów z Twitcha.

Jak podaje portal The Verge, dla którego wypowiedział się przedstawiciel Twitcha, stream będzie można cofnąć o dwie minuty i obejrzeć w różnym tempie. Oglądając powtórkę nic nie stracimy, ponieważ aktualna transmisja będzie widoczna w trybie obrazu w obrazie nad panelem chatu.

Twitch będzie testować nowe funkcje - jedną z nich cofanie transmisji - ilustracja #1
Wpis na Twitterze informujący o listopadowych testach, źródło: https://twitter.com/TwitchSupport

Warto wspomnieć o tym, że opcja cofania będzie dostępna tylko na tych streamach, na których zostanie aktywowana przez twórcę. W przeciwnym razie nie będzie można użyć nowego przycisku.

Poza tym testy obejmą funkcje Remind Me, która – jak sama nazwa wskazuje – ma powiadomić nas o nadchodzącym streamie, oraz Watch Trailer, która umożliwi obejrzenie zwiastuna kanału danego streamera.

W testach wspomnianych funkcji weźmie udział jedna czwarta widowni na Twitchu, a gdy próby dobiegną końca, przyciski znikną. Miejmy jednak nadzieję, że powrócą jak najszybciej, ponieważ cofanie streamów na Twitchu to coś, czego brakowało wielu widzom.

 

Twitch będzie testować nowe funkcje - jedną z nich cofanie transmisji - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.