Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 października 2021, 15:28

autor: hexx0

Izak, Ewron, Gucio, Pago - zarobki polskich streamerów z Twitcha również w sieci

Wyciek danych z Twitcha ujawnił rzekome zarobki streamujących na nim osób, w tym tych z Polski, m.in. Ewrona, Gucia, Pago, Xayoo czy Izaka. Kwoty sięgają setek tysięcy dolarów.

Wśród ponad 125 GB danych platformy Twitch, które anonimowy haker udostępnił w sieci, znalazły się zarobki streamerów. W poprzedniej wiadomości przybliżyliśmy pierwszą setkę kwot na świecie, ale na listę nie załapał się żaden polski internauta. Jednakże rodzimy influencer Dominik Stokłosa wyłuskał z wycieku, ile prawdopodobnie zarobili parający się streamingiem rodacy – tacy jak Ewron, Gucio, Pago, Xayoo czy Izak – na przestrzeni lat 2019–2021. Dane przedstawia poniższy tweet.

Jak zaznaczył Dominik Stokłosa, są to przychody pochodzące jedynie z Twitch.tv – ich źródłem są więc subskrypcje, reklamy i bitsy („wirtualny zasób, który twoi widzowie mogą wykorzystać, aby cheerować na czacie – okazywać ci swoje wsparcie, świętować ważne chwile i uczynić swój głos bardziej słyszalnym”). Do podanych kwot należałoby zatem doliczyć jeszcze wypłaty od sponsorów, a także pieniądze z „donejtów” oraz reflinków. Pełną listę streamujących na Twitchu osób, wraz z ich rzekomymi zarobkami, znajdziecie tutaj.