Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 sierpnia 2015, 10:10

autor: Góral

Tablety Nvidia SHIELD palą się w dłoniach. Firma wymienia wadliwe egzemplarze

W sierpniu 2014 roku na rynku zadebiutował tablet Nvidia SHIELD. Ostatnio okazało się jednak, że niektóre modele wyprodukowane pomiędzy lipcem 2014, a lipcem 2015 roku potrafią nawet zapalić się w dłoniach, więc rozpoczęto proces ich wymiany.

Tablety Nvidia SHIELD palą się w dłoniach. Firma wymienia wadliwe egzemplarze - ilustracja #1
Wadliwe tablety SHIELD:
  • Egzemplarze wyprodukowane pomiędzy lipcem 2014, a 2015 roku z modelem baterii Y01 mogą się nadmiernie nagrzewać, a nawet zapalić podczas użytkowania
  • Nvidia prosi o zwrot feralnych egzemplarzy, które zostaną wymienione na nowe

W lipcu 2014 roku firma Nvidia zapowiedziała tablet SHIELD, który pojawił się w sprzedaży w Europie w połowie sierpnia tego samego roku. Niby to wszystko już dawno za nami, ale okazało się, że popularny producent kart grafiki rozpoczął akcję przyjmowania zwrotów rzeczonych urządzeń, gdyż okazało się, że modele z baterią typu Y01 mogą się nam nawet zapalić w dłoniach. W związku z tym wszystkie egzemplarze wyprodukowane pomiędzy lipcem 2014, a lipcem 2015 roku i ze wspomnianym modelem baterii (sprawdzicie ją wchodząc w ustawienia, następnie w zakładkę z informacjami o urządzeniu i menu „Status”) powinny zostać zwrócone do firmy. Specjalny formularz wypełnicie w tym miejscu, a po wykonaniu tych czynności urządzenie zostanie wymienione na nowe.

Tablet SHIELD to sprzęt wyposażony w 8-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, układ Tegra K1 z 192 rdzeniami CUDA, procesor QuadCore 2.2 GHz A15 oraz 2 GB pamięci RAM. Urządzenie umożliwia nie tylko pracę i granie na własnym ekranie, ale także pozwala na przesyłanie obrazu na telewizor przez kabel HDMI, streamowanie rozgrywki z komputerów PC wyposażonych w karty grafiki z serii GTX 6xx i nowsze, współpracuje z kontrolerem SHIELD i może się pochwalić specjalnymi wersjami znanych tytułów, np. Trine 2: Complete Story.

Tablety Nvidia SHIELD palą się w dłoniach. Firma wymienia wadliwe egzemplarze - ilustracja #3

Oprócz tabletu SHIELD na rynku znajduje się także specjalny kontroler, przywołujący na myśl ten z Xboksa 360, oraz konsola SHIELD TV, która ma dwa razy większą moc od past-gena Microsoftu, kilka razy więcej pamięci RAM, pozwala na odpalanie androidowych produkcji oraz tytułów znanych chociażby z PC-tów, np. Borderlands: The Pre-Sequel!.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.