Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 lutego 2018, 19:25

autor: Góral

Sterowniki GeForce WHQL 391.01 - optymalizacje dla Final Fantasy XV i PUBG

W najnowszych sterownikach firmy Nvidia pojawiły się optymalizacje dla gier Final Fantasy XV: Windows Edition, Playerunknown's Battlegrounds, Warhammer: Vermintide 2 oraz World of Tanks 1.0.

Nvidia wypuściła nową paczkę sterowników GeForce Game Ready WHQL o numerze 391.01. Pojawiły się w nich optymalizacje dla kilku ważnych produkcji. Final Fantasy XV: Windows Edition, Playerunknown's Battlegrounds, Warhammer: Vermintide 2 oraz World of Tanks 1.0. Do tego dodano lub zaktualizowano profile SLI dla Agents of Mayhem i PixArk. Oprogramowanie współpracuje z większością układów firmy Nvidia wypuszczonych w ostatnich latach – począwszy od serii 400, a skończywszy na najnowszej 10 i Titanach.

Final Fantasy XV: Windows Edition w pełni rozwinie skrzydła na komputerze wyposażonym w jeden z nowszych GPU Nvidii. - Sterowniki GeForce WHQL 391.01 - optymalizacje dla Final Fantasy XV i PUBG - wiadomość - 2018-02-27
Final Fantasy XV: Windows Edition w pełni rozwinie skrzydła na komputerze wyposażonym w jeden z nowszych GPU Nvidii.

Oprócz tego opublikowano krótki artykuł, w którym poinformowano o technikach Nvidii użytych w Final Fantasy XV: Windows Edition i współpracy ze Square Enix. Inżynierowie firmy udostępnili deweloperom odpowiednie narzędzia i kody źródłowe, a także oprogramowanie do symulacji grafiki i fizyki. Koniec końców gra ma bardzo dobrze działać na układach „Zielonych” i wykorzystywać takie rzeczy jak: NVIDIA Flow, NVIDIA HairWorks, NVIDIA ShadowWorks, NVIDIA Turf Effects, NVIDIA VXAO, Ansel i ShadowPlay Highlights.

Ponadto kilka słów poświęcono Playerunknown's Battlegrounds, które z najnowszymi sterownikami w niektórych przypadkach możecie działać nawet o 7% lepiej. Wyniki testów na komputerze wyposażonym w procesor Intel Core i7-7820X 3.6 GHz, 32 GB DDR4 2666 RAM i Windowsa 10 znajdziecie w poniższej tabelce.

Sterowniki GeForce WHQL 391.01 - optymalizacje dla Final Fantasy XV i PUBG - ilustracja #2