Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 czerwca 2014, 19:11

SteamBoy – przenośna wersja Steam Machine

SteamBoy to kieszonkowa wersja Steam Machine, a więc komputera korzystającego z systemu Steam OS oraz przystosowanego do współpracy z platformą dystrybucji cyfrowej Steam. Nowe urządzenie, przypominające konsolę PS Vita skrzyżowaną z gamepadem zaprezentowanym przez firmę Valve, powinno trafić do sprzedaży w 2015 roku.

Trudno na razie stwierdzić czy urządzenie rzeczywiście trafi do sprzedaży, na razie nie ma nawet działającego prototypu

SteamBoy to projekt małej niezależnej firmy, który pokazano w ostatnim dniu targów E3. Jego celem jest zamiennie komputera Steam Machine w przenośną konsolę do gier. Przypomnijmy, że urządzenia oznaczone logiem Steam Machine są zbudowanymi od podstaw pecetami które współpracują z platformą Steam oraz systemem operacyjnym Steam OS. SteamBoy istnieje na razie jedynie w postaci wizualizacji, którą możemy zobaczyć w oficjalnym filmie promocyjnym i przypomina skrzyżowanie PS Vity z gamepadem firmy Valve, posiadającym charakterystyczne panele dotykowe, zastępujące drążki analogowe.

SteamBoy posiadać ma czterordzeniowy procesor, 4GB pamięci RAM, 5-calowy dotykowy wyświetlacz, a także wbudowaną pamięć flash o pojemności 32 GB. Dostęp do sieci będzie możliwy dzięki modułom wi-fi oraz 3G. Reszta szczegółów, nie jest na razie znana. Możemy się domyślać, że konsolka otrzyma także dodatkowe wejście na karty pamięci. Jeżeli chodzi o układ graficzny, zostanie on najprawdopodobniej zintegrowany z CPU. Według producentów, urządzenie współpracować będzie z większością tytułów wydanych na Steamie. Oczywiście nie zagramy na nim w Battlefield 4 lub inne bardziej wymagające tytuły, ale niezliczone klasyki oraz najlepsze gry indie dostępne w serwisie Valve nie powinny mieć problemów, by uruchomić się na SteamBoy'u. Konsolkę będzie można użyć pewnie także jako urządzenie streamingujące obraz z naszego komputera, co jest jedną z głównych funkcjonalności Steam OS.

SteamBoy trafi do sklepów w 2015 roku. Jego cena nie jest jeszcze znana.

  1. Oficjalna strona SteamBoy