Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 listopada 2016, 08:26

autor: Vergil

Steam z oficjalnym wsparciem dla DualShocka 4

Steam podlega nieustannemu rozwojowi, nad którym czuwa firma Valve. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, korporacja Gabe'a Newella udostępniła użytkownikom nową wersję beta platformy, która wprowadza wsparcie dla kontrolera DualShock 4.

W zeszłym miesiącu donosiliśmy Wam, że Valve jest zadowolone ze sprzedaży swojego kontrolera, zwanego po prostu Steam Controller. Korporacja Gabe’a Newella podzieliła się wtedy swoimi planami na najbliższe miesiące, informując, że platforma Steam zostanie wzbogacona o pakiet nowych funkcji, na czele z natywną obsługą innych padów, w tym czwartego DualShocka. Firma wywiązała się ze swoich obietnic.

Prawie jak na konsoli

DualShock 4 oficjalnie dołącza do grona kontrolerów wspieranych przez Steam. - Steam z oficjalnym wsparciem dla DualShocka 4 - wiadomość - 2016-11-02
DualShock 4 oficjalnie dołącza do grona kontrolerów wspieranych przez Steam.

Najnowsza wersja beta klienta Steam wprowadza bowiem szereg nowości, w tym wspomniane wcześniej, zaawansowane opcje konfiguracyjne dla kontrolera DualShock 4. Po podłączeniu pada do komputera gracze otrzymają dostęp do tych samych ustawień, z jakimi mają do czynienia posiadacze Steam Controllera. Tym samym będą mogli dowolnie skonfigurować obłożenie przycisków, a także zdecydować o funkcjonalności panelu dotykowego, wbudowanych w DualShocka 4 czujników ruchu oraz o przeznaczeniu grzybków analogowych. Kontroler można wykorzystać zarówno w trybie Big Picture, jak i w poszczególnych tytułach – śmiało można założyć, że, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Steam Controllera, w sieci szybko pojawią się gotowe schematy sterowania, zarówno stworzone przez samych graczy, jak i proponowane przez deweloperów.

Warto pamiętać, że na ten moment wyżej wymienione możliwości dostępne są jedynie w wersji beta. Aby z nich korzystać, użytkownik musi zgodzić się na uczestnictwo w testach, zaznaczając odpowiednią opcję w ustawieniach klienta.

Biblioteka Steam jest pełna tytułów stworzonych z myślą o zabawie z padem w dłoniach. - Steam z oficjalnym wsparciem dla DualShocka 4 - wiadomość - 2016-11-02
Biblioteka Steam jest pełna tytułów stworzonych z myślą o zabawie z padem w dłoniach.

Valve ostrożnie stawia kolejne kroki, jednak wsparcie dla stworzonego przez Sony kontrolera wydaje się być strzałem w dziesiątkę – wszak na świecie nie brakuje graczy, którzy uważają go za najlepszego z dotychczas stworzonych padów. Czekamy zatem na informacje dotyczące natywnej obsługi innych urządzeń, bo… ilu użytkowników, tyle opinii na ten temat. A Wy, co sądzicie o wprowadzonych przez Valve nowościach? Zamierzacie zrobić z nich użytek w najbliższym czasie? Dajcie znać w komentarzach.