Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 maja 2018, 08:53

autor: Góral

Steam - Valve dodało obsługę kontrolera Nintendo Switch Pro

W najnowszej aktualizacji wersji beta Steama dodano obsługę kontrolera Nintendo Switch Pro, którego od teraz można używac podczas grania w PC-towe produkcje.

Steam - Valve dodało obsługę kontrolera Nintendo Switch Pro - ilustracja #1

Firma Valve dodała obsługę dla kolejnego konsolowego kontrolera, którego od teraz możemy używać na Steamie. Tym razem padło na Nintendo Switch Pro Controller. By wykorzystać go w grach, musicie najpierw dołączyć do beta-testów klienta Steam. Zrobicie to, wchodząc w ustawienia, a następnie w zakładkę „Konto”. W polu „Udział w testach beta” wybieracie „Steam Beta Update”. Program się Wam zaktualizuje i to by było na tyle, jeśli chodzi o jego konfigurację. Teraz należy wykonać jeszcze kilka czynności związanych z padem.

Ponownie wchodzicie w ustawienia, wybieracie zakładkę „Kontroler”, a następnie „Ogólne ustawienia kontrolera”. Tam zaznaczacie opcję „Switch Pro Configuration Support”, gdzie po podłączeniu urządzenia będziecie mogli go skonfigurować.

Niestety w komentarzach pod wpisem niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy związane z działaniem kontrolera, który z niewiadomych powodów przestaje działać. Miejmy nadzieję, że Valve szybko upora się z tym problemem i sprzęt wkrótce będzie w pełni funkcjonalny. Przypominamy również, że obecnie na Steamie możemy korzystać z rozmaitych padów, w tym tych z konsol Xbox 360 i Xbox One oraz PlayStation 4 czy Steam Controllera.