Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 listopada 2013, 19:26

autor: Ender

Steam In-Home Streaming – pierwsze szczegóły związane z usługą i testami beta

Valve opublikowało pierwsze szczegóły związane ze sposobem działania testowej wersji funkcji streamownia gier z serwisu Steam pomiędzy rożnymi komputerami.

Testy beta powinny odpowiedzieć nam na pytanie czy opracowana przez Valve technologia streamingu znajdzie zastosowanie dla wszystkich rodzajów gier, zarówno strategii jak i szybkich FPS-ów - Steam In-Home Streaming – pierwsze szczegóły związane z usługą i testami beta - wiadomość - 2013-11-21
Testy beta powinny odpowiedzieć nam na pytanie czy opracowana przez Valve technologia streamingu znajdzie zastosowanie dla wszystkich rodzajów gier, zarówno strategii jak i szybkich FPS-ów

Na początku listopada dowiedzieliśmy się, że Vavle rozpoczyna otwarte testy beta usługi streamowania gier pomiędzy różnymi komputerami. Opcja ta w domyśle ma być jedną z podstawowych funkcjonalności licencjonowanych komputerów Steam Machines, które będą w stanie wyświetlać obraz z naszego peceta na ekranie telewizora w pokoju dziennym. Firma opublikowała teraz krótkie FAQ, w którym przekazuje pierwsze szczegóły związane z usługą. Najważniejszą z nich będzie z pewnością fakt, że komputer na którym uruchamiamy grę i streamujemy ją do innego urządzenia, nie będzie mógł w trakcie tego procesu być używany do czegokolwiek innego. Nie uruchomimy na nim więc żadnych innych aplikacji, nie będziemy mogli także pracować w czasie gdy gra działa w tle.

Streamowanie będzie na razie dostępne jedynie w ramach sieci lokalnej, twórcy nie przewidują gry zdalnej za pomocą łączy internetowych. Czy opcja ta zostanie udostępniona w przyszłości pozostaje pod znakiem zapytania, przedstawiciele Valve do tej pory nie wspominali o takich planach. Firma zapowiada przy tym, że usługa będzie darmowa, ponieważ nie wykorzystuje ona jej serwerów czy infrastruktury. Jakość obrazu oraz ewentualne opóźnienie sygnału zależeć ma w całości od wydajności naszych komputerów oraz konfiguracji sieci. Wymagania sprzętowe oraz szczegóły techniczne związane z opcją pozostają jednak wciąż tajemnicą. W tej chwili gracze nadal mogą zapisywać się do otwartych testów beta usługi, poprzez przyłączenie się do ich oficjalnej grupy na forum Steam. Uczestnicy bety będą wybierani losowo spośród jej członków.

Przypomnijmy jeszcze, że całkiem niedawno ukazały się pierwsze zdjęcia komputera Valve oraz poznaliśmy konfiguracje sprzętowe jego prototypów, które zostaną rozesłane do 300 osób. Listę producentów sprzętu oraz ich warianty powinny zostać ujawnione na początku przyszłego roku. Pierwsze egzemplarze Steam Machines powinny pojawić się w sklepach kilka miesięcy później. Wszystkie napędzać będzie darmowy system operacyjny Steam OS oraz posiadać mają unikalny kontroler.

  1. Oficjalne forum i grupa Steam In-Home Streaming