Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 stycznia 2021, 14:47

autor: Aquma

Sony kończy produkcję większości modeli PS4

Firma Sony wycofała z produkcji kilka modeli PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro. W sprzedaży pozostanie jedynie bazowy wariant konsoli ósmej generacji Japończyków.

W SKRÓCIE:

  1. Sony kończy produkcję większości modeli PlayStation 4;
  2. w sprzedaży pozostanie tylko bazowy wariant PS4 Jet Black 500 GB.

Koncern Sony kończy produkcję większości modeli konsoli PlayStation 4: PS4 500 GB Glacier White, PS4 1 TB Jet Black, PS4 1 TB Glacier White, PS4 2 TB Jet Black oraz PS4 Pro 1 TB Glacier White. Wieści początkowo pojawiły się w tweecie jednego z graczy mieszkających w Japonii, a następnie zostały potwierdzone w komunikacie japońskiej firmy. W sprzedaży pozostanie tylko bazowy model PS4 Jet Black 500 GB.

Sony kończy produkcję większości modeli PS4 - ilustracja #1
Tweet użytkownika Cheesemeister. Źródło: Twitter.

Warto przypomnieć, że plotki o wycofaniu z produkcji konsoli ósmej generacji Sony pojawiły się już w zeszłym miesiącu, ale wówczas dotyczyły wyłącznie mocniejszego wariantu PS4 Pro.

Uwolnione moce przerobowe mają zostać wykorzystane przy produkcji PlayStation 5. Nie jest tajemnicą, że twórcom PlayStation zależy na tym, by gracze jak najszybciej przesiedli się na sprzęt nowej generacji. Jednak w praktyce tego ostatniego nadal nie da się kupić w wielu zakątkach świata (w tym niestety w Polsce). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że działania przyniosą zamierzony rezultat i ułatwią klientom zdobycie swojego egzemplarza PS5.

Na koniec warto odnotować, że komunikat na razie został opublikowany w Japonii i może dotyczyć wyłącznie tamtejszego rynku (choć wydaje się dość prawdopodobne, że konsole PS4 przestaną być sprzedawane także w innych krajach). Miejcie to na uwadze. Jeśli Sony odniesie się w jakiś sposób do innych części świata, nie omieszkamy Was o tym poinformować.

  1. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  2. Dlaczego lepiej będzie kupić PS5 Digital Edition
  3. PlayStation 5 – strona oficjalna